Nadal voor het eerst sinds mei 2021 weer naar finale
MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal heeft voor het eerst sinds mei van vorig jaar weer eens de finale bereikt van een ATP-toernooi. De nummer 6 van de wereld was in Melbourne in de halve finales met 6-4 7-5 te sterk voor de Fin Emil Ruusuvuori.
Nadal drong zonder te spelen door tot de laatste vier omdat de Nederlander Tallon Griekspoor vrijdag niet in actie kon komen wegens een teenblessure.
In de finale neemt de 20-voudig grandslamkampioen het op tegen de Amerikaanse qualifier Maxime Cressy, de mondiale nummer 112. Cressy versloeg Grigor Dimitrov met 7-5 7-6 (9). Dimitrov was een dag eerder nog in een lange partij de Nederlander Botic van de Zandschulp de baas. Van de Zandschulp liet twee matchpoints onbenut.
Bijna acht maanden geleden stond Nadal (35) voor het laatst in een eindstrijd. Half mei won hij ten koste van Novak Djokovic het masterstoernooi van Rome. Nadal miste een groot deel van 2021 wegens een voetblessure.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
15 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geƫindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
17 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
17 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
19 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
20 uur geleden