Nadal na moeizame zege op Auger-Aliassime nu tegen Djokovic
PARIJS (ANP) - Rafael Nadal heeft zich moeizaam geplaatst voor de kwartfinales van Roland Garros. De Spanjaard, recordhouder met 21 overwinningen in grandslamtoernooien, had in de vierde ronde 4 uur en 21 minuten nodig om zich te ontdoen van de als negende geplaatste Canadees Félix Auger-Aliassime. Nadal plaatste in de vijfde set bij 4-3 de beslissende break: 3-6 6-3 6-2 3-6 6-3.
Voor een plek in de halve finales neemt Nadal het op tegen Novak Djokovic. De Servische nummer 1 van de wereld, die op 20 grandslamzeges staat, won eerder op de dag van de Argentijn Diego Schwartzman.
"We kennen elkaar erg goed", zei Nadal over Djokovic. "We hebben een lange historie samen. Djokovic kwam naar Roland Garros met een overwinning in Rome op zak. Ik kwam hier niet naartoe vanuit een ideale situatie. Maar we zijn nu op Roland Garros, mijn favoriete plek, zonder twijfel."
Nadal vindt het lastig te zeggen wie favoriet is. "Het enige dat ik kan zeggen is dat ik volledig gefocust ben. Ik ga alles geven, tot het eind."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft geen blessure overgehouden aan zijn harde val in de finale van de olympische 500 meter. De 24-jarige Nijmegenaar verscheen donderdag aan het begin van de middag op het ijs van de trainingshal in de Milano Ice Skating Arena.
19 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens zijn eerste sessie van de tweede testweek in Bahrein 56 ronden gereden. Daarmee was de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 productiever dan zijn teamgenoot Isack Hadjar een dag eerder, die toen in de ochtendsessie slechts dertien ronden reed door onderhoud aan de Red Bull. Over de hele dag kwam de Fransman tot een kleine zeventig ronden, Verstappen komt donderdagmiddag nog in actie.
41 minuten geledenROME (ANP/DPA) - Gastland Italië is fel tegen de deelname van Russische en Belarussische sporters aan de Paralympische Spelen onder eigen vlag. "De Italiaanse regering spreekt haar absolute afkeuring uit over de beslissing van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC)", staat in een verklaring van ministers Antonio Tajani (Buitenlandse Zaken) en Andrea Abodi (Sport).
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland loopt in Milaan en Cortina d'Ampezzo nog twee medailles achter in vergelijking met de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Na het zilver en brons van de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout op de 500 meter staat de teller voor TeamNL nu op vijftien plakken.
2 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Michael van Gerwen ontbreekt donderdag op de Premier League-avond in Glasgow omdat hij ziek is. Wereldkampioen Luke Littler, zijn tegenstander in de kwartfinales, staat daardoor direct in de halve finales. Dat meldt dartsbond PDC.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaakgrootmeester Jan Timman is woensdag op 74-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de Koninklijke Nederlandse Schaakbond (KNSB) na berichtgeving van de NOS. Timman was al langere tijd ziek.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.
10 uur geleden