Nadal stoot door naar kwartfinales Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Rafael Nadal is doorgedrongen tot de kwartfinales van de Australian Open. De Spaanse nummer 2 van de plaatsingslijst verspeelde ook in de vierde ronde tegen de Italiaan Fabio Fognini geen set en won met 6-3 6-4 en 6-2. Nadal bereikte voor de 43e keer in zijn carrière de laatste acht van een grandslamtoernooi.
De als zestiende geplaatste Italiaan beet wel van zich af. Hij wist Nadal twee keer een servicegame te ontfutselen, maar Nadal reageerde meteen met breaks terug en dreef de Italiaan steeds verder in de hoek. In de derde set overheerste Nadal; hij maakte de partij af met een lovegame op eigen service.
Toch speelde Nadal, die in aanloop naar het toernooi in Melbourne worstelde met rugpijn, niet zijn beste tennis. Hij sloeg in de hele partij 24 winners, terwijl Fognini er 32 noteerde. De Italiaan maakte wel veel meer onnodige fouten en moest ook vaak passen op de returns van Nadal. De Spanjaard kreeg liefst negentien keer een breakpoint, hij benutte er zes.
Tsitsipas
"Ik ben tevreden. Als je in de vierde ronde een geweldige speler als Fabio treft, dan weet je dat je moet vechten. Dan kun je niet de baan opstappen in de veronderstelling dat het makkelijk wordt", zei Nadal na afloop.
De 34-jarige routinier hoopt in Melbourne zijn 21e grandslamtitel te veroveren. Hij won in zijn loopbaan pas één keer de Australian Open, dat was in 2009. Zijn tegenstander in de kwartfinale is de Griek Stefanos Tsitsipas, die in de vierde ronde een vrije doortocht kreeg nadat de Italiaan Matteo Berrettini zich met een blessure terugtrok vlak voor de partij.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft twee weken na haar verrassende uitschakeling in de kwartfinale van Roland Garros een succesvolle comeback gemaakt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won op het grastoernooi van Berlijn van de Russin Ekaterina Aleksandrova en plaatste zich daarmee voor de kwartfinale.
3 uur geledenSONDRIO (ANP) - Tadej Pogačar heeft de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland op overtuigende wijze gewonnen. De wereldkampioen van UAE Team Emirates begon op 70 kilometer van de eindstreep aan een solo die hij tot het einde volhield. Richard Carapaz uit Ecuador werd tweede op 2.13 minuten van de Sloveen. De Italiaan Andrea Bagioli werd derde op 2.28. Wilco Kelderman was de beste Nederlander op de 7e plaats. Hij kwam binnen op ruim vier minuten van de winnaar.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bokser Rico Verhoeven wil zo snel mogelijk een rematch tegen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. Dat schrijft de 37-jarige voormalige kickbokser op Instagram. De Middle East Professional Boxing Commission, bij wie de Nederlander bezwaar had aangetekend na de recente nederlaag in Caïro, heeft erkend dat de bel na het verstrijken van de elfde ronde al had geklonken voordat de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Wout van Aert ontbreekt in de komende Tour de France. De 31-jarige Belg van Visma-Lease a Bike heeft te veel last van een elleboogblessure die hij eerder deze maand opliep. De wond is ontstoken en om die reden moest de winnaar van Parijs-Roubaix deze week een nacht ter observatie in het ziekenhuis blijven.
11 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft haar tweede wedstrijd na haar rentree niet weten te winnen. De 44-jarige Amerikaanse strandde met haar Tsjechische partner Karolína Muchová in de eerste ronde van het dubbelspel op het grastoernooi van Berlijn. Het duo verloor met 6-4 6-4 van de Mexicaanse Giuliana Olmos en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland.
1 dag geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij haar outdoordebuut op de 800 meter in het Tsjechische Ostrava tweede geworden in een tijd van 1.57,13. De wedstrijd werd gewonnen door de Zwitserse Audrey Werro in een razendsnelle 1.54,45. Met haar tijd is Bol ruim anderhalve seconde langzamer dan het Nederlands record dat Ellen van Langen tijdens haar gouden olympische race in Barcelona in 1992 noteerde.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De functie van chef de mission is een tijdelijke rol voor Nederlandse iconen in de sport. Dat benadrukte directeur topsport André Cats van NOC*NSF tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal. Daar werd oud-schaatsster Ireen Wüst gepresenteerd als de nieuwe chef de mission van de olympische equipe op de Zomerspelen van Los Angeles in 2028 en handbiker Jetze Plat als chef de mission van de paralympische ploeg.
1 dag geleden