Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal verliest op Roland Garros in drie sets van Zverev

Nadal verliest op Roland Garros in drie sets van Zverev

PARIJS (ANP) - Veertienvoudig kampioen Rafael Nadal heeft in de eerste ronde van Roland Garros verloren van Alexander Zverev. Het werd 6-3 7-6 (5) 6-3 voor de nummer 4 van de wereld.

Na 3 uur en 5 minuten benutte Zverev zijn eerste wedstrijdpunt, op de service van Nadal. De Spanjaard besloot het duel met een afzwaaier.

Nadal begon slecht aan de wedstrijd en leverde direct zijn eerste servicegame in zonder ook maar een punt te winnen. De recordkampioen kwam beter in de wedstrijd, maar hij wist zijn voorsprong telkens niet lang vol te houden. In de tweede set stond hij met 5-3 voor en in de derde set met 2-0.

In de derde set bleef Nadal strijdlustig en het publiek hoopte op een vierde set. Nadal werkte met sterk netspel een aantal breakpoints weg, maar in de slotfase was het baselinespel van de Duitser hem te machtig.

Twee jaar geleden

Twee jaar geleden stonden Zverev en Nadal ook tegenover elkaar op Roland Garros, toen in de halve eindstrijd. Zverev liep toen een zware enkelblessure op en was lang uit de roulatie.

Voor de 37-jarige Nadal, zeer waarschijnlijk bezig aan zijn laatste seizoen, was het de eerste keer dat hij in de openingsronde verloor in Parijs. Vorig jaar ontbrak hij op Roland Garros, het toernooi dat hij in 2022 nog won.

Centercourt

De wedstrijd werd gespeeld onder het gesloten dak van het centercourt. Het regende eerder op de dag in Parijs, waarna werd besloten de hele wedstrijd indoor te spelen.

Veel grote namen waren aanwezig op het Court Philippe Chatrier bij de wedstrijd uit de eerste ronde, waar al sinds de loting naar werd uitgekeken. Onder anderen Novak Djokovic en Carlos Alcaraz, de nummers 1 en 2 van de wereld, zaten op de tribune. Het centercourt was van begin tot het eind vol, niet gebruikelijk voor partijen in de eerste ronde.

Geen ceremonie

Na afloop volgde er geen ceremonie. Die keuze werd mede gemaakt omdat de 22-voudig grandslamkampioen in aanloop naar het toernooi had aangegeven dat hij in 2025 mogelijk terugkeert op Roland Garros. Na een interview verliet hij onder een staande ovatie de baan.

Meer uit Sport

Rybakina verslaat titelverdedigster Sabalenka en wint US Open

NEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de US Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg titelverdedigster Aryna Sabalenka in drie sets (6-4 5-7 6-2) en voorkwam daarmee dat de speelster uit Belarus het grandslamtoernooi van New York voor de derde keer op rij won.

3 uur geleden
Broeders-Bol derde op 800 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.

7 uur geleden
Europa en Amerika met gelijke stand slotdag Solheim Cup in

CROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.

7 uur geleden
Klaver knap vierde op 400 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.

9 uur geleden
Verstappen verwacht dat inhalen lastig wordt bij GP van Spanje

MADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.

9 uur geleden
Landa wint koninginnenrit in Vuelta, leider Mas houdt stand

COLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.

9 uur geleden
Norris 'in shock' na pole, Verstappen tevreden nummer 3

MADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.

10 uur geleden