Nadal weer stap dichter bij 21e grandslamtitel
MELBOURNE (ANP) - Terwijl Rafael Nadal zonder setverlies de kwartfinales bereikte op de Australian Open, werd Alexander Zverev uitgeschakeld. De Duitse nummer 3 van de wereld moest het afleggen tegen de Canadees Denis Shapovalov: 3-6 6-7 (5) 3-6. Shapovalov is nu de volgende tegenstander van Nadal, de 35-jarige Spanjaard die in Melbourne op zijn 21e grandslamtitel jaagt.
Nadal versloeg in de vierde ronde de Fransman Adrian Mannarino: 7-6 (14) 6-2 6-2. De als zesde geplaatste Spanjaard moest hard werken om de eerste set binnen te halen. Inclusief een lange tiebreak duurde die set maar liefst 81 minuten. De routinier vierde de setwinst uitbundig. Nadal haalde de partij daarna soepel binnen.
De Spanjaard leek zich daarna te kunnen opmaken voor een duel met olympisch kampioen Zverev, maar de Duitser liet het afweten in de Margaret Court Arena. De 24-jarige Duitser, na Daniil Medvedev de hoogstgeplaatste speler, had tegen Shapovalov vooral met zijn tweede service grote problemen. Zverev werd op alle vlakken overklast door de 22-jarige Canadees. Zoals zo vaak eindigde een grandslamtoernooi in een deceptie voor de Duitser die vorig jaar naast olympisch goud in Tokio ook de ATP Finals won.
Nadal heeft net als de afwezige Roger Federer (geblesseerd) en Novak Djokovic (visum ingetrokken) twintig grandslamtitels gewonnen. De Spanjaard kan in Melbourne het record alleen in handen krijgen. Hij won de Australian Open pas één keer, in 2009.
Meer uit Sport
CARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven bokst in december mogelijk tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder in het voorprogramma van het gevecht tussen Tyson Fury en Anthony Joshua. Dat zei de 37-jarige Verhoeven donderdag tegen het Britse talkSPORT.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud heeft in de herfst van zijn carrière zijn hart verpand aan de marathon van Amsterdam. De 40-jarige Haagse hardloper begint zondag voor de achtste keer aan de 42,195 kilometer in de hoofdstad. De viervoudig Nederlands kampioen kondigde donderdag tijdens de persconferentie aan dat hij de komende jaren de marathon van Amsterdam zal blijven lopen. "Het is een feest om in Amsterdam te lopen; ik heb er zoveel mooie herinneringen aan", zei hij.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam stapt af van het systeem van loting om de startbewijzen te verdelen voor de komende editie op 11 april 2027. Wel blijft de voorregistratie bestaan, maar die is in tegenstelling tot vorig jaar gratis, meldt de organisatie.
6 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen is zelf ook onder de indruk van zijn 22e wereldtitel in het baanwielrennen. "Als ik dat hoor, denk ik: dat slaat nergens op", reageerde de vijfvoudig olympisch kampioen voor de camera van de NOS op zijn vijfde WK-goud op de keirin. Daarmee nam hij dat record over van de Britse legende Chris Hoy. "Heerlijk", aldus de 29-jarige Brabander met een brede lach.
7 uur geledenSHANGHAI (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev heeft de halve finales bereikt van het masterstoernooi van Shanghai. De 29-jarige Duitser, binnenkort de nieuwe nummer 1 op de wereldranglijst, rekende in twee sets af met de Australiër Alex De Minaur: 6-4 6-4. Zverev had de laatste twee ontmoetingen met De Minaur nog verloren, allebei in de Laver Cup.
8 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is als eerste ooit voor de vijfde keer wereldkampioen geworden op de keirin. De titelverdediger en olympisch kampioen laat daarmee de Britse legende Chris Hoy definitief achter zich. De 29-jarige Brabander kwam in de finale in Shanghai op het juiste moment buitenom aan de leiding en stond die niet meer af. De Duitser Maximilian Dörnbach veroverde het zilver, voor Shinji Nakano uit Japan.
8 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Wielerbond KNWU reageert bezorgd op de mogelijke angstcultuur bij de Nederlandse wielerploeg Picnic PostNL. Dat zegt Wouter Bos, voorzitter van de raad van toezicht, op de website van de bond.
9 uur geleden