Nadal slaat Wimbledon over en richt zich op Olympische Spelen
MALLORCA (ANP) - Rafael Nadal heeft zich afgemeld voor Wimbledon. De 38-jarige Spanjaard geeft de voorkeur aan een goede voorbereiding op de Olympische Spelen, kort na Wimbledon op het gravel van Roland Garros.
"Ter voorbereiding op de Olympische Spelen speel ik het toernooi van Bastad in Zweden. Een toernooi dat ik eerder in mijn carrière heb gespeeld en waar ik zowel op als naast de baan een geweldige tijd heb gehad", schreef Nadal op sociale media.
"Tijdens Roland Garros werd mij gevraagd naar mijn zomerkalender en sindsdien train ik op gravel. Woensdag werd bekendgemaakt dat ik ga meedoen aan de Olympische Spelen, mijn laatste Spelen. Met dat in het vooruitzicht vind ik het niet verstandig voor mijn lichaam om van ondergrond te wisselen."
Enkelspel en dubbelspel
Nadal won Wimbledon twee keer, in 2008 en 2010. Hij veroverde in totaal 22 grandslamtitels.
Op de Spelen van Parijs doet Nadal mee aan het enkelspel en het dubbelspel. Hij gaat een koppel vormen met Carlos Alcaraz, zo werd woensdag bekend. Op de Spelen van 2008 veroverde Nadal een gouden medaille in het enkelspel. Hij versloeg in Beijing Fernando González in de eindstrijd.
Wimbledon begint op 1 juli. Het is hoogst onzeker of titelhouder Novak Djokovic van de partij is. Hij liep op Roland Garros een knieblessure op.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
14 uur geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
18 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
1 dag geleden