Nadal verslaat Norrie in Bastad en staat in kwartfinales
BASTAD (ANP) - De Spaanse tennisser Rafael Nadal heeft in Bastad de kwartfinales bereikt. De 22-voudig grandslamkampioen was op het gravel in Zweden in twee sets te sterk voor de als vijfde geplaatste Brit Cameron Norrie: 6-4 6-4.
De 38-jarige Nadal, door blessureleed ver weggezakt op de wereldranglijst, brak in de eerste set de service van Norrie één keer en dat bleek voldoende voor de setwinst. Bij een 5-4-voorsprong werkte hij nog wel twee breakpoints weg.
Norrie leek daarna beter bij de les en kwam in de tweede set op een 4-1-voorsprong. Nadal won echter de daaropvolgende vijf games en daarmee de partij.
Nadal speelt het toernooi in Bastad als voorbereiding op de Olympische Spelen in Parijs, waar hij volgende maand om de medailles hoopt mee te doen. In de eerste ronde in Bastad versloeg hij Leo Borg, de zoon van tennislegende Björn Borg. Vrijdag speelt Nadal tegen de als vierde geplaatste Argentijn Mariano Navone.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
28 minuten geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
22 uur geleden