Nadal wil zich tegen Van de Zandschulp weer iets verbeteren
PARIJS (ANP) - Rafael Nadal wil zich vrijdag tegen Botic van de Zandschulp weer iets verbeteren ten opzichte van zijn twee eerste wedstrijden op Roland Garros. De 21-voudig grandslamkampioen hoopt over anderhalve week voor de veertiende keer de Coupe des Mousquetaires, de trofee die de winnaar in Parijs ontvangt, omhoog te houden.
"De voorbereiding was niet perfect, dus ik ben niet geweldig aan het toernooi begonnen. Maar het ging redelijk en ik ben positief over de dingen die ik heb laten zien", zei Nadal woensdagavond na zijn zege op de Fransman Corentin Moutet (6-3 6-1 6-4).
"Natuurlijk is er ruimte voor verbetering en ik moet mezelf ook verbeteren als ik verder in het toernooi wil komen. Maar zoals ik al heb gezegd: vrijdag is weer een nieuwe dag om oplossingen te zoeken en het best mogelijke gevoel te pakken te krijgen. Het is een kwestie van elke dag investeren."
Fysieke gesteldheid
Vrijdag neemt Nadal (35) het in de derde ronde op tegen Van de Zandschulp, de nummer 29 van de wereld die nog nooit op de grote banen speelde op Roland Garros. De 26-jarige Nederlander staat pas voor de tweede keer in het hoofdtoernooi in Parijs en heeft voor het eerst een geplaatste status op een grand slam.
In aanloop naar zijn favoriete grandslamtoernooi veroverde Nadal geen titel op gravel en er bestonden twijfels over zijn fysieke gesteldheid. In aanloop met het duel met Van de Zandschulp wilde hij het vooral over tennis hebben.
Gefocust op tennis
"Ik heb altijd alle vragen met veel respect beantwoord, maar zoals je je kunt voorstellen wil ik het nu over tennis hebben. Laten we na afloop kijken hoe het met mijn lichaam gaat", aldus de nummer 5 van de wereld. "Ik kan hier niet ver komen als ik elke dag bezorgd ben over mijn fysieke problemen. Als er iets gebeurt, dan moet ik dat accepteren. Maar op dit moment ben ik gefocust op het tennis."
Nadal kan titelhouder Novak Djokovic dit jaar al in de kwartfinales treffen en mogelijk is Carlos Alcaraz de tegenstander bij de laatste vier.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
3 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
4 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
4 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
6 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
9 uur geleden