Nadal roept Spaanse sporters op samen 11 miljoen in te zamelen
MADRID (ANP/RTR) - Tennisser Rafael Nadal heeft Spaanse medesporters opgeroepen samen 11 miljoen euro in te zamelen als steun voor de bestrijding van de coronapandemie. "Wij zijn de atleten die we zijn voor een groot deel dankzij steun van de Spaanse fans en nu is het tijd dat jullie atleten wat terug doen", zei Nadal in een video.
Nadal had contact met basketballer Pau Gasol en de twee Spaanse sporticonen besloten een actie op te zetten voor het Rode Kruis dat zich inzet voor kwetsbare gezinnen die het moeilijk hebben door de gevolgen van het virus.
"Het doel is duidelijk, we willen 11 miljoen euro ophalen om 1.350.000 mensen te helpen. We hopen dat de gehele Spaanse sport meedoet", zegt Nadal. "Pau en ik hebben alvast onze donaties gedaan en we geloven erin dat jullie meehelpen om dit de mooiste overwinning te maken."
Spanje is een van de landen die het zwaarst is getroffen door het coronavirus. Er zijn meer dan 56.000 mensen besmet en meer dan 4000 mensen overleden. Het land zit nog zeker tot en met 12 april in lockdown.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
18 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
58 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
1 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
1 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
2 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
3 uur geleden