Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal zegt toernooi in Rotterdam af wegens rugblessure

Nadal zegt toernooi in Rotterdam af wegens rugblessure

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Rafael Nadal heeft zich afgemeld voor het ATP-toernooi in Rotterdam, dat maandag begint. De nummer 1 van de plaatsingslijst heeft zich moeten terugtrekken wegens een rugblessure, waarvan hij bij de Australian Open last had. De Spanjaard verloor vorige week in Melbourne in de kwartfinales van de Griek Stefanos Tsitsipas in vijf sets.

Door de absentie van Nadal is de Rus Daniil Medvedev de nieuwe lijstaanvoerder in Ahoy. De huidige nummer 3 van de wereld bereikte in Australië de finale. Daarin verloor hij zondag in drie sets van de Serviër Novak Djokovic.

Toernooidirecteur Richard Krajicek reageerde ingetogen op de afzegging van de nummer 2 van de wereld. "We keken er natuurlijk heel erg naar uit om Rafael Nadal in actie te zien, zeker omdat het zijn eerste optreden sinds 2009 zou zijn. We zullen hem de komende week missen. Gelukkig hebben we nog steeds een fantastische lijst over, met spelers als Daniil Medvedev, Stefanos Tsitsipas, Alexander Zverev en Andrej Roeblev."

Geen verstandige keus

Volgens Nadal zou deelnemen in Ahoy voor hem nu geen verstandige keuze zijn. "Het is een grote teleurstelling dat ik me moet terugtrekken in Rotterdam. Zoals de meeste fans weten, had ik rugklachten in Australië, die begonnen in Adelaide en doorgingen tijdens Melbourne. We vonden een tijdelijke oplossing waardoor ik pijnloos kon spelen in de tweede week van het toernooi. Eenmaal terug in Spanje heb ik mijn dokter bezocht en samen met mijn team hebben ze geadviseerd om de komende week niet te spelen."

Ook Nadal betreurt zijn gedwongen afwezigheid bij het indoortoernooi in de Maasstad, dat hij nog nooit won. "Ik keek er echt naar uit om terug te komen naar Rotterdam en Nederland, want het is al een tijdje geleden dat ik daar speelde en dit was het perfecte jaar voor mijn kalender. Ik hoop snel terug te komen en daar te spelen. Ik wens het toernooi heel veel succes, het is altijd een evenement van topklasse."

Nadal haalde tijdens zijn tweede en laatste deelname in Ahoy in 2009 de finale. De twintigvoudig grandslamkampioen verloor destijds van de Schot Andy Murray. Een jaar eerder, bij zijn debuut in Rotterdam, verloor hij in de tweede ronde.

Meer uit Sport

Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

6 uur geleden
Franse wielrenner Godon wint proloog Ronde van Romandië

VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.

10 uur geleden
IJshockey op Winterspelen 2030 in Franse Alpen mogelijk in Parijs

NICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.

13 uur geleden
Iraniër Vafaei stunt op WK snooker: maak mijn volk blij met keu

SHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.

14 uur geleden
Ploeg Arensman vanaf Giro verder onder naam Netcompany Ineos

LONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.

15 uur geleden
Belgische tennisser Blockx stunt op Masters Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.

1 dag geleden
Tennisster Gauff uitgeschakeld in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.

1 dag geleden