Nadal van plan te spelen met scheur in buikspier van 7 millimeter
LONDEN (ANP) - Rafael Nadal is van plan om vrijdag te spelen tegen Nick Kyrgios in de halve finales van Wimbledon, zo meldt de Spaanse krant Marca. Volgens het medium heeft de 22-voudig grandslamkampioen een scheur van 7 millimeter in één van zijn buikspieren.
De 36-jarige Nadal, tweevoudig kampioen in Londen, heeft donderdag scans ondergaan. Woensdag was hij in vijf sets te sterk voor de Amerikaan Taylor Fritz en na afloop liet de Spanjaard, die in de kwartfinales niet voluit kon gaan, doorschemeren dat het niet zeker was of hij wel in actie kon komen in de halve eindstrijd.
"Ik kan je geen duidelijk antwoord geven, want als ik je een duidelijk antwoord geef en morgen gebeurt er iets anders, dan ben ik een leugenaar", zei Nadal na de partij tegen Fritz over zijn fysieke toestand.
Nadal werkte donderdagmiddag een training af op Aorangi, het trainingscomplex van Wimbledon.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft Europa zondag met een overwinning op de Amerikaan Learner Tien de Laver Cup bezorgd. Zverev was in Londen in twee sets (7-6 (3) 6-3) te sterk voor de tegenstander van Team Wereld en haalde daarmee de beslissende punten binnen. Europa won de ontmoeting met 13-5.
1 uur geledenSHENZHEN (ANP) - De Tsjechische tennissters hebben de Billie Jean King Cup gewonnen. In de finale in het Chinese Shenzhen werd Oekraïne verslagen.
3 uur geledenBROSSARD (ANP) - De wielrenners zijn vertrokken voor hun WK-wedstrijd op de weg in Canada over 273 kilometer. De start was om 15.00 uur Nederlandse tijd in het bij Montreal gelegen Brossard, waar het harder waait dan voorgaande dagen. Namens Nederland hoopt Mathieu van der Poel op zijn tweede wereldtitel.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wereldkampioene Demi Vollering heeft van de internationale wielerbond UCI een boete van 1000 Zwitserse frank (ruim 1050 euro) gekregen na haar gouden race van zaterdag in het Canadese Montreal. Volgens de UCI heeft de houdster van de regenboogtrui een niet-toegestane positie op de fiets aangenomen.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tigst Assefa heeft voor de derde keer de marathon van Berlijn gewonnen. De 29-jarige Ethiopische leek lang op weg naar een nieuw wereldrecord, maar kreeg in de laatste kilometers te maken met fysiek ongemak en kwam strompelend over de finish. Ze noteerde 2.11.04 en bleef ruim een minuut boven het wereldrecord van 2.09.56, dat de Keniaanse Ruth Chepngetich in 2024 in Chicago liep.
6 uur geledenCARDIFF (ANP/RTR) - Het is opnieuw onzeker of het langverwachte gevecht tussen de Britse boksers Tyson Fury (38) en Anthony Joshua (36) doorgaat. Dat zei UFC-baas Dana White tegen verslaggevers in Londen. De Saudische bokspromotor Turki Alalshikh maakte donderdag bekend dat het eerste gevecht tussen de twee Britse voormalig wereldkampioenen in het zwaargewicht 11 december in Cardiff plaatsvindt.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielrenster Demi Vollering is in het Canadese Montreal voor het eerst wereldkampioene op de weg geworden. De 29-jarige topfavoriete zag eerst een ontsnappingspoging stranden, maar bleek in een sprint onder luid gejuich van het publiek alsnog te sterk voor de Poolse Kasia Niewiadoma. De Italiaanse Elisa Longo Borghini werd derde.
22 uur geleden