Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal ontsnapt op Indian Wells aan uitschakeling tegen Korda

Nadal ontsnapt op Indian Wells aan uitschakeling tegen Korda

INDIAN WELLS (ANP) - Rafael Nadal is op het masterstoernooi van Indian Wells aan uitschakeling ontsnapt. De als vierde geplaatste Spanjaard stond zaterdag in de tweede ronde in de beslissende set met twee breaks achter tegen Sebastian Korda, maar wist alsnog te winnen. Nadal, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, zette de Amerikaanse nummer 38 van de wereld na tweeënhalf uur spelen met 6-2 1-6 7-6 (3) aan de kant.

Nadal maakte in de derde set een 5-2-achterstand ongedaan. Op de belangrijke momenten was Korda zijn zenuwen niet de baas en hij produceerde in de slotfase veel onnodige fouten. Na een 3-2-voorsprong in de beslissende tiebreak verloor hij vijf punten op rij.

"Ik dacht dat het klaar was. In Australië had ik hetzelfde gevoel", zei Nadal, refererend aan de eindstrijd van de Australian Open. "Maar dat betekent niet dat ik opgeef en niet meer blijf vechten. Voorafgaand aan de game op 5-2 dacht ik: oké, ik speel slecht, maar als ik verlies wil ik toch eindigen met een goed gevoel."

Nog geen wedstrijd verloren

De 35-jarige Nadal heeft dit jaar nog steeds geen wedstrijd verloren. Hij deed tot dusverre mee aan drie toernooien (Melbourne, Australian Open en Acapulco) en won die alle drie.

In navolging van Nadal ontsnapte ook de Griek Stefanos Tsitsipas aan uitschakeling. De Griekse nummer 5 van de wereld sloeg zich met 7-6 (5) 3-6 7-6 (5) langs de Amerikaan Jack Sock. In de beslissende tiebreak stond Sock met 5-4 voor, waarna hij drie punten op rij verloor.

Eerder op de dag bereikte Daniil Medvedev eveneens de derde ronde. Hij versloeg Tomas Machac uit Tsjechië met 6-3 6-2 en boekte zijn eerste overwinning als de nummer 1 van de wereld.

Meer uit Sport

Handbalsters verliezen halve finale WK van te sterk Noorwegen

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.

9 minuten geleden
Schaatser Nuis ook in Hamar tweede achter Stolz op 1500 meter

HAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.

28 minuten geleden
Schaatser De Boo verliest onderling duel op 500 meter van Stolz

HAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.

1 uur geleden
Kok wint voor twaalfde keer op rij 500 meter in wereldbeker

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.

2 uur geleden
Zieke Verstappen feliciteert Norris via videoboodschap

TASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.

2 uur geleden
Handbalsters Duitsland verslaan Frankrijk en staan in finale WK

ROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.

2 uur geleden
Baas AIU: mondiale strijd tegen doping is vastgelopen

MONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.

5 uur geleden