Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadrukkelijk aanwezige politie voorkomt onrust in centrum Arnhem

Nadrukkelijk aanwezige politie voorkomt onrust in centrum Arnhem

ARNHEM (ANP) - Pegida-voorman Edwin Wagensveld is zaterdag toch niet in Arnhem opgedoken, zoals hij eerder wel had aangekondigd. De politie zette zaterdag heel veel agenten, ME, politie te paard en andere functionarissen in om wanordelijkheden en onrust te voorkomen. Volgens de politie is het rustig gebleven in de stad. Wagensveld zegt dat hij zeer binnenkort alsnog wel naar Arnhem komt.

Wagensveld wilde een koran verbranden op het Jansplein in de Gelderse hoofdstad. In januari liep dat uit op ernstige rellen. Burgemeester Ahmed Marcouch verbood de nieuwe demonstratie toen duidelijk werd dat grote onrust zou ontstaan. Volgens hem was ook sprake van een terroristische dreiging. Wagensveld wilde toch komen en kreeg vervolgens een gebiedsverbod voor een halfjaar voor het hele grondgebied van Arnhem. Ook dat wilde hij negeren.

Overal in het centrum van Arnhem en daarbuiten zijn de hele dag mensen gecontroleerd door de politie. Op de snelweg A12 zijn auto's aan de kant gezet voor een controle. Volgens Wagensveld gebeurde dat onder anderen bij aanhangers van Pegida. Hij zegt ook dat Pegida-aanhangers "voortdurend zijn gefilmd door een enorme politiemacht" en noemt dat "beroving van de vrijheid van meningsuiting".

Ontwikkelingen

Of er arrestaties zijn verricht, is nog niet bekend. Wagensveld is zelf niet in Arnhem geweest.

"We wisten op voorhand niet hoe de dag zou gaan verlopen gezien de ontwikkelingen van de afgelopen dagen. We wilden verstoring van de openbare orde of andere wanordelijkheden voorkomen en staan voor de veiligheid van alle mensen in de stad", aldus de politie. De inzet van de politie is zaterdag aan het eind van de middag afgebouwd.

Meer uit Binnenland

Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

7 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

11 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

13 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

15 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

16 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

17 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

19 uur geleden