Nadal verliest in kwartfinales in vier sets van Thiem
MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal is in de kwartfinales van de Australian Open uitgeschakeld door Dominic Thiem. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in vier sets van de mondiale nummer 5 uit Oostenrijk. Het werd na 4 uur en 10 minuten 7-6 (3) 7-6 (4) 4-6 7-6 (6).
Thiem verzilverde in de vierde set pas zijn derde wedstrijdpunt, kort nadat hij in de laatste tiebreak een 6-4-voorsprong had verspeeld. Op matchpoint sloeg Nadal een forehand in het net.
Het was pas de eerste keer dat Thiem op een grand slam wist te winnen van Nadal. "In de vierde set mocht ik al serveren voor de wedstrijd en toen gierde de spanning door mijn lijf, ook omdat ik hier nog nooit in de halve finales heb gestaan", zei Thiem. "Gelukkig kon ik me in de tiebreak herpakken."
Alexander Zverev
Met krachtige en risicovolle slagen probeerde Thiem Nadal in de verdediging te drukken en daar slaagde hij in. Nadal leek in de beginfase van de vierde set door te drukken, maar Thiem hield zich knap staande op de belangrijke momenten. Op 6-6 in de tiebreak van de vierde set kwam hij met een harde backhandpassing, al toucheerde de bal wel het net.
De 26-jarige Thiem neemt het vrijdag in de halve finales op tegen de Duitser Alexander Zverev, die eerder op de dag in vier sets de meerdere was van Stan Wawrinka. Thiem, wel tweevoudig finalist op Roland Garros, was in Melbourne nog nooit verder gekomen dan de vierde ronde.
Novak Djokovic
Door de nederlaag van Nadal kan Novak Djokovic de leidende positie op de wereldranglijst overnemen. Djokovic, titelhouder op de Australian Open, neemt het donderdag in de halve finales op tegen Roger Federer.
Nadal blijft door de nederlaag op negentien grandslamtitels staan, Federer heeft er twintig.
Meer uit Sport
ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.
19 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
1 dag geledenSTUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.
1 dag geleden