Nadal verliest in kwartfinales in vier sets van Thiem
MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal is in de kwartfinales van de Australian Open uitgeschakeld door Dominic Thiem. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in vier sets van de mondiale nummer 5 uit Oostenrijk. Het werd na 4 uur en 10 minuten 7-6 (3) 7-6 (4) 4-6 7-6 (6).
Thiem verzilverde in de vierde set pas zijn derde wedstrijdpunt, kort nadat hij in de laatste tiebreak een 6-4-voorsprong had verspeeld. Op matchpoint sloeg Nadal een forehand in het net.
Het was pas de eerste keer dat Thiem op een grand slam wist te winnen van Nadal. "In de vierde set mocht ik al serveren voor de wedstrijd en toen gierde de spanning door mijn lijf, ook omdat ik hier nog nooit in de halve finales heb gestaan", zei Thiem. "Gelukkig kon ik me in de tiebreak herpakken."
Alexander Zverev
Met krachtige en risicovolle slagen probeerde Thiem Nadal in de verdediging te drukken en daar slaagde hij in. Nadal leek in de beginfase van de vierde set door te drukken, maar Thiem hield zich knap staande op de belangrijke momenten. Op 6-6 in de tiebreak van de vierde set kwam hij met een harde backhandpassing, al toucheerde de bal wel het net.
De 26-jarige Thiem neemt het vrijdag in de halve finales op tegen de Duitser Alexander Zverev, die eerder op de dag in vier sets de meerdere was van Stan Wawrinka. Thiem, wel tweevoudig finalist op Roland Garros, was in Melbourne nog nooit verder gekomen dan de vierde ronde.
Novak Djokovic
Door de nederlaag van Nadal kan Novak Djokovic de leidende positie op de wereldranglijst overnemen. Djokovic, titelhouder op de Australian Open, neemt het donderdag in de halve finales op tegen Roger Federer.
Nadal blijft door de nederlaag op negentien grandslamtitels staan, Federer heeft er twintig.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.
3 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.
6 uur geledenVILLARS-SUR-OLLON (ANP/Belga) - Tadej Pogačar heeft ook de Ronde van Zwitserland aan zijn lange palmares toegevoegd. De Sloveense wereldkampioen won de Zwitserse rittenkoers voor het eerst. De renner van UAE Team Emirates zag de leiderstrui die hij al in de eerste etappe veroverde in de slotrit, met start en finish in Villars-sur-Ollon, niet meer in gevaar komen. Met een inhaalrace boekte hij zijn derde etappezege deze week.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Argentijn Francisco Cerúndolo heeft voor het eerst het tennistoernooi van Queen's gewonnen. De nummer 27 van de wereld versloeg de Amerikaan Tommy Paul in de finale op het Londense gras en boekte zo de belangrijkste zege van zijn loopbaan: 6-7 (4) 6-4 6-3. Paul, die in de tweede ronde Botic van de Zandschulp uitschakelde, won het toernooi twee jaar geleden al eens.
7 uur geledenHENGELO (ANP) - Jessica Schilder koos haar zesde en laatste poging uit bij de FBK Games in Hengelo om over de 20 meter te stoten. De wereldkampioene noteerde een afstand van 20,03 en daarmee won ze de wedstrijd op Nederlandse bodem.
7 uur geledenHENGELO (ANP) - Niels Laros heeft bij de FBK Games in Hengelo een opzienbarende rentree gemaakt op de atletiekbaan. De 21-jarige atleet uit Oosterhout won na acht maanden blessureleed zijn eerste wedstrijd, de 800 meter. Hij liep ook nog eens de derde Nederlandse tijd ooit met 1.43,83. Alleen Bram Som (Nederlands recordhouder met 1.43,45) en Rob Druppers (1.43,56) waren sneller.
7 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het thuispubliek bij de FBK Games verwend met een overwinning op haar nieuwe atletieknummer, de 800 meter. De 26-jarige Amersfoortse snelde op de snikhete kunststofbaan in Hengelo naar de zege in een tijd van 1.57,41.
8 uur geleden