Nadal test in aanloop naar Australian Open positief op corona
MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Rafael Nadal heeft positief getest op het coronavirus. De 35-jarige Nadal, winnaar van twintig grandslams, maakte afgelopen week na een voetblessure zijn officieuze rentree op een demonstratietoernooi in Abu Dhabi. Bij terugkomst in Spanje testte hij positief.
"Als gevolg van de situatie is mijn programma voorlopig flexibel", meldt Nadal op Twitter. Het is nu onzeker of hij begin volgend jaar kan meedoen aan de Australian Open. Het eerste grandslamtoernooi van het seizoen begint op 17 januari. Begin volgende maand wil Nadal eerst ritme opdoen op een voorbereidend ATP-toernooi in Melbourne. Alleen tennissers die gevaccineerd zijn tegen het coronavirus mogen Australië in.
"Afhankelijk van mijn herstel weeg ik mijn opties af", aldus Nadal, die naar eigen zeggen de afgelopen periode in Koeweit en Abu Dhabi om de twee dagen was getest op het coronavirus. Al die tests leverden een negatieve uitslag op. De laatste test in Abu Dhabi was op vrijdag, waarna de tennisser terugkeerde naar Spanje.
Geen garantie
Nadal speelde in het emiraat zijn eerste partijen sinds begin augustus. De voormalig nummer 1 van de wereld verloor van Andy Murray en Denis Shapovalov en zei daarna niet te kunnen garanderen dat hij meedoet aan de Australian Open. "Het idee is om naar Australië te gaan en daar mijn best te doen. Maar als ik 100 procent eerlijk ben, kan ik het niet garanderen. Ik moet met mijn team praten. Het is dan meer dan zes maanden geleden dat ik mijn laatste officiële wedstrijd heb gespeeld."
De Australian Open zou een strijd worden tussen Nadal, Novak Djokovic en Roger Federer om hun 21e grandslamtitel. De drie tennissers delen het record met twintig titels. Federer heeft zich vanwege een knieoperatie echter afgemeld en van Djokovic is het onzeker of hij naar Melbourne komt, omdat zijn vaccinatiestatus onduidelijk is. Mogelijk ontbreken ze straks alle drie in Melbourne.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.
43 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
5 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
13 uur geledenCAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
15 uur geledenSUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."
15 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
18 uur geleden