Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal opnieuw in drie sets verder op Australian Open

Nadal opnieuw in drie sets verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal heeft zich op de Australian Open zonder setverlies verzekerd van een plek bij de laatste 32. De winnaar van 2009 liet in de tweede ronde de Amerikaan Michael Mmoh met 6-1 6-4 6-2 kansloos. De partij duurde een uur en 47 minuten.

De Spaanse tennisser, zelf de nummer 2 van de wereld, gunde de mondiale nummer 177 geen enkel breakpoint. Nadal won vijf keer de servicegame van de Amerikaan, die vorige maand in Doha drie kwalificatiewedstrijden had gewonnen.

Een opmerkelijk moment vond plaats in de slotfase van de tweede set, toen Nadal bij 5-4 voor setwinst serveerde. Een vrouwelijke toeschouwer stak haar middelvinger op naar de Spanjaard en daarom werd het spel tijdelijk stilgelegd. Uiteindelijk werd de vrouw zelfs uit het stadion verwijderd. Nadal leek de lol er wel van in te zien, lachte hard om het voorval en haalde de set overtuigend binnen.

Ook Medvedev wint

De 34-jarige Nadal hoopt in Melbourne zijn 21e grandslamtitel te veroveren. In aanloop naar het eerste grandslamtoernooi van het jaar ondervond hij hinder van een rugblessure, maar tegen Mmoh werd hij daar niet aan behandeld en leek hij er weinig hinder van te ondervinden.

De Rus Daniil Medvedev had 3 minuten minder nodig om zich te ontdoen van de Spanjaard Roberto Carballés Baena. Het werd 6-2 7-5 6-1 voor de nummer 4 van de plaatsingslijst, die al zijn zestiende zege op een rij boekte.

Medvedev, die donderdag zijn 25e verjaardag vierde, won in aanloop naar de Australian Open vier duels op de ATP Cup. Eind vorig jaar was hij al de beste op de ATP Finals en het masterstoernooi van Parijs.

Meer uit Sport

Guardiola heeft geen zin om bondscoach van Italië te worden

ROME (ANP/DPA) - Pep Guardiola heeft geen zin om bondscoach van Italië te worden. De 55-jarige Spanjaard heeft volgens diverse media, waaronder La Gazzetta dello Sport en het Italiaanse persbureau ANSA, de Italiaanse voetbalbond laten weten dat hij niet beschikbaar is om de opgestapte Gennaro Gattuso op te volgen.

12 minuten geleden
Tennisser Auger-Aliassime keert terug naar het ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime keert in februari terug naar het ABN AMRO Open in Ahoy. Dat meldt de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam. De 25-jarige Canadees, die het evenement in 2022 won, was acht keer eerder aanwezig. Vorig jaar verloor hij de finale van de Australiër Alex de Minaur, die eerder al zijn terugkeer in 2027 bevestigde.

1 uur geleden
Waterpolosters winnen ook in Sydney na strafworpen van Hongarije

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben in de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht bij de finaleronde van de World Cup in Sydney Hongarije verslagen. Na de reguliere vier periodes was de stand 11-11, maar het team van bondscoach Evangelos Doudesis nam de strafworpen beter. De eindstand in Sydney was 16-15.

4 uur geleden
Carapaz wint Touretappe met klim naar Orcières-Merlette

ORCIÈRES-MERLETTE (ANP) - De Ecuadoraan Richard Carapaz heeft de achttiende etappe in de Tour de France van Voiron over een afstand van 185,2 kilometer naar Orcières-Merlette gewonnen. De 33-jarige renner van EF Education-EasyPost ging na een slotklim van 7,1 kilometer op een hoogte van 1825 meter alleen over de streep.

19 uur geleden
Tourpeloton vertrokken voor eerste van drie bergritten in Alpen

VOIRON (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn vertrokken voor de eerste van drie bergritten in de Alpen. De etappe voert van Voiron, waar Jasper Philipsen woensdag de sprint won, naar het skioord Orcières-Merlette op een hoogte van 1825 meter.

1 dag geleden
Philipsen sprint met hulp Van der Poel naar ritzege in Tour

VOIRON (ANP) - De Belg Jasper Philipsen heeft in de zeventiende etappe zijn eerste ritzege van deze Tour de France geboekt. Mathieu van der Poel hielp zijn ploeggenoot bij Alpecin - Premier Tech in de sprint in Voiron naar zijn elfde ritzege in totaal in de Ronde van Frankrijk. Olav Kooij werd derde na een spannende finale, achter de Zwitser Mauro Schmid.

1 dag geleden
Tourpeloton vertrokken voor etappe 17 met kans voor Van der Poel

CHAMBÉRY (ANP) - Het wielerpeloton in de Tour de France is vanuit Chambéry vertrokken voor de zeventiende etappe. Waarschijnlijk is er al snel veel actie, omdat veel renners in de kopgroep willen zitten. De vier gecategoriseerde beklimmingen zijn in de eerste 60 kilometer, met de zwaarste van de derde categorie. Mathieu van der Poel heeft aangekondigd voor de etappezege te willen gaan.

1 dag geleden