Nadal slaat Wimbledon over en richt zich op Olympische Spelen
MALLORCA (ANP) - Rafael Nadal heeft zich afgemeld voor Wimbledon. De 38-jarige Spanjaard geeft de voorkeur aan een goede voorbereiding op de Olympische Spelen, kort na Wimbledon op het gravel van Roland Garros.
"Ter voorbereiding op de Olympische Spelen speel ik het toernooi van Bastad in Zweden. Een toernooi dat ik eerder in mijn carrière heb gespeeld en waar ik zowel op als naast de baan een geweldige tijd heb gehad", schreef Nadal op sociale media.
"Tijdens Roland Garros werd mij gevraagd naar mijn zomerkalender en sindsdien train ik op gravel. Woensdag werd bekendgemaakt dat ik ga meedoen aan de Olympische Spelen, mijn laatste Spelen. Met dat in het vooruitzicht vind ik het niet verstandig voor mijn lichaam om van ondergrond te wisselen."
Enkelspel en dubbelspel
Nadal won Wimbledon twee keer, in 2008 en 2010. Hij veroverde in totaal 22 grandslamtitels.
Op de Spelen van Parijs doet Nadal mee aan het enkelspel en het dubbelspel. Hij gaat een koppel vormen met Carlos Alcaraz, zo werd woensdag bekend. Op de Spelen van 2008 veroverde Nadal een gouden medaille in het enkelspel. Hij versloeg in Beijing Fernando González in de eindstrijd.
Wimbledon begint op 1 juli. Het is hoogst onzeker of titelhouder Novak Djokovic van de partij is. Hij liep op Roland Garros een knieblessure op.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
11 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
13 uur geleden