Nadal vergroot met 22e grandslamtitel gat met Djokovic en Federer
PARIJS (ANP) - Rafael Nadal (36) heeft met zijn 22e grandslamtitel de marge met zijn rivalen Novak Djokovic (35) en Roger Federer (40) vergroot tot twee. Djokovic en Federer staan al enige tijd op 20 majors.
Nadal pakte zondag ten koste van de Noor Casper Ruud voor de veertiende keer de titel op Roland Garros (6-3 6-3 6-0). De Spanjaard speelde zijn dertigste grandslamfinale, Djokovic en Federer speelden er beiden één meer. Djokovic won de Australian Open negen keer, Federer was acht keer de beste op Wimbledon.
Djokovic was vorig jaar op Wimbledon voor het laatst de beste op een grand slam, de laatste grandslamtitel van Federer dateert van 2018. Ruim vier jaar geleden versloeg hij in de finale van de Australian Open Marin Cilic uit Kroatië.
Achter het drietal staat Pete Sampras op 14 grandslamtitels, gevolgd door Roy Emerson met 12 en Rod Laver en Björn Borg met 11.
Meer uit Sport
DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
12 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
13 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
16 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
18 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
21 uur geleden