Nadal treft Tsitsipas in twaalfde finale in Barcelona
BARCELONA (ANP) - Rafael Nadal heeft zich voor de twaalfde keer verzekerd van een plek in de finale van het ATP-toernooi van Barcelona. Dat deed de nummer 3 van de wereld ten koste van zijn landgenoot Pablo Carreño Busta, die tien plekken lager staat op de mondiale ranglijst: 6-3 6-2. Nadal neemt het zondag in de eindstrijd op tegen de Griek Stefanos Tsitsipas.
Vorig jaar verloor Nadal (34) voor het eerst in zijn loopbaan een halvefinalewedstrijd in Barcelona na er elf gewonnen te hebben. Dominic Thiem, dit jaar afwezig, was hem toen de baas. Ditmaal kwam Nadal geen moment in de problemen. Na een uur en 29 minuten had hij de zege binnen.
Nadal neemt het in de finale op tegen Tsitsipas, die voor de tweede week op rij in de finale van een ATP-toernooi staat. De nummer 5 van de wereld won vorige week het masterstoernooi van Monte Carlo. Tsitsipas was in de halve finales te sterk voor het Italiaanse talent Jannik Sinner: 6-3 6-3. Tsitsipas veroverde in Monte Carlo zijn eerste ATP-titel van dit seizoen en zijn zesde in totaal.
Nadal, die nog nooit een finale verloor in de Catalaanse stad, kan in eigen land zijn eerste titel veroveren sinds Roland Garros in oktober van vorig jaar. Nadal en Tsitsipas troffen elkaar in februari van dit jaar op de Australian Open. Tsitsipas won het duel in vijf sets na met 2-0 in sets achter te hebben gestaan.
Meer uit Sport
BLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
20 minuten geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
2 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
5 uur geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
1 dag geleden