Nadal tijdens Roland Garros als fan naar finale Champions League
PARIJS (ANP) - Rafael Nadal hoeft zaterdag niet in actie te komen op Roland Garros en dat komt de Spaanse tennisser bijzonder goed uit. De 21-voudig grandslamkampioen heeft namelijk een kaartje voor de finale van de Champions League in Parijs. Nadal gaat op zijn vrije dag naar het Stade de France om zijn favoriete club Real Madrid aan te moedigen tegen Liverpool.
"Als ik me goed voel, ga ik zeker naar het stadion toe", zei Nadal na zijn overwinning op Botic van de Zandschulp in de derde ronde van het graveltoernooi in de Franse hoofdstad. "En ik ga ervan uit dat ik me goed voel." De 35-jarige Spanjaard speelt zondag in de vierde ronde tegen de Canadees Félix Auger-Aliassime.
De Franse oud-topvoetballer Zinédine Zidane zat samen met zijn vrouw als toeschouwer op de tribune van Court Suzanne Lenglen bij de partij tussen Nadal en Van de Zandschulp. Zidane reikte in 2005 de beker uit aan Nadal toen de Spanjaard voor het eerst Roland Garros won.
"En daarna heeft hij hier nog een keer of twaalf gewonnen geloof ik hè", zei de 49-jarige Fransman lachend. "Het is altijd een genot om hier te zijn en geweldige sporters aan het werk te zien. Roland Garros is een legendarische plek, dus als we de kans hebben, dan komen we hierheen. We proberen 'Rafa' dan aan te moedigen. Hij zit nog steeds in het toernooi, dat is geweldig. Maar het kan ook zijn dat de nieuwe generatie, zoals Carlos Alcaraz, de macht overneemt."
Meer uit Sport
CAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.
24 minuten geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
9 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
13 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
15 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
16 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
17 uur geleden