Nadal rekent op US Open in vier sets af met Fognini
NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rafael Nadal heeft de derde ronde van de US Open bereikt. De 36-jarige Spaanse tennisser rekende in het Arthur Ashe Stadion in New York in vier sets af met de Italiaan Fabio Fognini: 2-6 6-4 6-2 6-1.
De 22-voudig grandslamwinnaar raakte in de vierde set nog geblesseerd. Zijn racket stuiterde tegen zijn neus waardoor hij een bloedneus opliep. Hij werd kort behandeld, maar kon verder. Na 2 uur en 43 minuten besliste hij de partij op eigen service.
De als tweede geplaatste Spanjaard neemt het in de derde ronde op tegen Richard Gasquet. De 36-jarige Fransman schakelde de als 32e geplaatste Serviër Miomir Kecmanovic uit in vier sets.
De Spanjaard gaf na zijn zege toe dat hij even had gevreesd dat zijn neus gebroken was. "Ik was een beetje duizelig en het deed ook een beetje pijn", zei Nadal die liggend naast de baan werd behandeld. "Het lijkt erop dat hij niet gebroken is, maar ik weet het nog niet zeker. Hij wordt dikker en dikker."
De winnaar van de Australian Open en Roland Garros dit jaar begon slecht tegen Fognini en kwam een set en 4-2 in de tweede set achter. "Ik moest echter beter gaan spelen. Meer dan anderhalf uur was ik niet echt aan het vechten. Het was een van de slechtste starts voor mij in mijn hele carrière. Als dat gebeurt, moet je rustig en positief blijven. De wedstrijd is lang."
Carlos Alcaraz bereikte eenvoudig de derde ronde op Flushing Meadows. De 19-jarige Spanjaard, als derde geplaatst in New York, won in drie sets van Federico Coria: 6-2 6-1 7-5. De Argentijn had in de eerste ronde Tallon Griekspoor uitgeschakeld. Alcaraz treft in de derde ronde de Amerikaan Jenson Brooksby.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar bezet na acht onderdelen de derde plaats op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham en doet nog volop mee om de medailles. Hij is ook hard op weg naar een dik persoonlijk puntenrecord.
15 minuten geledenZAGREB (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) baalt van haar balkoefening bij de EK in Zagreb. Wevers kwam door een val bij haar acrobatische serie niet verder dan 13,100 punten en staat na drie van de vijf subdivisies al op een vijfde plek.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Zwitserse atlete Audrey Werro, rivale van Femke Broeders-Bol, is alsnog toegelaten tot de finale van de 800 meter op de EK atletiek in Birmingham. Dat is een besluit van de wedstrijdjury. De finale is vrijdag.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Lieke Klaver kan zich opmaken voor haar derde EK-finale op de 400 meter. De sprintvedette won in Birmingham overtuigend haar race in de halve finales. Ze klokte 49,71, iets boven haar persoonlijk record van 49,58. De finale is zaterdag.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol is er bij haar EK-debuut op de 800 meter in geslaagd de finale te halen. De Nederlandse topatlete liep in haar halve finale in het Alexander Stadium in Birmingham naar de tweede plaats in een tijd van 1.57,46. De Amersfoortse plaatste zich daarmee direct voor de finale op vrijdagavond,
4 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft zich op haar favoriete nummer 200 meter schoolslag geplaatst voor de halve finales van de Europese kampioenschappen. De 25-jarige winnares van olympisch brons zwom in het Olympic Aquatic Centre van Parijs de zevende tijd in de series: 2.26,69. De Britse Angharad Evans was de snelste met 2.22,66.
6 uur geledenMONTREAL/TORONTO (ANP) - De finale van het masterstoernooi in het Canadese Montreal gaat tussen de Amerikaanse tennissers Ben Shelton en Brandon Nakashima. Shelton is de titelverdediger van het Canadese masterstoernooi.
9 uur geleden