Nadal zeer tevreden over optreden tegen Van de Zandschulp
PARIJS (ANP) - Rafael Nadal was zeer content over zijn duel met Botic van de Zandschulp, de beste tennisser van Nederland. De 21-voudig grandslamkampioen stond in de derde ronde van Roland Garros negen games af (6-3 6-2 6-4).
"Vandaag was een zeer goede test en ik speelde mijn beste wedstrijd van het toernooi, zonder enige twijfel. Ik ben erg tevreden over mijn niveau tijdens de eerste twee sets en het begin van de derde set", zei de 35-jarige Nadal.
"Dat is erg goed nieuws en ik ga zaterdag weer de trainingsbaan op in de wetenschap dat ik mijn niveau flink heb weten op te krikken. Nu moet ik dit vasthouden en blijven werken aan specifieke dingen. Ik probeer dan weer klaar te zijn voor de wedstrijd van zondag."
Oom van Nadal coach tegenstander
Dan is Félix Auger-Aliassime zijn tegenstander en dat is een pikant duel. De Canadees wordt namelijk bijgestaan door Toni Nadal, de oom van Rafael Nadal. Met Toni aan zijn zijde vierde Nadal grote successen. Toni Nadal zou hebben aangegeven dat hij Auger-Aliassime niet gaat coachen in het duel met zijn neef.
"Ik weet niet wat er gaat gebeuren, maar ik maak me er niet druk om en voor mij is het geen kwestie. Ik weet dat hij het beste voor mij wil. En nu begeleidt hij een andere speler, geen enkel probleem."
Nadal ging ook in op de aanwezigheid van Zinédine Zidane op de tribune van het Court Suzanne Lenglen. "Ik zag hem niet zitten, maar ik wist wel dat hij er was, omdat het publiek zijn naam scandeerde", zei Nadal, een groot fan van Real Madrid. "Ik heb na de wedstrijd niet de kans gehad om hem te zien of te spreken."
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.
2 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.
17 uur geledenDEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.
17 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.
19 uur geledenWENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.
21 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.
1 dag geleden