Nadal verslaat Medvedev opnieuw en blijft ongeslagen in 2022
ACAPULCO (ANP) - Rafael Nadal heeft op het ATP-toernooi van Acapulco in Mexico opnieuw van Daniil Medvedev gewonnen. Het werd in de halve finale 6-3 6-3 voor de 21-voudig grandslamkampioen. De 35-jarige Spanjaard, de mondiale nummer 5, blijft daardoor na twee maanden nog ongeslagen in 2022.
Na precies twee uur maakte Nadal het af op zijn tweede wedstrijdpunt, op de service van Medvedev, die een backhand wild uit sloeg. Medvedev deed nog een beroep op het elektronische oog, maar de bal bleek ver uit.
"De tweede set was erg emotioneel. Daniil speelde erg agressief met veel dropshots en winners. Het was een erg moeilijke set en ik ben blij met de overwinning omdat hij veel kansen had", zei Nadal.
Australian Open
Nadal versloeg Medvedev (26), vanaf maandag de nieuwe nummer 1 van de wereld, een maand geleden in een zinderende finale van de Australian Open. In Melbourne maakte hij een achterstand van 2-0 in sets ongedaan.
In de finale in Mexico neemt Nadal het op tegen de Brit Cameron Norrie, die met 6-4 6-4 te sterk was voor de Griek Stefanos Tsitsipas. Nadal heeft het toernooi van Acapulco al drie keer gewonnen: in 2005, 2013 en 2020.
Nadal heeft dit seizoen al veertien duels op rij gewonnen. Hij begon het seizoen met winst van een voorbereidingstoernooi op de Australian Open en schreef vervolgens ook het grandslamtoernooi zelf op zijn naam. Sinds de finale was hij niet meer in actie gekomen en hij maakt in Acapulco zijn rentree. Nooit eerder begon Nadal zijn seizoen zo goed.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
18 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
20 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
20 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
22 uur geleden