Nadal opnieuw in drie sets verder op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal heeft zich op de Australian Open zonder setverlies verzekerd van een plek bij de laatste 32. De winnaar van 2009 liet in de tweede ronde de Amerikaan Michael Mmoh met 6-1 6-4 6-2 kansloos. De partij duurde een uur en 47 minuten.
De Spaanse tennisser, zelf de nummer 2 van de wereld, gunde de mondiale nummer 177 geen enkel breakpoint. Nadal won vijf keer de servicegame van de Amerikaan, die vorige maand in Doha drie kwalificatiewedstrijden had gewonnen.
Een opmerkelijk moment vond plaats in de slotfase van de tweede set, toen Nadal bij 5-4 voor setwinst serveerde. Een vrouwelijke toeschouwer stak haar middelvinger op naar de Spanjaard en daarom werd het spel tijdelijk stilgelegd. Uiteindelijk werd de vrouw zelfs uit het stadion verwijderd. Nadal leek de lol er wel van in te zien, lachte hard om het voorval en haalde de set overtuigend binnen.
Ook Medvedev wint
De 34-jarige Nadal hoopt in Melbourne zijn 21e grandslamtitel te veroveren. In aanloop naar het eerste grandslamtoernooi van het jaar ondervond hij hinder van een rugblessure, maar tegen Mmoh werd hij daar niet aan behandeld en leek hij er weinig hinder van te ondervinden.
De Rus Daniil Medvedev had 3 minuten minder nodig om zich te ontdoen van de Spanjaard Roberto Carballés Baena. Het werd 6-2 7-5 6-1 voor de nummer 4 van de plaatsingslijst, die al zijn zestiende zege op een rij boekte.
Medvedev, die donderdag zijn 25e verjaardag vierde, won in aanloop naar de Australian Open vier duels op de ATP Cup. Eind vorig jaar was hij al de beste op de ATP Finals en het masterstoernooi van Parijs.
Meer uit Sport
CONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
10 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
12 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
13 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
16 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
19 uur geleden