Nadal opnieuw in drie sets verder op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal heeft zich op de Australian Open zonder setverlies verzekerd van een plek bij de laatste 32. De winnaar van 2009 liet in de tweede ronde de Amerikaan Michael Mmoh met 6-1 6-4 6-2 kansloos. De partij duurde een uur en 47 minuten.
De Spaanse tennisser, zelf de nummer 2 van de wereld, gunde de mondiale nummer 177 geen enkel breakpoint. Nadal won vijf keer de servicegame van de Amerikaan, die vorige maand in Doha drie kwalificatiewedstrijden had gewonnen.
Een opmerkelijk moment vond plaats in de slotfase van de tweede set, toen Nadal bij 5-4 voor setwinst serveerde. Een vrouwelijke toeschouwer stak haar middelvinger op naar de Spanjaard en daarom werd het spel tijdelijk stilgelegd. Uiteindelijk werd de vrouw zelfs uit het stadion verwijderd. Nadal leek de lol er wel van in te zien, lachte hard om het voorval en haalde de set overtuigend binnen.
Ook Medvedev wint
De 34-jarige Nadal hoopt in Melbourne zijn 21e grandslamtitel te veroveren. In aanloop naar het eerste grandslamtoernooi van het jaar ondervond hij hinder van een rugblessure, maar tegen Mmoh werd hij daar niet aan behandeld en leek hij er weinig hinder van te ondervinden.
De Rus Daniil Medvedev had 3 minuten minder nodig om zich te ontdoen van de Spanjaard Roberto Carballés Baena. Het werd 6-2 7-5 6-1 voor de nummer 4 van de plaatsingslijst, die al zijn zestiende zege op een rij boekte.
Medvedev, die donderdag zijn 25e verjaardag vierde, won in aanloop naar de Australian Open vier duels op de ATP Cup. Eind vorig jaar was hij al de beste op de ATP Finals en het masterstoernooi van Parijs.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
10 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geleden