Nadal voor derde keer naar tennistoernooi Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Rafael Nadal maakt begin maart voor de derde keer zijn opwachting op het ABN AMRO World Tennis Tournament. De 20-voudig grandslamkampioen uit Spanje, de nummer 2 van de wereld, deed in 2009 voor het laatst mee in Ahoy.
Twaalf jaar geleden haalde Nadal de finale in Rotterdam. Hij moest toen zijn meerdere erkennen in de Schot Andy Murray. Een jaar eerder, bij zijn debuut, verloor hij in de tweede ronde.
"Ik kijk er naar uit om weer terug te keren in Nederland. Het is te lang geleden dat ik in Rotterdam heb gespeeld. Nu het seizoen er zo anders uitziet, past het goed in mijn schema. Het is een toernooi waar ik graag speel en ik hoop op de erelijst te kunnen komen. Ik verheug me er op mijn Nederlandse vrienden en fans te zien", zei de 34-jarige Nadal, die in totaal 209 weken lang de nummer 1 van de wereld is geweest.
Federer
In 2018 kwam voor het laatst een speler uit de zogenoemde 'Big Four' - Novak Djokovic, Nadal, Roger Federer, Andy Murray - naar Rotterdam. Federer pakte drie jaar geleden ten koste van Grigor Dimitrov de titel en verzekerde zich in die week van de leidende positie op de wereldranglijst.
"Het is geen geheim dat Nadal een van mijn favoriete spelers aller tijden is. De strijd die hij op de baan brengt is ongeëvenaard. Zijn vechtlust in combinatie met zijn unieke techniek is een voorbeeld voor iedereen. Dat hij na zoveel jaar weer terugkeert in Rotterdam maakt het natuurlijk extra bijzonder", aldus toernooidirecteur Richard Krajicek.
Schema
"Jaarlijks hebben we contact gehad over deelname, maar vaak paste het niet in het schema. Nu het seizoen er qua opbouw anders uitziet, stond hij er voor open om weer naar Rotterdam te komen. Uiteraard zijn we gelijk op die kans gesprongen. Het zou mooi zijn als we hem straks op 7 maart aan onze erelijst toe mogen voegen."
Nadal krijgt in Ahoy concurrentie van onder anderen Daniil Medvedev, Stan Wawrinka en Kei Nishikori. Het toernooi vindt dit jaar plaats van 1 tot en met 7 maart en zal hoogstwaarschijnlijk zonder publiek worden gespeeld. Aanvankelijk stond het toernooi in februari gepland, maar in verband met het coronavirus werd het evenement met een paar weken uitgesteld.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
17 minuten geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
6 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
14 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
18 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
19 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
20 uur geleden