Nadal naar finale Roland Garros na opgave Zverev
PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft moeten opgeven in de halve finale van Roland Garros. De 25-jarige Duitser gleed in de tweede set van zijn partij tegen Rafael Nadal onderuit en raakte geblesseerd aan zijn rechterenkel. Op dat moment stond het 7-6 (8) 6-6 voor de Spanjaard.
Nadal neemt het in de finale van het grandslamtoernooi in Parijs op tegen de winnaar van de andere halve finale tussen de Noor Casper Ruud en de Kroaat Marin Cilic.
De partij tussen de als derde geplaatste Zverev en dertienvoudig winnaar Nadal was ruim 3 uur onderweg. De als vijfde geplaatste Spanjaard had de eerste set gewonnen met 10-8 in de tiebreak, nadat Zverev eerder in de tiebreak op 6-2 was gekomen en meerdere setpoints had gehad.
Rommelige set
In een rommelige tweede set hadden beide tennissers moeite om hun eigen opslagbeurt te houden. Na vier breaks op rij stond het 2-2. Zverev liep daarna uit maar 5-3, maar Nadal kwam weer terug. Bij de stand van 6-5 trok Nadal bij 40-30 de stand gelijk doordat Zverev onderuitging op een forehand van de Spanjaard. De Duitser schreeuwde het meteen uit en kon niet meer zonder hulp opstaan.
Zverev werd ondersteund van de baan geholpen. De Duitser kwam na een klein kwartier op krukken terug om officieel zijn opgave te melden.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
4 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
6 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
6 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
6 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
10 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
10 uur geleden