Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal test in aanloop naar Australian Open positief op corona

Nadal test in aanloop naar Australian Open positief op corona

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Rafael Nadal heeft positief getest op het coronavirus. De 35-jarige Nadal, winnaar van twintig grandslams, maakte afgelopen week na een voetblessure zijn officieuze rentree op een demonstratietoernooi in Abu Dhabi. Bij terugkomst in Spanje testte hij positief.

"Als gevolg van de situatie is mijn programma voorlopig flexibel", meldt Nadal op Twitter. Het is nu onzeker of hij begin volgend jaar kan meedoen aan de Australian Open. Het eerste grandslamtoernooi van het seizoen begint op 17 januari. Begin volgende maand wil Nadal eerst ritme opdoen op een voorbereidend ATP-toernooi in Melbourne. Alleen tennissers die gevaccineerd zijn tegen het coronavirus mogen Australië in.

"Afhankelijk van mijn herstel weeg ik mijn opties af", aldus Nadal, die naar eigen zeggen de afgelopen periode in Koeweit en Abu Dhabi om de twee dagen was getest op het coronavirus. Al die tests leverden een negatieve uitslag op. De laatste test in Abu Dhabi was op vrijdag, waarna de tennisser terugkeerde naar Spanje.

Geen garantie

Nadal speelde in het emiraat zijn eerste partijen sinds begin augustus. De voormalig nummer 1 van de wereld verloor van Andy Murray en Denis Shapovalov en zei daarna niet te kunnen garanderen dat hij meedoet aan de Australian Open. "Het idee is om naar Australië te gaan en daar mijn best te doen. Maar als ik 100 procent eerlijk ben, kan ik het niet garanderen. Ik moet met mijn team praten. Het is dan meer dan zes maanden geleden dat ik mijn laatste officiële wedstrijd heb gespeeld."

De Australian Open zou een strijd worden tussen Nadal, Novak Djokovic en Roger Federer om hun 21e grandslamtitel. De drie tennissers delen het record met twintig titels. Federer heeft zich vanwege een knieoperatie echter afgemeld en van Djokovic is het onzeker of hij naar Melbourne komt, omdat zijn vaccinatiestatus onduidelijk is. Mogelijk ontbreken ze straks alle drie in Melbourne.

Meer uit Sport

Herenigde baansprinters gaan in Shanghai voor zevende wereldtitel

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenners Harrie Lavreysen, Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland gaan volgende week in Shanghai voor hun zevende wereldtitel op de teamsprint. De tweevoudig olympisch kampioenen op dit onderdeel zijn herenigd na een jaar zonder belangrijke wedstrijden samen. Vorig jaar oktober waren ze samen opnieuw de besten op de teamsprint tijdens de WK in Chili.

1 uur geleden
Judoka Van Lieshout bereikt halve finales WK in Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft zich op de WK in Azerbeidzjan geplaatst voor de halve finales van de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige Brabantse versloeg in de kwartfinales de Tsjechische Renata Zachová met een yuko. Ze treft later woensdag in de halve finales de Japanse titelverdediger Haruka Kaju.

1 uur geleden
Verstappen verwacht niet zomaar nog een overwinning in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat hij zijn eerste overwinning van dit Formule 1-seizoen komend weekend zomaar een vervolg zal geven. "Ik denk dat de overwinning vrij circuit-specifiek was, dus we zullen zien hoe het deze week zal gaan", zegt Verstappen in een persbericht van zijn team Red Bull. De Nederlander won afgelopen zondag in Maleisië, voor de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton.

2 uur geleden
Wereldkampioen wielrennen McNulty kopman UAE in Lombardije

MILAAN (ANP) - De kersverse wereldkampioen wielrennen Brandon McNulty is zaterdag de kopman van UAE Team Emirates in de Ronde van Lombardije. Dat blijkt uit de startlijst die de wedstrijdorganisatie woensdag heeft gedeeld. Zijn ploeggenoot Tadej Pogačar won de Italiaanse wielerklassieker de afgelopen vijf edities, maar is nog altijd aan het herstellen van een valpartij in de Vuelta.

2 uur geleden
Belgische tennisster Mertens schakelt Gauff uit in Beijing

BEIJING (ANP) - De Belgische tennisster Elise Mertens heeft ten koste van de als derde geplaatste Coco Gauff de kwartfinales van het China Open (WTA 1000) bereikt. In Beijing versloeg Mertens de Amerikaanse woensdag in twee sets: 6-3 6-3. Gauff won het toernooi in 2024.

2 uur geleden
Schaatser Wennemars is na liesblessure nog niet op 100 procent

DEN BOSCH (ANP) - Joep Wennemars kan nog niet zeggen hoe goed hij eind oktober is bij de eerste wedstrijd van het schaatsseizoen. De 24-jarige schaatser van Team Essent moest afgelopen zomer herstellen van een liesblessure. "Ik vind dat ik niet op 100 procent ben", zo vertelde hij tijdens de teampresentatie in Den Bosch. "Ik weet niet of ik over een paar weken hard ga schaatsen of niet. Ik ga wel meedoen."

18 uur geleden
Schulting gaat in eerste deel van het seizoen niet shorttracken

DEN BOSCH (ANP) - Suzanne Schulting gaat in het eerste deel van het nieuwe schaatsseizoen vooralsnog niet shorttracken. De 29-jarige schaatsster van Team Essent, die het langebaanschaatsen combineert met het shorttracken, richt zich in de komende maanden op de langebaan, zo vertelde ze dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch.

18 uur geleden