Nadal voor het eerst sinds mei 2021 weer naar finale
MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal heeft voor het eerst sinds mei van vorig jaar weer eens de finale bereikt van een ATP-toernooi. De nummer 6 van de wereld was in Melbourne in de halve finales met 6-4 7-5 te sterk voor de Fin Emil Ruusuvuori.
Nadal drong zonder te spelen door tot de laatste vier omdat de Nederlander Tallon Griekspoor vrijdag niet in actie kon komen wegens een teenblessure.
In de finale neemt de 20-voudig grandslamkampioen het op tegen de Amerikaanse qualifier Maxime Cressy, de mondiale nummer 112. Cressy versloeg Grigor Dimitrov met 7-5 7-6 (9). Dimitrov was een dag eerder nog in een lange partij de Nederlander Botic van de Zandschulp de baas. Van de Zandschulp liet twee matchpoints onbenut.
Bijna acht maanden geleden stond Nadal (35) voor het laatst in een eindstrijd. Half mei won hij ten koste van Novak Djokovic het masterstoernooi van Rome. Nadal miste een groot deel van 2021 wegens een voetblessure.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
14 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
15 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
18 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
19 uur geleden