Nadal op 35e verjaardag duidelijk te sterk voor Gasquet
PARIJS (ANP) - Rafael Nadal heeft zich als laatste speler bij de laatste 32 geschaard op Roland Garros. De dertienvoudig kampioen was op zijn 35e verjaardag in drie sets de meerdere van de Fransman Richard Gasquet: 6-0 7-5 6-2.
Nadal imponeerde in de beginfase op het lege Court Philippe-Chatrier. Al na 26 minuten had hij de eerste set binnen en hij verloor daarin slechts negen punten. De Fransman, voormalig kwartfinalist in Parijs, werd van hoek naar hoek gestuurd. Zelfs bij 5-0 kreeg de Gasquet niets cadeau van de gretige Nadal, de nummer 3 van de wereld.
Het leek een zeer eenzijdig en voor Gasquet (34) zelfs pijnlijk duel te worden, maar de nummer 53 van de wereld wist zich na een 5-2-achterstand terug te knokken tot 5-5. Dat was voor Nadal echter het sein om zijn niveau op te krikken en in het restant stond hij nog maar twee games af.
Service
Nadal maakte het na 2 uur en 14 minuten af op de service van Gasquet, van wie Nadal op de ATP tour nog nooit heeft verloren.
In de derde ronde treft Nadal de Brit Cameron Norrie.
Meer uit Sport
BRISBANE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de halve finales van het tennistoernooi van Brisbane. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg in Australië de Amerikaanse Madison Keys met 6-3 6-3.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.
1 dag geledenALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.
1 dag geledenLONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Oud-finaliste Zheng Qinwen heeft zich afgemeld voor de Australian Open. De regerend olympisch kampioene acht zichzelf niet fit genoeg om vanaf 18 januari deel te nemen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar, meldt de 23-jarige Chinese tennisster via sociale media.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
2 dagen geleden