Nadal wint Roland Garros voor de veertiende keer
PARIJS (ANP) - Rafael Nadal heeft voor de veertiende keer Roland Garros op zijn naam geschreven. De 36-jarige Spanjaard was in de finale met 6-3 6-3 6-0 te sterk voor de Noor Casper Ruud, die voor het eerst in de eindstrijd van een grand slam stond.
De eenzijdige finale duurde slechts 2 uur en 18 minuten. Nadal, die in Parijs nog nooit een eindstrijd verloor en al 112 overwinningen heeft geboekt, maakte het op zijn tweede wedstrijdpunt af met een backhand langs de lijn. De nummer 5 van de wereld, de oudste winnaar ooit op Roland Garros, vierde zijn titel relatief ingetogen en gooide alleen zijn racket op het gravel.
De eindstrijd was alleen in de beginfase van de tweede set even spannend. Nadal kwam na een zeer matige servicegame - besloten met een dubbele fout - met 3-1 achter, maar verloor in het restant van de set - en de wedstrijd - geen game meer. In de korte derde set liep hij snel uit en zo eindigde het duel in een anticlimax.
37 winners, 18 onnodige fouten
De 23-jarige Ruud, de nummer 8 van de wereld, wist Nadal niet in verlegenheid te brengen in de vaak lange slagenwisselingen. De Scandinaviër probeerde Nadal met hoge spinballen van hoek naar hoek te sturen, maar Nadal was er niet van onder de indruk.
Nadal kwam uit op 37 winners, tegenover 18 onnodige fouten. Hij brak de Noor acht keer en leverde slechts één servicegame in. Op zijn eerste opslag verloor Nadal slechts 7 van de 39 punten.
Neemt titel over van Djokovic
Nadal neemt de titel weer over van Novak Djokovic, van wie hij vorig jaar in de halve finale verloor. Dit jaar was Nadal in de kwartfinales in vier sets te sterk voor de nummer 1 van de wereld. Op weg naar de titel stond Nadal in totaal drie sets af. In de achtste finale tegen Félix Auger-Aliassime uit Canada had hij vijf sets nodig.
Voor Nadal, de nummer 5 van de wereld, is het zijn vierde titel van het seizoen. Hij was dit jaar al de beste op het voorbereidingstoernooi van Melbourne, de Australian Open en in Acapulco. Op gravel had hij in 2022 nog geen titel veroverd. In aanloop naar Roland Garros ondervond Nadal hinder van een voetblessure en ook een ribblessure zat hem dwars.
De tennissers gaan zich nu richten op het grasseizoen, dat eind juni en begin juli wordt afgesloten met Wimbledon. Of Nadal in Londen voor zijn 23e grandslamtitel gaat, is nog onduidelijk.
Meer uit Sport
HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
9 uur geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
17 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
2 dagen geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
2 dagen geleden