Nadal wint Roland Garros voor de veertiende keer
PARIJS (ANP) - Rafael Nadal heeft voor de veertiende keer Roland Garros op zijn naam geschreven. De 36-jarige Spanjaard was in de finale met 6-3 6-3 6-0 te sterk voor de Noor Casper Ruud, die voor het eerst in de eindstrijd van een grand slam stond.
De eenzijdige finale duurde slechts 2 uur en 18 minuten. Nadal, die in Parijs nog nooit een eindstrijd verloor en al 112 overwinningen heeft geboekt, maakte het op zijn tweede wedstrijdpunt af met een backhand langs de lijn. De nummer 5 van de wereld, de oudste winnaar ooit op Roland Garros, vierde zijn titel relatief ingetogen en gooide alleen zijn racket op het gravel.
De eindstrijd was alleen in de beginfase van de tweede set even spannend. Nadal kwam na een zeer matige servicegame - besloten met een dubbele fout - met 3-1 achter, maar verloor in het restant van de set - en de wedstrijd - geen game meer. In de korte derde set liep hij snel uit en zo eindigde het duel in een anticlimax.
37 winners, 18 onnodige fouten
De 23-jarige Ruud, de nummer 8 van de wereld, wist Nadal niet in verlegenheid te brengen in de vaak lange slagenwisselingen. De Scandinaviër probeerde Nadal met hoge spinballen van hoek naar hoek te sturen, maar Nadal was er niet van onder de indruk.
Nadal kwam uit op 37 winners, tegenover 18 onnodige fouten. Hij brak de Noor acht keer en leverde slechts één servicegame in. Op zijn eerste opslag verloor Nadal slechts 7 van de 39 punten.
Neemt titel over van Djokovic
Nadal neemt de titel weer over van Novak Djokovic, van wie hij vorig jaar in de halve finale verloor. Dit jaar was Nadal in de kwartfinales in vier sets te sterk voor de nummer 1 van de wereld. Op weg naar de titel stond Nadal in totaal drie sets af. In de achtste finale tegen Félix Auger-Aliassime uit Canada had hij vijf sets nodig.
Voor Nadal, de nummer 5 van de wereld, is het zijn vierde titel van het seizoen. Hij was dit jaar al de beste op het voorbereidingstoernooi van Melbourne, de Australian Open en in Acapulco. Op gravel had hij in 2022 nog geen titel veroverd. In aanloop naar Roland Garros ondervond Nadal hinder van een voetblessure en ook een ribblessure zat hem dwars.
De tennissers gaan zich nu richten op het grasseizoen, dat eind juni en begin juli wordt afgesloten met Wimbledon. Of Nadal in Londen voor zijn 23e grandslamtitel gaat, is nog onduidelijk.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
23 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
1 dag geleden