Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal rekent op US Open in vier sets af met Fognini

Nadal rekent op US Open in vier sets af met Fognini

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rafael Nadal heeft de derde ronde van de US Open bereikt. De 36-jarige Spaanse tennisser rekende in het Arthur Ashe Stadion in New York in vier sets af met de Italiaan Fabio Fognini: 2-6 6-4 6-2 6-1.

De 22-voudig grandslamwinnaar raakte in de vierde set nog geblesseerd. Zijn racket stuiterde tegen zijn neus waardoor hij een bloedneus opliep. Hij werd kort behandeld, maar kon verder. Na 2 uur en 43 minuten besliste hij de partij op eigen service.

De als tweede geplaatste Spanjaard neemt het in de derde ronde op tegen Richard Gasquet. De 36-jarige Fransman schakelde de als 32e geplaatste Serviër Miomir Kecmanovic uit in vier sets.

De Spanjaard gaf na zijn zege toe dat hij even had gevreesd dat zijn neus gebroken was. "Ik was een beetje duizelig en het deed ook een beetje pijn", zei Nadal die liggend naast de baan werd behandeld. "Het lijkt erop dat hij niet gebroken is, maar ik weet het nog niet zeker. Hij wordt dikker en dikker."

De winnaar van de Australian Open en Roland Garros dit jaar begon slecht tegen Fognini en kwam een set en 4-2 in de tweede set achter. "Ik moest echter beter gaan spelen. Meer dan anderhalf uur was ik niet echt aan het vechten. Het was een van de slechtste starts voor mij in mijn hele carrière. Als dat gebeurt, moet je rustig en positief blijven. De wedstrijd is lang."

Carlos Alcaraz bereikte eenvoudig de derde ronde op Flushing Meadows. De 19-jarige Spanjaard, als derde geplaatst in New York, won in drie sets van Federico Coria: 6-2 6-1 7-5. De Argentijn had in de eerste ronde Tallon Griekspoor uitgeschakeld. Alcaraz treft in de derde ronde de Amerikaan Jenson Brooksby.

Meer uit Sport

Gemengde gevoelens Vergeer over prominente Russen op Paralympics

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Chef de mission Esther Vergeer heeft gemengde gevoelens bij de prominente aanwezigheid van Russische sporters op de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Ze lopen hier rond in het dorp met best opvallende rood met gouden kleding. Dan vraag je je af: is dat provocatie, propaganda of zouden ze dit in elke omstandigheid hebben gedragen? Daar denk ik dan over na, maar dat vind ik lastig om in te schatten", zegt Vergeer vanuit het Italiaanse Cortina.

1 uur geleden
Paralympiërs werken Spelen af in Italië zonder winterse kou

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De omstandigheden in Cortina d'Ampezzo zijn tijdens de Paralympische Winterspelen van de komende weken heel anders dan tijdens de Olympische Spelen van vorige maand. "Toen deden de sporters en coaches veel in dikke pakken vanwege de sneeuw en kou. Nu drinken wij ons kopje koffie voor de eetzaal in het zonnetje in ons T-shirt", zegt chef de mission Esther Vergeer vanuit de Italiaanse wintersportplaats.

1 uur geleden
Verstappen denkt dat nieuwe regels in Formule 1 voorlopig blijven

MELBOURNE (ANP/RTR) - Max Verstappen denkt niet dat de bekritiseerde nieuwe regels in de Formule 1 snel zullen worden aangepast. "Mede door al het geld dat hier al in is geïnvesteerd, zal dit nog wel een tijdje blijven. Er komt nu wat kritiek op, maar dat is eigenlijk al een beetje te laat", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull tijdens een persmoment voor de start van het seizoen in Melbourne.

2 uur geleden
F1-team Aston Martin kan bij start seizoen minder rondes rijden

MELBOURNE (ANP/RTR) - Formule 1-coureurs Fernando ⁠Alonso en Lance Stroll van Aston Martin zijn bij de start van het seizoen "zwaar beperkt" door hun trillende auto's. Ze vrezen blijvende zenuwschade op te lopen in hun vingers en zullen daardoor terughoudend zijn in het aantal rondjes dat ze achter elkaar rijden. Dat heeft teambaas Adrian Newey verteld tijdens de mediadag voor de eerste grand prix van het jaar in het Australische Melbourne.

3 uur geleden
'Homerunkoning Hendrik': politiek en sport niet met elkaar mengen

MIAMI (ANP) - Veel sporten kunnen een voorbeeld nemen aan de World Baseball Classic (WBC), waar sport en politiek zoveel mogelijk gescheiden worden. Dat zegt honkbalinternational Hendrik Clementina (28) in aanloop naar het eerste duel van het Nederlandse Koninkrijksteam op het officieuze WK van vrijdag tegen Venezuela. De tegenstander van Oranje is gewoon welkom in Miami, ondanks de gespannen relatie met de VS en de arrestatie van president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse elitetroepen.

5 uur geleden
Honkballers winnen laatste oefenduel voor World Baseball Classic

PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.

12 uur geleden
Tennisser Griekspoor heeft Dubai verlaten

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.

1 dag geleden