Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal verliest in kwartfinales in vier sets van Thiem

Nadal verliest in kwartfinales in vier sets van Thiem

MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal is in de kwartfinales van de Australian Open uitgeschakeld door Dominic Thiem. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in vier sets van de mondiale nummer 5 uit Oostenrijk. Het werd na 4 uur en 10 minuten 7-6 (3) 7-6 (4) 4-6 7-6 (6).

Thiem verzilverde in de vierde set pas zijn derde wedstrijdpunt, kort nadat hij in de laatste tiebreak een 6-4-voorsprong had verspeeld. Op matchpoint sloeg Nadal een forehand in het net.

Het was pas de eerste keer dat Thiem op een grand slam wist te winnen van Nadal. "In de vierde set mocht ik al serveren voor de wedstrijd en toen gierde de spanning door mijn lijf, ook omdat ik hier nog nooit in de halve finales heb gestaan", zei Thiem. "Gelukkig kon ik me in de tiebreak herpakken."

Alexander Zverev

Met krachtige en risicovolle slagen probeerde Thiem Nadal in de verdediging te drukken en daar slaagde hij in. Nadal leek in de beginfase van de vierde set door te drukken, maar Thiem hield zich knap staande op de belangrijke momenten. Op 6-6 in de tiebreak van de vierde set kwam hij met een harde backhandpassing, al toucheerde de bal wel het net.

De 26-jarige Thiem neemt het vrijdag in de halve finales op tegen de Duitser Alexander Zverev, die eerder op de dag in vier sets de meerdere was van Stan Wawrinka. Thiem, wel tweevoudig finalist op Roland Garros, was in Melbourne nog nooit verder gekomen dan de vierde ronde.

Novak Djokovic

Door de nederlaag van Nadal kan Novak Djokovic de leidende positie op de wereldranglijst overnemen. Djokovic, titelhouder op de Australian Open, neemt het donderdag in de halve finales op tegen Roger Federer.

Nadal blijft door de nederlaag op negentien grandslamtitels staan, Federer heeft er twintig.

Meer uit Sport

Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

45 minuten geleden
Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

3 uur geleden
Verstappen rijdt 's nachts goede stint bij 24 uur van Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.

6 uur geleden
Tennisster Svitolina wint masterstoernooi Rome voor derde keer

ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.

17 uur geleden
Tennisser Griekspoor strandt in halve finale challenger Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.

20 uur geleden
Ecuadoriaanse wielrenner Narváez boekt tweede ritzege in Giro

FERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.

21 uur geleden
Tennisser Sinner naar finale masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.

22 uur geleden