Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal ontsnapt op Indian Wells aan uitschakeling tegen Korda

Nadal ontsnapt op Indian Wells aan uitschakeling tegen Korda

INDIAN WELLS (ANP) - Rafael Nadal is op het masterstoernooi van Indian Wells aan uitschakeling ontsnapt. De als vierde geplaatste Spanjaard stond zaterdag in de tweede ronde in de beslissende set met twee breaks achter tegen Sebastian Korda, maar wist alsnog te winnen. Nadal, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, zette de Amerikaanse nummer 38 van de wereld na tweeënhalf uur spelen met 6-2 1-6 7-6 (3) aan de kant.

Nadal maakte in de derde set een 5-2-achterstand ongedaan. Op de belangrijke momenten was Korda zijn zenuwen niet de baas en hij produceerde in de slotfase veel onnodige fouten. Na een 3-2-voorsprong in de beslissende tiebreak verloor hij vijf punten op rij.

"Ik dacht dat het klaar was. In Australië had ik hetzelfde gevoel", zei Nadal, refererend aan de eindstrijd van de Australian Open. "Maar dat betekent niet dat ik opgeef en niet meer blijf vechten. Voorafgaand aan de game op 5-2 dacht ik: oké, ik speel slecht, maar als ik verlies wil ik toch eindigen met een goed gevoel."

Nog geen wedstrijd verloren

De 35-jarige Nadal heeft dit jaar nog steeds geen wedstrijd verloren. Hij deed tot dusverre mee aan drie toernooien (Melbourne, Australian Open en Acapulco) en won die alle drie.

In navolging van Nadal ontsnapte ook de Griek Stefanos Tsitsipas aan uitschakeling. De Griekse nummer 5 van de wereld sloeg zich met 7-6 (5) 3-6 7-6 (5) langs de Amerikaan Jack Sock. In de beslissende tiebreak stond Sock met 5-4 voor, waarna hij drie punten op rij verloor.

Eerder op de dag bereikte Daniil Medvedev eveneens de derde ronde. Hij versloeg Tomas Machac uit Tsjechië met 6-3 6-2 en boekte zijn eerste overwinning als de nummer 1 van de wereld.

Meer uit Sport

Formule 1-team Haas zet nieuwkomer Câmara al in GP Brazilië in

SÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.

4 uur geleden
Bokspartij Verhoeven bij titelgevecht in Cardiff gaat niet door

CARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.

5 uur geleden
Golfer Rahm bereid tot straf om terug te kunnen keren op PGA Tour

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.

7 uur geleden
Vijf landen weigeren te spelen tegen Rusland op WK ijshockey

DÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.

9 uur geleden
MotoGP-racer Álex Márquez slaat GP Qatar over na schouderoperatie

MADRID (ANP) - MotoGP-coureur Álex Márquez heeft in een ziekenhuis in Madrid een operatie aan zijn rechtersleutelbeen en linkerhand ondergaan. De ingreep is goed verlopen en "zonder complicaties", meldde de Spaanse wegracer in een bericht op zijn sociale media. De nummer 8 in de WK-stand slaat de komende Grote Prijs van Qatar over om te herstellen. Hij plant zijn rentree in de Grote Prijs van Portugal eind november.

9 uur geleden
Van de Zandschulp strandt in eerste ronde masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi van Parijs. De 31-jarige Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Fransman Ugo Humbert: 7-6 (5) 6-7 (9) 6-3.

1 dag geleden
Vollering en Van der Poel gekozen tot wielrenners van het jaar

UTRECHT (ANP) - Demi Vollering en Mathieu van der Poel zijn gekozen tot beste wielrenners van 2026. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez kreeg op het Wielergala in Utrecht de Keetie van Oosten-Hage Trofee uitgereikt. Van der Poel was niet aanwezig op het gala om de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 dag geleden