Nadal verslaat Norrie in Bastad en staat in kwartfinales
BASTAD (ANP) - De Spaanse tennisser Rafael Nadal heeft in Bastad de kwartfinales bereikt. De 22-voudig grandslamkampioen was op het gravel in Zweden in twee sets te sterk voor de als vijfde geplaatste Brit Cameron Norrie: 6-4 6-4.
De 38-jarige Nadal, door blessureleed ver weggezakt op de wereldranglijst, brak in de eerste set de service van Norrie één keer en dat bleek voldoende voor de setwinst. Bij een 5-4-voorsprong werkte hij nog wel twee breakpoints weg.
Norrie leek daarna beter bij de les en kwam in de tweede set op een 4-1-voorsprong. Nadal won echter de daaropvolgende vijf games en daarmee de partij.
Nadal speelt het toernooi in Bastad als voorbereiding op de Olympische Spelen in Parijs, waar hij volgende maand om de medailles hoopt mee te doen. In de eerste ronde in Bastad versloeg hij Leo Borg, de zoon van tennislegende Björn Borg. Vrijdag speelt Nadal tegen de als vierde geplaatste Argentijn Mariano Navone.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
11 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
13 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
15 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
20 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
21 uur geleden