Nadal verslaat ook Kyrgios en treft nu Alcaraz in Indian Wells
INDIAN WELLS (ANP) - Rafael Nadal heeft ook zijn negentiende partij in 2022 gewonnen. De 35-jarige Spanjaard versloeg de Australiër Nick Kyrgios in de kwartfinales van het masterstoernooi van Indian Wells en treft nu zijn jonge landgenoot Carlos Alcaraz, die titelverdediger Cameron Norrie uitschakelde. "Het wordt zwaar tegen 'Rafa', maar ik ga ervan genieten", zei de 18-jarige Alcaraz. "Ik speel namelijk niet iedere dag tegen mijn idool."
De twee Spanjaarden stonden vorig jaar in Madrid voor het eerst tegenover elkaar op de ATP Tour. Nadal versloeg Alcaraz toen met 6-1 6-2. De tiener was destijds nog de nummer 120 van de wereld en deed met een wildcard mee, nu staat hij op de negentiende plaats. Op het hardcourt van Indian Wells won Alcaraz in de kwartfinales met 6-4 6-3 van Norrie, de Brit die het toernooi vorig jaar won.
Nadal, die dit seizoen nog ongeslagen is en in januari op de Australian Open zijn 21e grandslamtitel veroverde, had aanzienlijk meer moeite om Kyrgios te verslaan. Na bijna 3 uur kon de nummer 4 van de wereld toch weer een overwinning vieren: 7-6 (0) 5-7 6-4. Nadal wist de Australiër, die tot aan de kwartfinales nog geen set en zelfs geen servicegame had verloren, zowel in de eerste als derde set een keer te breken.
Frustratie
Nadat Kyrgios aan het net de Spanjaard had gefeliciteerd, smeet hij uit frustratie zijn racket hard op de grond. Een ballenjongen langs de baan werd bijna geraakt door het rondvliegende racket.
"Het spijt me. Mijn racket stuiterde gek op, dit was zeker niet mijn bedoeling", aldus de Australiër, die tijdens de partij ook twee keer ruzie maakte met toeschouwers op de tribune. "Als iemand weet wie deze ballenjongen is, laat me dat dan weten, dan stuur ik hem een racket op. Gelukkig is hij in orde. Ik had echt het gevoel dat ik degene zou zijn die de zegereeks van Nadal zou beëindigen, daarom komt deze nederlaag hard aan", aldus Kyrgios, afgezakt naar plek 132 op de wereldranglijst.
Meer uit Sport
SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
5 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
14 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
14 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
15 uur geleden