Nadal opnieuw in drie sets verder op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal heeft zich op de Australian Open zonder setverlies verzekerd van een plek bij de laatste 32. De winnaar van 2009 liet in de tweede ronde de Amerikaan Michael Mmoh met 6-1 6-4 6-2 kansloos. De partij duurde een uur en 47 minuten.
De Spaanse tennisser, zelf de nummer 2 van de wereld, gunde de mondiale nummer 177 geen enkel breakpoint. Nadal won vijf keer de servicegame van de Amerikaan, die vorige maand in Doha drie kwalificatiewedstrijden had gewonnen.
Een opmerkelijk moment vond plaats in de slotfase van de tweede set, toen Nadal bij 5-4 voor setwinst serveerde. Een vrouwelijke toeschouwer stak haar middelvinger op naar de Spanjaard en daarom werd het spel tijdelijk stilgelegd. Uiteindelijk werd de vrouw zelfs uit het stadion verwijderd. Nadal leek de lol er wel van in te zien, lachte hard om het voorval en haalde de set overtuigend binnen.
Ook Medvedev wint
De 34-jarige Nadal hoopt in Melbourne zijn 21e grandslamtitel te veroveren. In aanloop naar het eerste grandslamtoernooi van het jaar ondervond hij hinder van een rugblessure, maar tegen Mmoh werd hij daar niet aan behandeld en leek hij er weinig hinder van te ondervinden.
De Rus Daniil Medvedev had 3 minuten minder nodig om zich te ontdoen van de Spanjaard Roberto Carballés Baena. Het werd 6-2 7-5 6-1 voor de nummer 4 van de plaatsingslijst, die al zijn zestiende zege op een rij boekte.
Medvedev, die donderdag zijn 25e verjaardag vierde, won in aanloop naar de Australian Open vier duels op de ATP Cup. Eind vorig jaar was hij al de beste op de ATP Finals en het masterstoernooi van Parijs.
Meer uit Sport
NYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA wil nadere opheldering van FIFA-voorzitter Gianni Infantino over zijn inmiddels ingetrokken plannen om aan private investeerders commerciële rechten te verkopen. De bond heeft 42 gedetailleerde vragen opgesteld en de onder druk staande voorzitter tot 2 november de tijd gegeven om de vragen te beantwoorden. Persbureau DPA kreeg een kopie van de brief.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) heeft maandag bij de WK in Rotterdam haar afscheid aangekondigd. De olympisch balkkampioene van 2016 slaagde er in Ahoy niet in om zich te plaatsen voor de individuele balkfinale en ook de teamfinale (top-acht) bleek onhaalbaar.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters zijn als team definitief uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam. Na de achtste van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de negende plek in het klassement. De top acht plaatst zich voor de finale.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters moeten vrezen dat hun score van 158,029 punten niet voldoende is voor een plaats in de landenfinale bij de WK in Rotterdam. Na de zevende van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de zevende plek in het klassement. De top acht stroomt door naar de teamfinale.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) is individueel op het onderdeel balk al vroeg uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft een kleine sprong gemaakt op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland steeg drie plekken en is nu de nummer 38 van de wereld.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft de slotetappe van de Eneco Tour gewonnen. De 33-jarige wielrenner was na 149 kilometer in Arnhem overtuigend de snelste in de massasprint, voor Dylan Groenewegen en de Italiaan Davide Donati. De eindzege ging naar de Belg Victor Campenaerts van Visma - Lease a Bike.
1 dag geleden