Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nader onderzoek naar gebeurtenissen bij stadion De Graafschap

Nader onderzoek naar gebeurtenissen bij stadion De Graafschap

DOETINCHEM (ANP) - De politie Oost-Nederland gaat het gedrag van voetbalfans tegen journalisten afgelopen nacht bij het stadion van De Graafschap in Doetinchem nader onderzoeken. Dat gebeurt onder meer door gesprekken met de stewards die waren ingezet om de terugkeer van de ploeg uit Amsterdam in goede banen te leiden. Een fotograaf kreeg te maken met duw- en trekwerk, aldus de politie, en liep een verwonding op aan zijn duim.

Ook zullen eventuele filmbeelden worden bekeken om vast te stellen wat er precies is gebeurd. De fotograaf, die werkt voor een fotopersbureau, heeft gezegd aangifte te doen van mishandeling, maar heeft dat volgens de politie nog niet gedaan. Als hij het doet zal er uitgebreid met hem worden gesproken over het voorval.

Ongeveer tweehonderd De Graafschap-supporters waren naar het stadion gekomen om de spelersbus te begroeten die terugkeerde uit Amsterdam na gelijkspel tegen Jong Ajax. Ze deden dit om de ploeg, die promotie naar de Eredivisie zag mislopen, een hart onder de riem te steken.

Spanning

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem noemde de gebeurtenissen in het NOS Radio 1 Journaal "niet te tolereren", ook al kende hij nog niet alle details. Hij heeft begrepen dat fans niet wilden dat er met veel licht foto's van ze werden gemaakt en dat toen het "duw- en trekwerk" ontstond. Hij vindt dat er goed is ingrepen door politie en stewards "waardoor erger is voorkomen".

Het verzoek van de burgemeester aan iedereen was om thuis te blijven, maar je kon volgens hem ook verwachten dat de fans in de laatste, spannende fase van de competitie "wat onrembaar" zouden worden. Het effect van het besluit om de competitie door te laten gaan is dat het aan het eind spannend wordt, aldus de burgemeester.

Te veel drank

Een aantal supporters had volgens Boumans echt te veel drank op en werd vervelend. "Die zijn op de bon geslingerd." Er is niet gekozen voor strenger ingrijpen door de politie, zei hij, omdat je niet weet wat het effect is. Je wilt de ziekenhuizen niet extra belasten met eventuele verwondingen en extra besmettingen, stelde hij.

De competitie is nog niet voorbij, ook niet voor De Graafschap. "We zien dat de spanning opbouwt. We proberen in verbinding te blijven met de supporters." Maar kwaadwillenden moeten er volgens Boumans worden uitgepikt.

Meer uit Binnenland

Vrijdag opnieuw repatriëringsvluchten, vanuit Oman en Egypte

DEN HAAG (ANP) - Vrijdag vliegen er opnieuw repatriëringsvluchten vanuit het Midden-Oosten. Het ministerie van Buitenlandse Zaken meldt dat het om een vlucht gaat vanuit de Omaanse hoofdstad Muscat, die wordt verzorgd door KLM, en een vlucht van TUI vanuit het Egyptische Sharm-el-Sheikh. Reizigers betalen een eigen bijdrage van 600 euro per persoon.

8 minuten geleden
Zuid-Holland vraagt ruimte op stroomnet voor kwart miljoen huizen

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft bij de netbeheerders ruimte op het stroomnet aangevraagd voor bijna een kwart miljoen woningen. Het gaat om de huizen die de Zuid-Hollandse gemeenten tot en met 2032 willen bouwen. Omdat de regels voor het 'reserveren' van aansluitingen op het elektriciteitsnet per 1 juli veranderen, heeft de provincie alvast een collectieve aanvraag gedaan bij de netbeheerders TenneT, Liander, Stedin en Westland Infra.

1 uur geleden
Ambassade kan gestrande reizigers in Thailand niet helpen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept reizigers die vanwege de situatie in het Midden-Oosten gestrand zijn in Thailand op contact op te nemen met hun luchtvaartmaatschappij, reisverzekeraar en reisagent voor advies. Dat meldt de informatieservice van het ministerie. De ambassade kan hen niet helpen met het boeken van een andere vlucht

4 uur geleden
Kabinet moet haast maken met regels voor AI, zegt waakhond AP

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet snel duidelijkheid geven over de regels voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat zegt de Autoriteit Persoonsgegevens, de privacytoezichthouder van de overheid. Die waarschuwt ook dat momenteel niets kan worden gedaan tegen onveilige en discriminerende algoritmes. De waakhond wil daarom dat het toezicht wordt verbeterd.

7 uur geleden
Amsterdammer opgepakt als hoofdverdachte Duitse aanslagenreeks

AMSTERDAM (ANP) - Een 20-jarige Amsterdammer is door de politie opgepakt wegens het ronselen van jongeren die op bestelling aanslagen in Duitsland hebben gepleegd. Dat meldt de Duitse politie. Het gaat om explosies bij woningen en een café in juli en augustus 2025 in de steden Frankfurt en Taunusstein.

14 uur geleden
Schutter fatale schietpartij Zwijndrecht spant kort geding aan

DEN HAAG (ANP) - De 52-jarige Minh Nghia V., die in 2024 is veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor de dodelijke schietpartij bij een winkelcentrum in Zwijndrecht, heeft een kort geding aangespannen tegen de Nederlandse staat over zijn detentieomstandigheden.

14 uur geleden
Politie Amsterdam rolt grote site op voor handel in gestolen data

AMSTERDAM (ANP) - Een gespecialiseerd cyberteam van de Amsterdamse politie heeft in samenwerking met internationale opsporingsdiensten een grote verhandelsite offline gehaald. Dat meldt de politie. Op het forum, genaamd LeakBase, werd gehandeld in gestolen data.

15 uur geleden