Nadal rekent op US Open in vier sets af met Fognini
NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rafael Nadal heeft de derde ronde van de US Open bereikt. De 36-jarige Spaanse tennisser rekende in het Arthur Ashe Stadion in New York in vier sets af met de Italiaan Fabio Fognini: 2-6 6-4 6-2 6-1.
De 22-voudig grandslamwinnaar raakte in de vierde set nog geblesseerd. Zijn racket stuiterde tegen zijn neus waardoor hij een bloedneus opliep. Hij werd kort behandeld, maar kon verder. Na 2 uur en 43 minuten besliste hij de partij op eigen service.
De als tweede geplaatste Spanjaard neemt het in de derde ronde op tegen Richard Gasquet. De 36-jarige Fransman schakelde de als 32e geplaatste Serviër Miomir Kecmanovic uit in vier sets.
De Spanjaard gaf na zijn zege toe dat hij even had gevreesd dat zijn neus gebroken was. "Ik was een beetje duizelig en het deed ook een beetje pijn", zei Nadal die liggend naast de baan werd behandeld. "Het lijkt erop dat hij niet gebroken is, maar ik weet het nog niet zeker. Hij wordt dikker en dikker."
De winnaar van de Australian Open en Roland Garros dit jaar begon slecht tegen Fognini en kwam een set en 4-2 in de tweede set achter. "Ik moest echter beter gaan spelen. Meer dan anderhalf uur was ik niet echt aan het vechten. Het was een van de slechtste starts voor mij in mijn hele carrière. Als dat gebeurt, moet je rustig en positief blijven. De wedstrijd is lang."
Carlos Alcaraz bereikte eenvoudig de derde ronde op Flushing Meadows. De 19-jarige Spanjaard, als derde geplaatst in New York, won in drie sets van Federico Coria: 6-2 6-1 7-5. De Argentijn had in de eerste ronde Tallon Griekspoor uitgeschakeld. Alcaraz treft in de derde ronde de Amerikaan Jenson Brooksby.
Meer uit Sport
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van België in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen kwam in de Red Bull tot 1.47,070. Daarmee was hij 0,145 seconde sneller dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari. Diens teamgenoot Charles Leclerc uit Monaco reed op 0,207 seconde de derde tijd.
33 minuten geledenDOLE (ANP) - Het peloton is vrijdag van start gegaan in de langste etappe van deze Tour de France. De dertiende etappe van Dole naar Belfort gaat over 205,8 kilometer. Het is de enige van deze editie die de grens van 200 kilometer overschrijdt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het shirt dat de Braziliaanse voetballegende Pelé droeg tijdens de WK-finale van 1958 is op een veiling in New York verkocht voor 4,9 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 4,3 miljoen euro. Het shirt is daarmee volgens veilinghuis Sotheby's het op een na duurste ter wereld.
5 uur geledenSOUTHPORT (ANP) - De Amerikaanse golfer Jackson Suber leidt het Brits Open na de eerste dag. De 26-jarige debutant op het oudste golftoernooi ter wereld doorliep de eerste ronde in 65 slagen, vijf slagen onder par. De Zuid-Koreaan Im Sung-jae en de Engelsman Dan Brown staan op een gedeelde tweede plaats. Zij eindigden op vier slagen onder par.
16 uur geledenBÅSTAD (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is donderdag in de tweede ronde van het ATP-toernooi van het Zweedse Båstad uitgeschakeld. De Argentijnse nummer 56 van de wereld Sebastián Báez was in twee sets te sterk voor de Nederlander (nummer 73): 6-4 6-2.
17 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP/RTR) - Formule 1-wereldkampioen Lando Norris incasseert dit weekend in de Grote Prijs van België een gridstraf van tien plaatsen. Zijn McLaren krijgt al de vierde batterij van het seizoen, deze straf staat daartegenover. Zijn team verwacht dat de 26-jarige Brit met deze elektrische krachtbron het seizoen kan voltooien.
19 uur geledenCHALON-SUR-SAÔNE (ANP) - Wielrenner Fernando Gaviria heeft de Tour de France na afloop van de twaalfde etappe verlaten met een sleutelbeenbreuk. Dat meldt zijn ploeg Caja Rural op X. De 31-jarige Colombiaanse sprinter kwam in de slotkilometer ten val nadat hij het achterwiel van de Belg Vlad Van Mechelen aantikte. In zijn val nam Gaviria een aantal andere renners mee.
20 uur geleden