Nadal stoot door naar kwartfinales Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Rafael Nadal is doorgedrongen tot de kwartfinales van de Australian Open. De Spaanse nummer 2 van de plaatsingslijst verspeelde ook in de vierde ronde tegen de Italiaan Fabio Fognini geen set en won met 6-3 6-4 en 6-2. Nadal bereikte voor de 43e keer in zijn carrière de laatste acht van een grandslamtoernooi.
De als zestiende geplaatste Italiaan beet wel van zich af. Hij wist Nadal twee keer een servicegame te ontfutselen, maar Nadal reageerde meteen met breaks terug en dreef de Italiaan steeds verder in de hoek. In de derde set overheerste Nadal; hij maakte de partij af met een lovegame op eigen service.
Toch speelde Nadal, die in aanloop naar het toernooi in Melbourne worstelde met rugpijn, niet zijn beste tennis. Hij sloeg in de hele partij 24 winners, terwijl Fognini er 32 noteerde. De Italiaan maakte wel veel meer onnodige fouten en moest ook vaak passen op de returns van Nadal. De Spanjaard kreeg liefst negentien keer een breakpoint, hij benutte er zes.
Tsitsipas
"Ik ben tevreden. Als je in de vierde ronde een geweldige speler als Fabio treft, dan weet je dat je moet vechten. Dan kun je niet de baan opstappen in de veronderstelling dat het makkelijk wordt", zei Nadal na afloop.
De 34-jarige routinier hoopt in Melbourne zijn 21e grandslamtitel te veroveren. Hij won in zijn loopbaan pas één keer de Australian Open, dat was in 2009. Zijn tegenstander in de kwartfinale is de Griek Stefanos Tsitsipas, die in de vierde ronde een vrije doortocht kreeg nadat de Italiaan Matteo Berrettini zich met een blessure terugtrok vlak voor de partij.
Meer uit Sport
VANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud gewonnen op de 500 meter. Hij bleef de Canadees Maxime Laoun en de Turk Furkan Akar voor.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen is er in Austin niet in geslaagd voor de derde keer op rij poleposition te veroveren in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest in de kwalificatie voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten alleen zijn meerdere erkennen in WK-leider Kimi Antonelli en veroverde de tweede startpositie. Verstappens teamgenoot Isack Hadjar en de Monegask Charles Leclerc van Ferrari vormen de tweede startrij.
3 uur geledenDORTMUND (ANP) - Titelverdediger Gian van Veen is al vroeg uitgeschakeld op het EK darts in Dortmund. In de achtste finales was de Engelsman Luke Woodhouse te sterk: 6-10. Vorig jaar pakte Van Veen op het EK zijn eerste hoofdprijs door de Engelsman Luke Humphries te verslaan in de finale.
8 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft de tweede tijd gereden in de derde en laatste vrije training voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kwam op het Circuit of the Americas in Austin (Texas) tot een snelste ronde van 1.35,061. De Brit Lewis Hamilton was in zijn Ferrari een kleine twee tienden van een seconde sneller dan de 29-jarige Nederlander van Red Bull, die regelmatig zijn onvrede uitte over zijn auto.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zaterdag voor de tweede keer dit jaar de finale van een ATP-toernooi bereikt. In de halve finale van het European Open in Brussel was de Nederlander in drie sets te sterk voor de Argentijnse nummer 21 van de wereld Francisco Cerúndolo: 2-6 6-3 7-6 (4). In de finale staat Griekspoor zondag tegenover de winnaar van het duel tussen de Fransman Arthur Fils en de Duitser Jan-Lennard Struff.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is in de brugfinale bij de WK in Rotterdam buiten de medailles geëindigd. Visser kwam na een gedegen oefening tot 14,366 punten, goed voor de vijfde plaats. Dat is haar beste brugresultaat ooit op een WK.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zevenvoudig olympisch turnkampioene Simone Biles (29) is zaterdag te gast bij de eerste dag van de toestelfinales bij de WK turnen in Rotterdam. De Amerikaanse werd vlak voor de finales het podium opgeroepen en gepresenteerd aan het publiek.
16 uur geleden