Nadal verslaat ook Kyrgios en treft nu Alcaraz in Indian Wells
INDIAN WELLS (ANP) - Rafael Nadal heeft ook zijn negentiende partij in 2022 gewonnen. De 35-jarige Spanjaard versloeg de Australiër Nick Kyrgios in de kwartfinales van het masterstoernooi van Indian Wells en treft nu zijn jonge landgenoot Carlos Alcaraz, die titelverdediger Cameron Norrie uitschakelde. "Het wordt zwaar tegen 'Rafa', maar ik ga ervan genieten", zei de 18-jarige Alcaraz. "Ik speel namelijk niet iedere dag tegen mijn idool."
De twee Spanjaarden stonden vorig jaar in Madrid voor het eerst tegenover elkaar op de ATP Tour. Nadal versloeg Alcaraz toen met 6-1 6-2. De tiener was destijds nog de nummer 120 van de wereld en deed met een wildcard mee, nu staat hij op de negentiende plaats. Op het hardcourt van Indian Wells won Alcaraz in de kwartfinales met 6-4 6-3 van Norrie, de Brit die het toernooi vorig jaar won.
Nadal, die dit seizoen nog ongeslagen is en in januari op de Australian Open zijn 21e grandslamtitel veroverde, had aanzienlijk meer moeite om Kyrgios te verslaan. Na bijna 3 uur kon de nummer 4 van de wereld toch weer een overwinning vieren: 7-6 (0) 5-7 6-4. Nadal wist de Australiër, die tot aan de kwartfinales nog geen set en zelfs geen servicegame had verloren, zowel in de eerste als derde set een keer te breken.
Frustratie
Nadat Kyrgios aan het net de Spanjaard had gefeliciteerd, smeet hij uit frustratie zijn racket hard op de grond. Een ballenjongen langs de baan werd bijna geraakt door het rondvliegende racket.
"Het spijt me. Mijn racket stuiterde gek op, dit was zeker niet mijn bedoeling", aldus de Australiër, die tijdens de partij ook twee keer ruzie maakte met toeschouwers op de tribune. "Als iemand weet wie deze ballenjongen is, laat me dat dan weten, dan stuur ik hem een racket op. Gelukkig is hij in orde. Ik had echt het gevoel dat ik degene zou zijn die de zegereeks van Nadal zou beëindigen, daarom komt deze nederlaag hard aan", aldus Kyrgios, afgezakt naar plek 132 op de wereldranglijst.
Meer uit Sport
SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
40 minuten geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
19 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
20 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
20 uur geleden