Nadal ontsnapt op Indian Wells aan uitschakeling tegen Korda
INDIAN WELLS (ANP) - Rafael Nadal is op het masterstoernooi van Indian Wells aan uitschakeling ontsnapt. De als vierde geplaatste Spanjaard stond zaterdag in de tweede ronde in de beslissende set met twee breaks achter tegen Sebastian Korda, maar wist alsnog te winnen. Nadal, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, zette de Amerikaanse nummer 38 van de wereld na tweeënhalf uur spelen met 6-2 1-6 7-6 (3) aan de kant.
Nadal maakte in de derde set een 5-2-achterstand ongedaan. Op de belangrijke momenten was Korda zijn zenuwen niet de baas en hij produceerde in de slotfase veel onnodige fouten. Na een 3-2-voorsprong in de beslissende tiebreak verloor hij vijf punten op rij.
"Ik dacht dat het klaar was. In Australië had ik hetzelfde gevoel", zei Nadal, refererend aan de eindstrijd van de Australian Open. "Maar dat betekent niet dat ik opgeef en niet meer blijf vechten. Voorafgaand aan de game op 5-2 dacht ik: oké, ik speel slecht, maar als ik verlies wil ik toch eindigen met een goed gevoel."
Nog geen wedstrijd verloren
De 35-jarige Nadal heeft dit jaar nog steeds geen wedstrijd verloren. Hij deed tot dusverre mee aan drie toernooien (Melbourne, Australian Open en Acapulco) en won die alle drie.
In navolging van Nadal ontsnapte ook de Griek Stefanos Tsitsipas aan uitschakeling. De Griekse nummer 5 van de wereld sloeg zich met 7-6 (5) 3-6 7-6 (5) langs de Amerikaan Jack Sock. In de beslissende tiebreak stond Sock met 5-4 voor, waarna hij drie punten op rij verloor.
Eerder op de dag bereikte Daniil Medvedev eveneens de derde ronde. Hij versloeg Tomas Machac uit Tsjechië met 6-3 6-2 en boekte zijn eerste overwinning als de nummer 1 van de wereld.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
11 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
16 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
22 uur geleden