Nadal ten koste van Gasquet naar vierde ronde US Open
NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rafael Nadal heeft de vierde ronde van de US Open bereikt. De 36-jarige Spaanse tennisser rekende zaterdag in het Arthur Ashe Stadion in New York in drie sets af met de Fransman Richard Gasquet: 6-0 6-1 7-5.
Door de gewonnen wedstrijd, die Nadal in 2 uur en 17 minuten uitspeelde, neemt de Spanjaard het maandag op tegen de Amerikaan Frances Tiafoe. De twee strijden dan om een plek in de kwartfinales. Tiafoe won in drie sets van de als veertiende geplaatste Argentijn Diego Schwartzman: 7-6 (7) 6-4 6-4.
Het was de achttiende keer dat Nadal de even oude Fransman versloeg. De Spanjaard lijkt langzaam zijn vorm te vinden in New York, waar hij met slechts een wedstrijd in de benen aan de US Open begon sinds zijn opgave op Wimbledon wegens een buikspierblessure.
Beste wedstrijd
"Dit was met afstand mijn beste wedstrijd van het toernooi", zei Nadal. "Ik weet dat dit het juiste moment is om mezelf te verbeteren, als ik kans wil blijven houden om verder te komen. Maar het moet nog beter de volgende keer."
De Italiaan Jannik Sinner bereikte ook de vierde ronde. De als elfde geplaatste tennisser was in vier sets te sterk voor de Amerikaan Brandon Nakashima: 3-6 6-4 6-1 6-2. Sinner neemt het in de vierde ronde op tegen Ilja Ivasjka uit Belarus.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De als eerste geplaatste Alex De Minaur heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Rotterdam. De Australiër klopte bij de laatste vier de Fransman Ugo Humbert, de nummer 36 van de wereld: 6-4 6-3. Het betekent zijn derde finaleplaats op rij in Rotterdam.
14 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan geplaatst voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kwam tot 2.55,65 en dat was goed voor de derde tijd. Nederland neemt het in de halve finale op tegen Japan.
16 minuten geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijders Daria Danilova en Michel Tsiba denken bij hun debuut op de Olympische Spelen een goede kans te maken om ook de vrije kür te mogen schaatsen. Het Nederlandse koppel moet daarvoor zondag bij de korte kür bij de eerste zestien eindigen. Er doen in de Milano Ice Skating Arena negentien paren mee.
1 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft een historische medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina veroverd. Hij bezorgde Brazilië de eerste medaille ooit op de Winterspelen. Pinheiro Braathen won het goud op de reuzenslalom.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.
5 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.
8 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
14 uur geleden