Nadal overleeft twee matchpoints in Rome
ROME (ANP) - Rafael Nadal heeft op het masterstoernooi van Rome vroegtijdige uitschakeling met veel moeite kunnen voorkomen. De negenvoudig kampioen overleefde in de derde ronde twee wedstrijdpunten en knokte zich met 3-6 6-4 7-6 (3) langs de Canadees Denis Shapovalov. De partij duurde drie uur en 27 minuten.
Nadal stond na het verlies van de eerste set in de tweede set met 3-0 achter, met een kans op 4-0. De Spaanse nummer 3 van de wereld won echter vijf games op een rij. In de derde set moest hij bij een 6-5-achterstand op eigen service twee matchpoints wegwerken.
Voor Nadal verloopt het gravelseizoen niet succesvol. Hij pakte weliswaar de titel in Barcelona, maar op de masterstoernooien van Monte Carlo en Madrid bleef hij in de kwartfinales steken.
Vorig jaar werd Nadal in de kwartfinales uitgeschakeld in de Italiaanse hoofdstad. Toen was de Argentijn Diego Schwartzman hem de baas.
Meer uit Sport
SAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft zich op haar favoriete nummer 200 meter schoolslag geplaatst voor de halve finales van de Europese kampioenschappen. De 25-jarige winnares van olympisch brons zwom in het Olympic Aquatic Centre van Parijs de zevende tijd in de series: 2.26,69. De Britse Angharad Evans was de snelste met 2.22,66.
51 minuten geledenMONTREAL/TORONTO (ANP) - De finale van het masterstoernooi in het Canadese Montreal gaat tussen de Amerikaanse tennissers Ben Shelton en Brandon Nakashima. Shelton is de titelverdediger van het Canadese masterstoernooi.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft een actuele kaart gepresenteerd waarop veldsportverenigingen kunnen zien wat de resterende mogelijkheden zijn om velden te besproeien. Sportclubs in het hele land hebben last van de extreme droogte. In veel gevallen geldt een sproeiverbod, soms ook in combinatie met een speelverbod om ernstige schade te voorkomen.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jonas Phijffers heeft verrast met een bronzen medaille op de 400 meter bij de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham. De 23-jarige atleet uit Hellendoorn kwam in de finale als derde over de finish in een tijd van 44,41. Dat betekende een Nederlands record. Hij verbeterde de 44,48 van Liemarvin Bonevacia uit 2021.
14 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De drie Nederlandse atleten op de 110 meter horden zijn gestrand in de halve finales bij de EK in Birmingham. Matthew Sophia, Joas van Hellemondt en Liam van der Schaaf wisten in hun heats niet te finishen bij de eerste twee en hoorden ook niet bij de twee atleten die op basis van hun tijd de finale bereikten.
14 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - De Nederlandse estafettezwemsters hebben de Europese titel veroverd op de 4x100 meter vrije slag. Marrit Steenbergen maakte als slotzwemster een achterstand goed in het Olympic Aquatic Centre van Parijs en hield Italië (3.33,19) en Rusland (3.33,69) ruim achter zich. De 3.31,89 van Milou van Wijk, Imani de Jong, Yara van Kalmthout en Steenbergen was iets boven het Europees record van 3.31,72 van Nederland uit 2009.
15 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - De Italiaanse Sara Curtis heeft tijdens de EK zwemmen het wereldrecord op de 50 meter rugslag verbeterd. De pas 19-jarige Curtis tikte in de halve finales in het Olympic Aquatic Centre van Parijs aan in 26,63, ruim 2 tienden van een seconde sneller dan het oude record van de Australische Kaylee McKeown uit 2023 (26,86).
16 uur geleden