Nadal verslaat Medvedev opnieuw en blijft ongeslagen in 2022
ACAPULCO (ANP) - Rafael Nadal heeft op het ATP-toernooi van Acapulco in Mexico opnieuw van Daniil Medvedev gewonnen. Het werd in de halve finale 6-3 6-3 voor de 21-voudig grandslamkampioen. De 35-jarige Spanjaard, de mondiale nummer 5, blijft daardoor na twee maanden nog ongeslagen in 2022.
Na precies twee uur maakte Nadal het af op zijn tweede wedstrijdpunt, op de service van Medvedev, die een backhand wild uit sloeg. Medvedev deed nog een beroep op het elektronische oog, maar de bal bleek ver uit.
"De tweede set was erg emotioneel. Daniil speelde erg agressief met veel dropshots en winners. Het was een erg moeilijke set en ik ben blij met de overwinning omdat hij veel kansen had", zei Nadal.
Australian Open
Nadal versloeg Medvedev (26), vanaf maandag de nieuwe nummer 1 van de wereld, een maand geleden in een zinderende finale van de Australian Open. In Melbourne maakte hij een achterstand van 2-0 in sets ongedaan.
In de finale in Mexico neemt Nadal het op tegen de Brit Cameron Norrie, die met 6-4 6-4 te sterk was voor de Griek Stefanos Tsitsipas. Nadal heeft het toernooi van Acapulco al drie keer gewonnen: in 2005, 2013 en 2020.
Nadal heeft dit seizoen al veertien duels op rij gewonnen. Hij begon het seizoen met winst van een voorbereidingstoernooi op de Australian Open en schreef vervolgens ook het grandslamtoernooi zelf op zijn naam. Sinds de finale was hij niet meer in actie gekomen en hij maakt in Acapulco zijn rentree. Nooit eerder begon Nadal zijn seizoen zo goed.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
2 dagen geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
2 dagen geleden