Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal volgende tegenstander Van de Zandschulp

Nadal volgende tegenstander Van de Zandschulp

LONDEN (ANP) - Rafael Nadal is de tegenstander van Botic van de Zandschulp in de vierde ronde van Wimbledon. De 22-voudig grandslamkampioen had in de derde ronde weinig moeite om zich te ontdoen van de Italiaan Lorenzo Sonego, de mondiale nummer 54: 6-1 6-2 6-4.

De 27-jarige Sonego haalde vorig jaar de vierde ronde op Wimbledon, waarin hij verloor van Roger Federer. Tegen Nadal maakte hij geen moment aanspraak op wederom een plek bij de laatste zestien en na 2 uur en 3 minuten maakte Nadal het af. Bij 4-2 in de derde set werd het duel onderbroken vanwege het sluiten van het dak, in verband met duisternis. Sonego kwam nog terug tot 4-4, maar twee games later was de zege toch binnen voor de nummer 4 van de wereld.

Het duel tussen Nadal en Van de Zandschulp wordt maandag gespeeld. De twee troffen elkaar eind mei ook op Roland Garros en toen won Nadal in drie sets (6-3 6-2 6-4).

De 36-jarige Nadal mikt op zijn derde titel op Wimbledon en zijn eerste sinds 2010.

Meer uit Sport

Belgische wielrenner Philipsen de beste sprinter in Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP) - De Belgische wielrenner Jasper Philipsen heeft de tweede editie van de Copenhagen Sprint gewonnen. De sprinter van Alpecin-Premier Tech was in de straten van Kopenhagen sneller dan de Deen Tobias Lund Andresen en de Australiër Sam Welsford. Danny van Poppel was de beste Nederlander op de vijfde plaats, Frits Biesterbos werd zevende.

21 minuten geleden
Autocoureur De Vries derde Nederlandse winnaar 24 Uur van Le Mans

LE MANS (ANP) - Autocoureur Nyck de Vries heeft de 24 Uur van Le Mans gewonnen. De 31-jarige Fries bestuurde een Toyota- hypercar en vormde een team met de Japanner Kamui Kobayashi en de Brit Mike Conway. De Vries is na Gijs van Lennep (1971 en 1976) en Jan Lammers (1988) de derde Nederlandse autocoureur die de overall-zege weet te behalen in de Franse langeafstandsklassieker, waar ook dit jaar weer 300.000 bezoekers waren.

31 minuten geleden
Mountainbikester Pieterse tweede in wereldbekerwedstrijd Leogang

LEOGANG (ANP) - Mountainbikester Puck Pieterse is bij de wereldbekerwedstrijd in het Oostenrijkse Leogang als tweede geëindigd. De Zweedse wereldkampioene Jenny Rissveds was de sterkste. Pieterse moest een kleine minuut op haar toegeven. De Zwitserse Alessandra Keller werd derde op bijna twintig seconden van de Nederlandse wereldkampioene van 2024.

1 uur geleden
Montgomery wint in Rosmalen eerste WTA-titel, Krejčíková ziek

ROSMALEN (ANP) - Tennisster Robin Montgomery heeft in Rosmalen voor het eerst een WTA-toernooi op haar naam geschreven. De 21-jarige Amerikaanse won het Libéma Open nog voordat de finale was begonnen, na een ziekmelding van haar opponente Barbora Krejčíková (30) uit Tsjechië.

3 uur geleden
Basketballers New York Knicks voor derde keer kampioen in NBA

SAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben zich voor de derde keer verzekerd van de titel in de NBA. Het team van coach Mike Brown knokte zich in de vijfde ontmoeting in de finale bij de San Antonio Spurs terug van een achterstand en won nipt: 90-94. In de best-of-seven-serie namen de Knicks daarmee een beslissende voorsprong van 4-1.

9 uur geleden
Darters Van Veen en Van Gerwen naar kwartfinales World Cup

FRANKFURT (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen hebben op de World Cup of Darts in Frankfurt de kwartfinales bereikt. Het Nederlandse duo won bij de laatste zestien met 8-6 van Zweden. Duitsland is zondag de volgende tegenstander.

16 uur geleden
Atlete Van Es verovert eerste Nederlandse titel op 10.000 meter

LEIDEN (ANP) - Diane van Es heeft voor het eerst de Nederlandse titel veroverd op de 10.000 meter. De Rotterdamse atlete deed dat op de atletiekbaan in Leiden, waar het NK deel uitmaakte van de internationale wedstrijden om de Gouden Spike. Van Es won de wedstrijd in 31.39,28. Ze liep in de slotfase van de race weg bij de Ethiopische Almaz Baraki, die als tweede finishte in 31.44,29. De Italiaanse Federica Del Buono werd derde in 31.46,35.

17 uur geleden