Nadal overwoog te stoppen maar wilde niet opgeven als titelhouder
MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal heeft in zijn tweederondepartij op de Australian Open serieus overwogen de strijd te staken. De 22-voudig grandslamkampioen, die in de tweede set geblesseerd raakte en in drie sets verloor van de Amerikaan Mackenzie McDonald (6-4 6-4 7-5), bekende de afgelopen dagen ook al last te hebben gehad van zijn heup.
"Ik heb de hele tijd overwogen te stoppen, maar ik heb aan het eind van de wedstrijd uiteindelijk niet meer om de fysiotherapeut gevraagd. Ik ken mezelf. Ik heb geprobeerd te blijven spelen zonder de blessure te verergeren. Maar ik kon geen backhands slaan en niet rennen. Maar ik wilde de wedstrijd per se afmaken als titelverdediger en vechten tot het einde, ongeacht mijn kansen, dat is de essentie van sport", zei Nadal, die aan het eind van de tweede set buiten de baan werd behandeld.
"Ik heb er al een paar dagen een beetje last van, maar niet zoveel als na deze beweging. Ik heb een geschiedenis met deze heup, maar ik weet nog niet wat het is. Dat moeten we nu gaan onderzoeken. Zijn het spieren, zijn het gewrichten of is het kraakbeen? Maar ik heb geen zin om erover te praten. Ik begrijp dat het moet, maar ik heb verloren en lig uit het toernooi en hij heeft de derde ronde bereikt. Ik moet hem feliciteren."
Tegenslagen
Voor Nadal is het de zoveelste tegenslag op fysiek gebied. "Ik zou liegen als ik zou zeggen dat ik er mentaal niet kapot van ben. Soms is het moeilijk te accepteren en word je moe van al het gedoe met blessures. Maar uiteindelijk mag ik helemaal niet klagen over mijn leven. Het is een zware dag, maar morgen begint weer een nieuwe dag", aldus de 36-jarige Spanjaard, die de moed erin houdt.
"Uiteindelijk waren het positieve weken qua training voor me. Ik hoop dat deze blessure me niet te lang buiten de baan houdt, want het is moeilijk om weer al het werk te verrichten om op een behoorlijk niveau te komen. Dat proces heb ik te vaak in mijn carrière meegemaakt en ik ben klaar om dat te blijven doen. Maar dat is absoluut niet eenvoudig."
Nadal kende op de Australian Open vaak fysieke problemen, meer dan op de andere grandslamtoernooien. Zo werd hij er al eens gehinderd door onder meer een hamstring-, een knie- en een rugblessure. Vorig jaar pakte Nadal de titel in Melbourne door Daniil Medvedev in de eindstrijd in vijf sets te verslaan. Hij kwam toen terug na een 2-0-achterstand in sets.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
1 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.
12 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."
22 uur geledenTURIJN (ANP) - Alexander Zverev is de ATP Finals begonnen met een zege. De als derde geplaatste Duitse tennisser versloeg de Amerikaan Ben Shelton in twee sets: 6-3 7-6 (6).
23 uur geleden