Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal slaat Wimbledon over en richt zich op Olympische Spelen

Nadal slaat Wimbledon over en richt zich op Olympische Spelen

MALLORCA (ANP) - Rafael Nadal heeft zich afgemeld voor Wimbledon. De 38-jarige Spanjaard geeft de voorkeur aan een goede voorbereiding op de Olympische Spelen, kort na Wimbledon op het gravel van Roland Garros.

"Ter voorbereiding op de Olympische Spelen speel ik het toernooi van Bastad in Zweden. Een toernooi dat ik eerder in mijn carrière heb gespeeld en waar ik zowel op als naast de baan een geweldige tijd heb gehad", schreef Nadal op sociale media.

"Tijdens Roland Garros werd mij gevraagd naar mijn zomerkalender en sindsdien train ik op gravel. Woensdag werd bekendgemaakt dat ik ga meedoen aan de Olympische Spelen, mijn laatste Spelen. Met dat in het vooruitzicht vind ik het niet verstandig voor mijn lichaam om van ondergrond te wisselen."

Enkelspel en dubbelspel

Nadal won Wimbledon twee keer, in 2008 en 2010. Hij veroverde in totaal 22 grandslamtitels.

Op de Spelen van Parijs doet Nadal mee aan het enkelspel en het dubbelspel. Hij gaat een koppel vormen met Carlos Alcaraz, zo werd woensdag bekend. Op de Spelen van 2008 veroverde Nadal een gouden medaille in het enkelspel. Hij versloeg in Beijing Fernando González in de eindstrijd.

Wimbledon begint op 1 juli. Het is hoogst onzeker of titelhouder Novak Djokovic van de partij is. Hij liep op Roland Garros een knieblessure op.

Meer uit Sport

Langebaanschaatsen op Winterspelen 2030 definitief naar Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.

4 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.

5 uur geleden
Tennisser Griekspoor zakt flink op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.

10 uur geleden
Griekspoor dinsdag in laatste partij op baan 6 op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.

19 uur geleden
Coureur Russell blij dat hij weer op het hoogste treetje staat

SPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.

1 dag geleden
Opnieuw titel voor Visser en Enser op slotdag NK, ook goud Wevers

ROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).

1 dag geleden
Hitte heeft amper vat op bezoekersaantallen TT van Assen

ASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."

1 dag geleden