Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadrukkelijk aanwezige politie voorkomt onrust in centrum Arnhem

Nadrukkelijk aanwezige politie voorkomt onrust in centrum Arnhem

ARNHEM (ANP) - Pegida-voorman Edwin Wagensveld is zaterdag toch niet in Arnhem opgedoken, zoals hij eerder wel had aangekondigd. De politie zette zaterdag heel veel agenten, ME, politie te paard en andere functionarissen in om wanordelijkheden en onrust te voorkomen. Volgens de politie is het rustig gebleven in de stad. Wagensveld zegt dat hij zeer binnenkort alsnog wel naar Arnhem komt.

Wagensveld wilde een koran verbranden op het Jansplein in de Gelderse hoofdstad. In januari liep dat uit op ernstige rellen. Burgemeester Ahmed Marcouch verbood de nieuwe demonstratie toen duidelijk werd dat grote onrust zou ontstaan. Volgens hem was ook sprake van een terroristische dreiging. Wagensveld wilde toch komen en kreeg vervolgens een gebiedsverbod voor een halfjaar voor het hele grondgebied van Arnhem. Ook dat wilde hij negeren.

Overal in het centrum van Arnhem en daarbuiten zijn de hele dag mensen gecontroleerd door de politie. Op de snelweg A12 zijn auto's aan de kant gezet voor een controle. Volgens Wagensveld gebeurde dat onder anderen bij aanhangers van Pegida. Hij zegt ook dat Pegida-aanhangers "voortdurend zijn gefilmd door een enorme politiemacht" en noemt dat "beroving van de vrijheid van meningsuiting".

Ontwikkelingen

Of er arrestaties zijn verricht, is nog niet bekend. Wagensveld is zelf niet in Arnhem geweest.

"We wisten op voorhand niet hoe de dag zou gaan verlopen gezien de ontwikkelingen van de afgelopen dagen. We wilden verstoring van de openbare orde of andere wanordelijkheden voorkomen en staan voor de veiligheid van alle mensen in de stad", aldus de politie. De inzet van de politie is zaterdag aan het eind van de middag afgebouwd.

Meer uit Binnenland

Opening Lelystad Airport hangt af van stikstofaanpak kabinet

DEN HAAG (ANP) - Stikstofmaatregelen van het kabinet zijn nodig om Lelystad Airport te openen voor burgerluchtvaart. Dat blijkt uit verklaringen van een ambtenaar van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een gesprek met Tweede Kamerleden, en toelichting van een woordvoerder van dat ministerie achteraf. Het duurt daarmee mogelijk nog jaren voor het vliegveld open kan.

2 uur geleden
Burgemeester diep geschokt door dood van vrouw in Nieuw-Vennep

HOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.

3 uur geleden
Verdachte aangehouden voor dood vrouw in Nieuw-Vennep

NIEUW-VENNEP (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep maandag. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, die dinsdagmiddag in de Noord-Hollandse plaats is aangehouden.

4 uur geleden
2 dode ABN AMRO-medewerkers: politie onderzoekt mogelijk verband

AMSTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt een mogelijk verband tussen de dood van de vrouw die vorige week werd gevonden in een woning in Amsterdam en die van de vrouw die maandagavond werd aangetroffen op een parkeerplaats bij het station in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep. De vrouwen waren beiden werkzaam bij ABN AMRO, meldt de bank.

5 uur geleden
Eindhovense terrorismeverdachte blijft langer in cel

ROTTERDAM (ANP) - De 21-jarige man die afgelopen zaterdag in Eindhoven werd aangehouden in een terrorismeonderzoek blijft veertien dagen langer vast. De Eindhovenaar wordt verdacht van opruiing tot een terroristisch misdrijf en deelname aan een terroristische organisatie, meldt het Openbaar Ministerie.

7 uur geleden
Minderjarige krijgt straf voor plannen terreuraanslagen

LEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden heeft een minderjarige jongen veroordeeld voor de voorbereiding van een terreuraanslag op het Vlaamse Parlement in Brussel en een militaire vliegbasis ten noorden van Arnhem in 2024. De jongen is veroordeeld tot voorwaardelijke jeugddetentie van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Ook moet hij behandeling ondergaan bij het Landelijke Steunpunt Extremisme. Hij was 12 en 13 jaar toen hij de strafbare feiten pleegde.

7 uur geleden
COC: Nederland moet weer vooroplopen bij lhbti+-rechten

DEN HAAG (ANP) - COC, belangenorganisatie voor de lhbti+-gemeenschap, roept het kabinet en de Tweede Kamer in een opiniestuk in de Volkskrant op om ervoor te zorgen dat Nederland voorop gaat lopen in de wereld op het gebied van lhbti+-mensenrechten. Woensdag is het precies 25 jaar geleden dat in Amsterdam het eerste huwelijk tussen twee mensen van hetzelfde geslacht werd gesloten.

8 uur geleden