Nadal verslaat ook Kyrgios en treft nu Alcaraz in Indian Wells
INDIAN WELLS (ANP) - Rafael Nadal heeft ook zijn negentiende partij in 2022 gewonnen. De 35-jarige Spanjaard versloeg de Australiër Nick Kyrgios in de kwartfinales van het masterstoernooi van Indian Wells en treft nu zijn jonge landgenoot Carlos Alcaraz, die titelverdediger Cameron Norrie uitschakelde. "Het wordt zwaar tegen 'Rafa', maar ik ga ervan genieten", zei de 18-jarige Alcaraz. "Ik speel namelijk niet iedere dag tegen mijn idool."
De twee Spanjaarden stonden vorig jaar in Madrid voor het eerst tegenover elkaar op de ATP Tour. Nadal versloeg Alcaraz toen met 6-1 6-2. De tiener was destijds nog de nummer 120 van de wereld en deed met een wildcard mee, nu staat hij op de negentiende plaats. Op het hardcourt van Indian Wells won Alcaraz in de kwartfinales met 6-4 6-3 van Norrie, de Brit die het toernooi vorig jaar won.
Nadal, die dit seizoen nog ongeslagen is en in januari op de Australian Open zijn 21e grandslamtitel veroverde, had aanzienlijk meer moeite om Kyrgios te verslaan. Na bijna 3 uur kon de nummer 4 van de wereld toch weer een overwinning vieren: 7-6 (0) 5-7 6-4. Nadal wist de Australiër, die tot aan de kwartfinales nog geen set en zelfs geen servicegame had verloren, zowel in de eerste als derde set een keer te breken.
Frustratie
Nadat Kyrgios aan het net de Spanjaard had gefeliciteerd, smeet hij uit frustratie zijn racket hard op de grond. Een ballenjongen langs de baan werd bijna geraakt door het rondvliegende racket.
"Het spijt me. Mijn racket stuiterde gek op, dit was zeker niet mijn bedoeling", aldus de Australiër, die tijdens de partij ook twee keer ruzie maakte met toeschouwers op de tribune. "Als iemand weet wie deze ballenjongen is, laat me dat dan weten, dan stuur ik hem een racket op. Gelukkig is hij in orde. Ik had echt het gevoel dat ik degene zou zijn die de zegereeks van Nadal zou beëindigen, daarom komt deze nederlaag hard aan", aldus Kyrgios, afgezakt naar plek 132 op de wereldranglijst.
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
1 dag geleden