Nadrukkelijk aanwezige politie voorkomt onrust in centrum Arnhem
ARNHEM (ANP) - Pegida-voorman Edwin Wagensveld is zaterdag toch niet in Arnhem opgedoken, zoals hij eerder wel had aangekondigd. De politie zette zaterdag heel veel agenten, ME, politie te paard en andere functionarissen in om wanordelijkheden en onrust te voorkomen. Volgens de politie is het rustig gebleven in de stad. Wagensveld zegt dat hij zeer binnenkort alsnog wel naar Arnhem komt.
Wagensveld wilde een koran verbranden op het Jansplein in de Gelderse hoofdstad. In januari liep dat uit op ernstige rellen. Burgemeester Ahmed Marcouch verbood de nieuwe demonstratie toen duidelijk werd dat grote onrust zou ontstaan. Volgens hem was ook sprake van een terroristische dreiging. Wagensveld wilde toch komen en kreeg vervolgens een gebiedsverbod voor een halfjaar voor het hele grondgebied van Arnhem. Ook dat wilde hij negeren.
Overal in het centrum van Arnhem en daarbuiten zijn de hele dag mensen gecontroleerd door de politie. Op de snelweg A12 zijn auto's aan de kant gezet voor een controle. Volgens Wagensveld gebeurde dat onder anderen bij aanhangers van Pegida. Hij zegt ook dat Pegida-aanhangers "voortdurend zijn gefilmd door een enorme politiemacht" en noemt dat "beroving van de vrijheid van meningsuiting".
Ontwikkelingen
Of er arrestaties zijn verricht, is nog niet bekend. Wagensveld is zelf niet in Arnhem geweest.
"We wisten op voorhand niet hoe de dag zou gaan verlopen gezien de ontwikkelingen van de afgelopen dagen. We wilden verstoring van de openbare orde of andere wanordelijkheden voorkomen en staan voor de veiligheid van alle mensen in de stad", aldus de politie. De inzet van de politie is zaterdag aan het eind van de middag afgebouwd.
Meer uit Binnenland
KESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wat Nederlandse militairen hebben gedaan in Afghanistan, na 9/11, "verdient erkenning, geen ontkenning. Geen bagatellisering. Geen herschrijving van de werkelijkheid achteraf". Dat schrijft Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim op Facebook als reactie op uitspraken van Donald Trump. De Amerikaanse president zei eerder deze week dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
11 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Groningen is code oranje vanwege gladheid door ijzel voorbij, meldt het KNMI. In de provincie gold de weerwaarschuwing tot 17.00 uur. Eerder was ook in Overijssel en Drenthe code oranje van kracht.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam heeft een opstootje plaatsgevonden. Op het Rokin raakten mensen kort slaags met elkaar, zag een ANP-verslaggever.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om de Noord-Zuidlijn in Amsterdam door te trekken naar Schiphol en Hoofddorp, is nog 3 tot 6 miljard euro nodig. Dat staat in een overzicht van financiële problemen op het gebied van infrastructuur en waterstaat dat het kabinet met de Tweede Kamer heeft gedeeld.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jan Nico Scholten is afgelopen woensdag op 93-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie zaterdag in een overlijdensbericht in NRC. Hij is burgemeester geweest van verschillende gemeenten, zat in de jaren zeventig en tachtig in de Tweede Kamer en eind jaren negentig in de Eerste Kamer. Hij was lid van de ARP en na de partijfusie van het CDA. In 1983 verliet hij de christendemocratische partij om later de overstap naar de PvdA te maken.
20 uur geleden