Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal wint Roland Garros voor de veertiende keer

Nadal wint Roland Garros voor de veertiende keer

PARIJS (ANP) - Rafael Nadal heeft voor de veertiende keer Roland Garros op zijn naam geschreven. De 36-jarige Spanjaard was in de finale met 6-3 6-3 6-0 te sterk voor de Noor Casper Ruud, die voor het eerst in de eindstrijd van een grand slam stond.

De eenzijdige finale duurde slechts 2 uur en 18 minuten. Nadal, die in Parijs nog nooit een eindstrijd verloor en al 112 overwinningen heeft geboekt, maakte het op zijn tweede wedstrijdpunt af met een backhand langs de lijn. De nummer 5 van de wereld, de oudste winnaar ooit op Roland Garros, vierde zijn titel relatief ingetogen en gooide alleen zijn racket op het gravel.

De eindstrijd was alleen in de beginfase van de tweede set even spannend. Nadal kwam na een zeer matige servicegame - besloten met een dubbele fout - met 3-1 achter, maar verloor in het restant van de set - en de wedstrijd - geen game meer. In de korte derde set liep hij snel uit en zo eindigde het duel in een anticlimax.

37 winners, 18 onnodige fouten

De 23-jarige Ruud, de nummer 8 van de wereld, wist Nadal niet in verlegenheid te brengen in de vaak lange slagenwisselingen. De Scandinaviër probeerde Nadal met hoge spinballen van hoek naar hoek te sturen, maar Nadal was er niet van onder de indruk.

Nadal kwam uit op 37 winners, tegenover 18 onnodige fouten. Hij brak de Noor acht keer en leverde slechts één servicegame in. Op zijn eerste opslag verloor Nadal slechts 7 van de 39 punten.

Neemt titel over van Djokovic

Nadal neemt de titel weer over van Novak Djokovic, van wie hij vorig jaar in de halve finale verloor. Dit jaar was Nadal in de kwartfinales in vier sets te sterk voor de nummer 1 van de wereld. Op weg naar de titel stond Nadal in totaal drie sets af. In de achtste finale tegen Félix Auger-Aliassime uit Canada had hij vijf sets nodig.

Voor Nadal, de nummer 5 van de wereld, is het zijn vierde titel van het seizoen. Hij was dit jaar al de beste op het voorbereidingstoernooi van Melbourne, de Australian Open en in Acapulco. Op gravel had hij in 2022 nog geen titel veroverd. In aanloop naar Roland Garros ondervond Nadal hinder van een voetblessure en ook een ribblessure zat hem dwars.

De tennissers gaan zich nu richten op het grasseizoen, dat eind juni en begin juli wordt afgesloten met Wimbledon. Of Nadal in Londen voor zijn 23e grandslamtitel gaat, is nog onduidelijk.

Meer uit Sport

Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

35 minuten geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

4 uur geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

10 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

12 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

23 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

1 dag geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

1 dag geleden