Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal rekent op US Open in vier sets af met Fognini

Nadal rekent op US Open in vier sets af met Fognini

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rafael Nadal heeft de derde ronde van de US Open bereikt. De 36-jarige Spaanse tennisser rekende in het Arthur Ashe Stadion in New York in vier sets af met de Italiaan Fabio Fognini: 2-6 6-4 6-2 6-1.

De 22-voudig grandslamwinnaar raakte in de vierde set nog geblesseerd. Zijn racket stuiterde tegen zijn neus waardoor hij een bloedneus opliep. Hij werd kort behandeld, maar kon verder. Na 2 uur en 43 minuten besliste hij de partij op eigen service.

De als tweede geplaatste Spanjaard neemt het in de derde ronde op tegen Richard Gasquet. De 36-jarige Fransman schakelde de als 32e geplaatste Serviër Miomir Kecmanovic uit in vier sets.

De Spanjaard gaf na zijn zege toe dat hij even had gevreesd dat zijn neus gebroken was. "Ik was een beetje duizelig en het deed ook een beetje pijn", zei Nadal die liggend naast de baan werd behandeld. "Het lijkt erop dat hij niet gebroken is, maar ik weet het nog niet zeker. Hij wordt dikker en dikker."

De winnaar van de Australian Open en Roland Garros dit jaar begon slecht tegen Fognini en kwam een set en 4-2 in de tweede set achter. "Ik moest echter beter gaan spelen. Meer dan anderhalf uur was ik niet echt aan het vechten. Het was een van de slechtste starts voor mij in mijn hele carrière. Als dat gebeurt, moet je rustig en positief blijven. De wedstrijd is lang."

Carlos Alcaraz bereikte eenvoudig de derde ronde op Flushing Meadows. De 19-jarige Spanjaard, als derde geplaatst in New York, won in drie sets van Federico Coria: 6-2 6-1 7-5. De Argentijn had in de eerste ronde Tallon Griekspoor uitgeschakeld. Alcaraz treft in de derde ronde de Amerikaan Jenson Brooksby.

Meer uit Sport

Handbalsters Noorwegen veroveren in Rotterdam vijfde wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.

2 uur geleden
Shorttracker Knegt (36) beëindigt loopbaan

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.

4 uur geleden
Abbingh en Polman nemen afscheid met 'trots gevoel op knokploeg'

ROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.

5 uur geleden
Handbalsters verliezen troostfinale WK en grijpen naast brons

ROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.

5 uur geleden
Stolz nipt snelste op tweede 500 meter in Hamar, Diniz vierde

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.

7 uur geleden
Opnieuw wereldbekerzege Brand in veldrit van Namen

NAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.

7 uur geleden
Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

1 dag geleden