Nadal naar finale Roland Garros na opgave Zverev
PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft moeten opgeven in de halve finale van Roland Garros. De 25-jarige Duitser gleed in de tweede set van zijn partij tegen Rafael Nadal onderuit en raakte geblesseerd aan zijn rechterenkel. Op dat moment stond het 7-6 (8) 6-6 voor de Spanjaard.
Nadal neemt het in de finale van het grandslamtoernooi in Parijs op tegen de winnaar van de andere halve finale tussen de Noor Casper Ruud en de Kroaat Marin Cilic.
De partij tussen de als derde geplaatste Zverev en dertienvoudig winnaar Nadal was ruim 3 uur onderweg. De als vijfde geplaatste Spanjaard had de eerste set gewonnen met 10-8 in de tiebreak, nadat Zverev eerder in de tiebreak op 6-2 was gekomen en meerdere setpoints had gehad.
Rommelige set
In een rommelige tweede set hadden beide tennissers moeite om hun eigen opslagbeurt te houden. Na vier breaks op rij stond het 2-2. Zverev liep daarna uit maar 5-3, maar Nadal kwam weer terug. Bij de stand van 6-5 trok Nadal bij 40-30 de stand gelijk doordat Zverev onderuitging op een forehand van de Spanjaard. De Duitser schreeuwde het meteen uit en kon niet meer zonder hulp opstaan.
Zverev werd ondersteund van de baan geholpen. De Duitser kwam na een klein kwartier op krukken terug om officieel zijn opgave te melden.
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
12 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
17 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden