Nadal weer stap dichter bij 21e grandslamtitel
MELBOURNE (ANP) - Terwijl Rafael Nadal zonder setverlies de kwartfinales bereikte op de Australian Open, werd Alexander Zverev uitgeschakeld. De Duitse nummer 3 van de wereld moest het afleggen tegen de Canadees Denis Shapovalov: 3-6 6-7 (5) 3-6. Shapovalov is nu de volgende tegenstander van Nadal, de 35-jarige Spanjaard die in Melbourne op zijn 21e grandslamtitel jaagt.
Nadal versloeg in de vierde ronde de Fransman Adrian Mannarino: 7-6 (14) 6-2 6-2. De als zesde geplaatste Spanjaard moest hard werken om de eerste set binnen te halen. Inclusief een lange tiebreak duurde die set maar liefst 81 minuten. De routinier vierde de setwinst uitbundig. Nadal haalde de partij daarna soepel binnen.
De Spanjaard leek zich daarna te kunnen opmaken voor een duel met olympisch kampioen Zverev, maar de Duitser liet het afweten in de Margaret Court Arena. De 24-jarige Duitser, na Daniil Medvedev de hoogstgeplaatste speler, had tegen Shapovalov vooral met zijn tweede service grote problemen. Zverev werd op alle vlakken overklast door de 22-jarige Canadees. Zoals zo vaak eindigde een grandslamtoernooi in een deceptie voor de Duitser die vorig jaar naast olympisch goud in Tokio ook de ATP Finals won.
Nadal heeft net als de afwezige Roger Federer (geblesseerd) en Novak Djokovic (visum ingetrokken) twintig grandslamtitels gewonnen. De Spanjaard kan in Melbourne het record alleen in handen krijgen. Hij won de Australian Open pas één keer, in 2009.
Meer uit Sport
COPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.
4 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.
4 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.
6 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."
7 uur geledenLUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiër van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
9 uur geledenLUSAIL (ANP) - Lando Norris kan in de Grote Prijs van Qatar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 veroveren, maar de Brit van McLaren weet ook dat Max Verstappen nog altijd kans heeft. "Max is een bedreiging, omdat ik weet waartoe hij in staat is. Maar dat is in Qatar niet ineens anders, want we hebben Max bij iedere race dit jaar als een bedreiging gezien, ook toen zijn achterstand veel groter was", zei hij bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
11 uur geledenABU DHABI (ANP) - Russische judoka's mogen vanaf komend weekend weer onder hun eigen vlag meedoen aan internationale wedstrijden. Ook het volkslied mag vanaf de Grand Slam van Abu Dhabi komend weekend weer gespeeld worden, heeft de International Judo Federation (IJF) besloten.
13 uur geleden