Nadal wil zich tegen Van de Zandschulp weer iets verbeteren
PARIJS (ANP) - Rafael Nadal wil zich vrijdag tegen Botic van de Zandschulp weer iets verbeteren ten opzichte van zijn twee eerste wedstrijden op Roland Garros. De 21-voudig grandslamkampioen hoopt over anderhalve week voor de veertiende keer de Coupe des Mousquetaires, de trofee die de winnaar in Parijs ontvangt, omhoog te houden.
"De voorbereiding was niet perfect, dus ik ben niet geweldig aan het toernooi begonnen. Maar het ging redelijk en ik ben positief over de dingen die ik heb laten zien", zei Nadal woensdagavond na zijn zege op de Fransman Corentin Moutet (6-3 6-1 6-4).
"Natuurlijk is er ruimte voor verbetering en ik moet mezelf ook verbeteren als ik verder in het toernooi wil komen. Maar zoals ik al heb gezegd: vrijdag is weer een nieuwe dag om oplossingen te zoeken en het best mogelijke gevoel te pakken te krijgen. Het is een kwestie van elke dag investeren."
Fysieke gesteldheid
Vrijdag neemt Nadal (35) het in de derde ronde op tegen Van de Zandschulp, de nummer 29 van de wereld die nog nooit op de grote banen speelde op Roland Garros. De 26-jarige Nederlander staat pas voor de tweede keer in het hoofdtoernooi in Parijs en heeft voor het eerst een geplaatste status op een grand slam.
In aanloop naar zijn favoriete grandslamtoernooi veroverde Nadal geen titel op gravel en er bestonden twijfels over zijn fysieke gesteldheid. In aanloop met het duel met Van de Zandschulp wilde hij het vooral over tennis hebben.
Gefocust op tennis
"Ik heb altijd alle vragen met veel respect beantwoord, maar zoals je je kunt voorstellen wil ik het nu over tennis hebben. Laten we na afloop kijken hoe het met mijn lichaam gaat", aldus de nummer 5 van de wereld. "Ik kan hier niet ver komen als ik elke dag bezorgd ben over mijn fysieke problemen. Als er iets gebeurt, dan moet ik dat accepteren. Maar op dit moment ben ik gefocust op het tennis."
Nadal kan titelhouder Novak Djokovic dit jaar al in de kwartfinales treffen en mogelijk is Carlos Alcaraz de tegenstander bij de laatste vier.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
2 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
3 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
19 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
19 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
22 uur geleden