Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal opnieuw in drie sets verder op Australian Open

Nadal opnieuw in drie sets verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal heeft zich op de Australian Open zonder setverlies verzekerd van een plek bij de laatste 32. De winnaar van 2009 liet in de tweede ronde de Amerikaan Michael Mmoh met 6-1 6-4 6-2 kansloos. De partij duurde een uur en 47 minuten.

De Spaanse tennisser, zelf de nummer 2 van de wereld, gunde de mondiale nummer 177 geen enkel breakpoint. Nadal won vijf keer de servicegame van de Amerikaan, die vorige maand in Doha drie kwalificatiewedstrijden had gewonnen.

Een opmerkelijk moment vond plaats in de slotfase van de tweede set, toen Nadal bij 5-4 voor setwinst serveerde. Een vrouwelijke toeschouwer stak haar middelvinger op naar de Spanjaard en daarom werd het spel tijdelijk stilgelegd. Uiteindelijk werd de vrouw zelfs uit het stadion verwijderd. Nadal leek de lol er wel van in te zien, lachte hard om het voorval en haalde de set overtuigend binnen.

Ook Medvedev wint

De 34-jarige Nadal hoopt in Melbourne zijn 21e grandslamtitel te veroveren. In aanloop naar het eerste grandslamtoernooi van het jaar ondervond hij hinder van een rugblessure, maar tegen Mmoh werd hij daar niet aan behandeld en leek hij er weinig hinder van te ondervinden.

De Rus Daniil Medvedev had 3 minuten minder nodig om zich te ontdoen van de Spanjaard Roberto Carballés Baena. Het werd 6-2 7-5 6-1 voor de nummer 4 van de plaatsingslijst, die al zijn zestiende zege op een rij boekte.

Medvedev, die donderdag zijn 25e verjaardag vierde, won in aanloop naar de Australian Open vier duels op de ATP Cup. Eind vorig jaar was hij al de beste op de ATP Finals en het masterstoernooi van Parijs.

Meer uit Sport

Formule 1-team Haas zet nieuwkomer Câmara al in GP Brazilië in

SÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.

1 uur geleden
Bokspartij Verhoeven bij titelgevecht in Cardiff gaat niet door

CARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.

3 uur geleden
Golfer Rahm bereid tot straf om terug te kunnen keren op PGA Tour

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.

4 uur geleden
Vijf landen weigeren te spelen tegen Rusland op WK ijshockey

DÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.

6 uur geleden
MotoGP-racer Álex Márquez slaat GP Qatar over na schouderoperatie

MADRID (ANP) - MotoGP-coureur Álex Márquez heeft in een ziekenhuis in Madrid een operatie aan zijn rechtersleutelbeen en linkerhand ondergaan. De ingreep is goed verlopen en "zonder complicaties", meldde de Spaanse wegracer in een bericht op zijn sociale media. De nummer 8 in de WK-stand slaat de komende Grote Prijs van Qatar over om te herstellen. Hij plant zijn rentree in de Grote Prijs van Portugal eind november.

7 uur geleden
Van de Zandschulp strandt in eerste ronde masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi van Parijs. De 31-jarige Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Fransman Ugo Humbert: 7-6 (5) 6-7 (9) 6-3.

22 uur geleden
Vollering en Van der Poel gekozen tot wielrenners van het jaar

UTRECHT (ANP) - Demi Vollering en Mathieu van der Poel zijn gekozen tot beste wielrenners van 2026. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez kreeg op het Wielergala in Utrecht de Keetie van Oosten-Hage Trofee uitgereikt. Van der Poel was niet aanwezig op het gala om de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 dag geleden