Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal stoot door naar kwartfinales Australian Open

Nadal stoot door naar kwartfinales Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Rafael Nadal is doorgedrongen tot de kwartfinales van de Australian Open. De Spaanse nummer 2 van de plaatsingslijst verspeelde ook in de vierde ronde tegen de Italiaan Fabio Fognini geen set en won met 6-3 6-4 en 6-2. Nadal bereikte voor de 43e keer in zijn carrière de laatste acht van een grandslamtoernooi.

De als zestiende geplaatste Italiaan beet wel van zich af. Hij wist Nadal twee keer een servicegame te ontfutselen, maar Nadal reageerde meteen met breaks terug en dreef de Italiaan steeds verder in de hoek. In de derde set overheerste Nadal; hij maakte de partij af met een lovegame op eigen service.

Toch speelde Nadal, die in aanloop naar het toernooi in Melbourne worstelde met rugpijn, niet zijn beste tennis. Hij sloeg in de hele partij 24 winners, terwijl Fognini er 32 noteerde. De Italiaan maakte wel veel meer onnodige fouten en moest ook vaak passen op de returns van Nadal. De Spanjaard kreeg liefst negentien keer een breakpoint, hij benutte er zes.

Tsitsipas

"Ik ben tevreden. Als je in de vierde ronde een geweldige speler als Fabio treft, dan weet je dat je moet vechten. Dan kun je niet de baan opstappen in de veronderstelling dat het makkelijk wordt", zei Nadal na afloop.

De 34-jarige routinier hoopt in Melbourne zijn 21e grandslamtitel te veroveren. Hij won in zijn loopbaan pas één keer de Australian Open, dat was in 2009. Zijn tegenstander in de kwartfinale is de Griek Stefanos Tsitsipas, die in de vierde ronde een vrije doortocht kreeg nadat de Italiaan Matteo Berrettini zich met een blessure terugtrok vlak voor de partij.

Meer uit Sport

Verstappen start na straf als vijfde in Mexico, Hamilton op pole

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf de vijfde positie in de Grote Prijs van Mexico-Stad. De viervoudig wereldkampioen reed in de kwalificatie de vierde tijd, maar moet door een gridstraf één positie naar achteren in de startopstelling.

42 minuten geleden
Shorttracker Van 't Wout herstelt fout met goud op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft op overtuigende wijze de 1500 meter gewonnen bij de wedstrijden uit de World Tour in Montreal. De olympisch kampioen op deze afstand maakte daarmee zijn fout op de 500 meter goed, toen hij in de finale in de laatste bocht Teun Boer onderuit schaatste en zijn landgenoot daarmee een zekere zege ontnam.

2 uur geleden
Zverev verliest als nieuwe nummer 1 van De Minaur in Wenen

WENEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev zal zijn nieuwe status als nummer 1 van de wereld niet bekronen met een toernooizege. De Duitser verloor in het Weens Open in de halve finales van de Australiër Alex de Minaur. De nummer 10 van de wereld had wel drie sets nodig om zich te ontdoen van Zverev: 6-4 1-6 7-6 (4).

3 uur geleden
Boer mist shorttrackzege door mislukte actie Van 't Wout

MONTREAL (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft naast zijn eerste zege op de 500 meter in de World Tour gegrepen. De 25-jarige shorttracker lag in de finale in Montreal op koers om te winnen, maar werd in de laatste bocht door landgenoot Jens van 't Wout bij een inhaalactie onderuitgereden. De zege ging naar de Canadees Félix Roussel.

3 uur geleden
Norris duizendste sneller dan Antonelli in derde training Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris heeft de beste tijd gereden in de derde vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De regerend wereldkampioen van McLaren was exact één duizendste van een seconde sneller dan kampioenschapsleider Kimi Antonelli van Mercedes. Max Verstappen reed in zijn Red Bull de vijfde tijd op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez, waar de coureurs door gebrek aan grip af en toe moeite hadden de bochten te houden. De viervoudig wereldkampioen gaf 0,351 seconde toe op Piastri.

4 uur geleden
Nuis verbaast zichzelf met zege op 1500 meter na mislukte aanloop

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft zichzelf verbaasd met de zege op de 1500 meter op het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Thialf. "Bizar, omdat de race niet goed was en vanwege mijn vorm", zei de 36-jarige routinier, die met 1.45,35 net iets sneller was dan Joep Wennemars.

4 uur geleden
Kok is in Thialf ook de snelste op de tweede 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) ook de tweede 500 meter op haar naam geschreven. De olympisch en wereldkampioene was met 36,97 veel sneller dan Angel Daleman (37,42) en Suzanne Schulting (37,55).

6 uur geleden