Nadal naar finale Indian Wells na winst op landgenoot Alcaraz
INDIAN WELLS (ANP) - Rafael Nadal heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de finale van het masterstoernooi in Indian Wells. In de halve finales was de 35-jarige Spanjaard, de huidige nummer 4 van de wereld, uiteindelijk te sterk voor zijn 18-jarige landgenoot Carlos Alcaraz, het werd 6-4 4-6 en 6-3.
In de eerste set ging het lang gelijk op, maar Nadal wist via een break in de tiende game die na ruim een uur spelen met 6-4 naar zich toe te trekken. In de tweede set waren er de nodige breaks en trok Alcaraz uiteindelijk aan het langste eind. In de derde set wonnen beide spelers hun servicegames totdat Nadal in game acht door de service van zijn tegenstander wist te breken. Hij serveerde vervolgens de partij uit.
Nadal komt in de finale uit tegen de Amerikaanse tennisser Taylor Fritz. Die versloeg in de andere halve finale de Rus Andrej Roeblev in twee sets: 7-5 6-4. De 24-jarige Amerikaan plaatste zich zo voor zijn eerste mastersfinale.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
17 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
19 uur geleden