Nadal ten koste van Gasquet naar vierde ronde US Open
NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rafael Nadal heeft de vierde ronde van de US Open bereikt. De 36-jarige Spaanse tennisser rekende zaterdag in het Arthur Ashe Stadion in New York in drie sets af met de Fransman Richard Gasquet: 6-0 6-1 7-5.
Door de gewonnen wedstrijd, die Nadal in 2 uur en 17 minuten uitspeelde, neemt de Spanjaard het maandag op tegen de Amerikaan Frances Tiafoe. De twee strijden dan om een plek in de kwartfinales. Tiafoe won in drie sets van de als veertiende geplaatste Argentijn Diego Schwartzman: 7-6 (7) 6-4 6-4.
Het was de achttiende keer dat Nadal de even oude Fransman versloeg. De Spanjaard lijkt langzaam zijn vorm te vinden in New York, waar hij met slechts een wedstrijd in de benen aan de US Open begon sinds zijn opgave op Wimbledon wegens een buikspierblessure.
Beste wedstrijd
"Dit was met afstand mijn beste wedstrijd van het toernooi", zei Nadal. "Ik weet dat dit het juiste moment is om mezelf te verbeteren, als ik kans wil blijven houden om verder te komen. Maar het moet nog beter de volgende keer."
De Italiaan Jannik Sinner bereikte ook de vierde ronde. De als elfde geplaatste tennisser was in vier sets te sterk voor de Amerikaan Brandon Nakashima: 3-6 6-4 6-1 6-2. Sinner neemt het in de vierde ronde op tegen Ilja Ivasjka uit Belarus.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
21 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
39 minuten geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
44 minuten geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
2 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Kimi Antonelli heeft in de Formule 1 voor het eerst in zijn carrière de Grote Prijs van Monaco gewonnen. Max Verstappen viel in de eerste ronde uit, nadat hij zijn Red Bull eerst niet van de startpositie kreeg. Voor Verstappen is het de tweede uitvalbeurt dit seizoen.
2 uur geleden