
Nadal voor derde keer naar tennistoernooi Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Rafael Nadal maakt begin maart voor de derde keer zijn opwachting op het ABN AMRO World Tennis Tournament. De 20-voudig grandslamkampioen uit Spanje, de nummer 2 van de wereld, deed in 2009 voor het laatst mee in Ahoy.
Twaalf jaar geleden haalde Nadal de finale in Rotterdam. Hij moest toen zijn meerdere erkennen in de Schot Andy Murray. Een jaar eerder, bij zijn debuut, verloor hij in de tweede ronde.
"Ik kijk er naar uit om weer terug te keren in Nederland. Het is te lang geleden dat ik in Rotterdam heb gespeeld. Nu het seizoen er zo anders uitziet, past het goed in mijn schema. Het is een toernooi waar ik graag speel en ik hoop op de erelijst te kunnen komen. Ik verheug me er op mijn Nederlandse vrienden en fans te zien", zei de 34-jarige Nadal, die in totaal 209 weken lang de nummer 1 van de wereld is geweest.
Federer
In 2018 kwam voor het laatst een speler uit de zogenoemde 'Big Four' - Novak Djokovic, Nadal, Roger Federer, Andy Murray - naar Rotterdam. Federer pakte drie jaar geleden ten koste van Grigor Dimitrov de titel en verzekerde zich in die week van de leidende positie op de wereldranglijst.
"Het is geen geheim dat Nadal een van mijn favoriete spelers aller tijden is. De strijd die hij op de baan brengt is ongeƫvenaard. Zijn vechtlust in combinatie met zijn unieke techniek is een voorbeeld voor iedereen. Dat hij na zoveel jaar weer terugkeert in Rotterdam maakt het natuurlijk extra bijzonder", aldus toernooidirecteur Richard Krajicek.
Schema
"Jaarlijks hebben we contact gehad over deelname, maar vaak paste het niet in het schema. Nu het seizoen er qua opbouw anders uitziet, stond hij er voor open om weer naar Rotterdam te komen. Uiteraard zijn we gelijk op die kans gesprongen. Het zou mooi zijn als we hem straks op 7 maart aan onze erelijst toe mogen voegen."
Nadal krijgt in Ahoy concurrentie van onder anderen Daniil Medvedev, Stan Wawrinka en Kei Nishikori. Het toernooi vindt dit jaar plaats van 1 tot en met 7 maart en zal hoogstwaarschijnlijk zonder publiek worden gespeeld. Aanvankelijk stond het toernooi in februari gepland, maar in verband met het coronavirus werd het evenement met een paar weken uitgesteld.
Meer uit Sport
GUADALAJARA (ANP/RTR) - Tennisster Iva Jovic heeft haar eerste WTA-titel veroverd. De 17-jarige Amerikaanse versloeg in de finale van het toernooi in het Mexicaanse Guadalajara de Colombiaanse Emiliana Arango met 6-4 6-1.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol vond het spannend om de series van de 400 meter horden door te komen op de WK atletiek in Tokio, ook al is ze de torenhoge favoriete voor het goud op het onderdeel. "Het is toch je eerste race met horden in een stadion. Ik weet van tevoren dat ik niet alles hoef te geven en kan sparen op het laatste stuk, maar je moet toch alert zijn en zorgen dat je geen foutjes maakt", zei Bol na haar race, die ze met overmacht won.
7 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol is voortvarend begonnen aan haar missie om voor de tweede opeenvolgende keer de wereldtitel te veroveren op de 400 meter horden. De Nederlandse atlete liep op de WK atletiek in Tokio in de eerste van vijf series overtuigend naar de winst in een tijd van 53,75 en plaatste zich voor de halve finales, die voor woensdag op het programma staan.
8 uur geledenTOKIO (ANP) - De Tanzaniaan Alphonce Felix Simbu heeft in Tokio de wereldtitel veroverd op de marathon. Hij wist na een lange eindsprint de Duitser Amanal Petros praktisch op de finishlijn voorbij te steken. De fotofinish wees uit dat Simbu drie honderdsten van een seconde eerder finishte dan Petros, het kleinste verschil ooit op de marathon.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Michael van Gerwen heeft de World Series of Darts Finals op zijn naam geschreven. De 36-jarige Nederlander rekende in de AFAS Live in Amsterdam af met wereldkampioen Luke Littler: 11-7.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Michael van Gerwen heeft de eindstrijd gehaald bij de World Series of Darts Finals. De 36-jarige Nederlander rekende in de AFAS Live in Amsterdam in de halve finale met 11-6 af met de Noord-Ier Josh Rock.
16 uur geledenMADRID (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft na twee eindzeges in de Tour de France ook de Vuelta op zijn erelijst staan. De laatste etappe van de Spaanse rittenkoers, met finish in Madrid, kwam voortijdig tot een einde toen pro-Palestijnse demonstranten in Madrid massaal de weg blokkeerden. De organisatie besloot dat verder fietsen niet meer mogelijk was.
16 uur geleden