Nadal vol vertrouwen dat hij titel kan verdedigen in Melbourne
MADRID (ANP/RTR) - Tennisser Rafael Nadal is van plan om op sterkte zijn titel te verdedigen op de Australian Open in Melbourne, al is hij nog niet op topniveau. De 36-jarige Spanjaard is weer in training na een jaar waarin hij door blessures werd geplaagd maar de titels pakte op de grandslamtoernooien in Melbourne en Parijs.
"Ik heb ongeveer een week niets gedaan, wat goed was", zei Nadal tegen de Spaanse krant As nadat hij was teruggekeerd van een serie demonstratiewedstrijden met de Noor Casper Ruud. "Ik heb alleen wat fysieke training gedaan en ik denk dat ik een paar dagen nodig heb ik in Australië. Ik weet dat ik nog een beetje tekort kom, maar ik ben ervan overtuigd dat ik het niveau kan oppikken om competitief te zijn in Australië."
Nadal reist maandag naar Sydney waar hij in voorbereiding op de Australian Open uitkomt in de United Cup, een landentoernooi voor gemengde teams. Het grandslamtoernooi in Melbourne begint op maandag 16 januari.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
3 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
4 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
4 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
8 uur geleden