Nadal treft Tsitsipas in twaalfde finale in Barcelona
BARCELONA (ANP) - Rafael Nadal heeft zich voor de twaalfde keer verzekerd van een plek in de finale van het ATP-toernooi van Barcelona. Dat deed de nummer 3 van de wereld ten koste van zijn landgenoot Pablo Carreño Busta, die tien plekken lager staat op de mondiale ranglijst: 6-3 6-2. Nadal neemt het zondag in de eindstrijd op tegen de Griek Stefanos Tsitsipas.
Vorig jaar verloor Nadal (34) voor het eerst in zijn loopbaan een halvefinalewedstrijd in Barcelona na er elf gewonnen te hebben. Dominic Thiem, dit jaar afwezig, was hem toen de baas. Ditmaal kwam Nadal geen moment in de problemen. Na een uur en 29 minuten had hij de zege binnen.
Nadal neemt het in de finale op tegen Tsitsipas, die voor de tweede week op rij in de finale van een ATP-toernooi staat. De nummer 5 van de wereld won vorige week het masterstoernooi van Monte Carlo. Tsitsipas was in de halve finales te sterk voor het Italiaanse talent Jannik Sinner: 6-3 6-3. Tsitsipas veroverde in Monte Carlo zijn eerste ATP-titel van dit seizoen en zijn zesde in totaal.
Nadal, die nog nooit een finale verloor in de Catalaanse stad, kan in eigen land zijn eerste titel veroveren sinds Roland Garros in oktober van vorig jaar. Nadal en Tsitsipas troffen elkaar in februari van dit jaar op de Australian Open. Tsitsipas won het duel in vijf sets na met 2-0 in sets achter te hebben gestaan.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
1 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
4 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
6 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
6 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
7 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
12 uur geleden