Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal mist rivaal Djokovic en hoopt dat hij fit blijft op US Open

Nadal mist rivaal Djokovic en hoopt dat hij fit blijft op US Open

NEW YORK (ANP) - Rafael Nadal vindt het jammer dat Novak Djokovic ontbreekt op de US Open. De Servische tennisser weigert zich te laten vaccineren tegen het coronavirus en mag daarom de Verenigde Staten niet in. Djokovic had lang de hoop dat hij toch welkom zou zijn op het laatste grandslamtoernooi van het jaar. Vlak voor de loting van donderdag meldde de 35-jarige Serviër echter dat hij de US Open moet overslaan, net als de Australian Open van begin dit jaar.

"Ik vind dat heel jammer", zei Nadal, de recordhouder bij de mannen met 22 grandslamtitels. Djokovic volgt met 21 titels. "Het is altijd vervelend als de beste spelers ter wereld niet kunnen meedoen vanwege een blessure of een andere reden. Dat is jammer voor de fans en jammer voor het toernooi. En ik denk ook jammer voor de andere spelers, want we willen allemaal een zo sterk mogelijk deelnemersveld hebben. Maar goed, de wereld draait altijd door en tennis gaat ook door, ook als Novak, Roger Federer en ik straks niet meer meedoen."

De 36-jarige Spanjaard won dit jaar de Australian Open en Roland Garros. Djokovic schreef Wimbledon op zijn naam. Nadal moest zich in Londen afmelden voor de halve finale tegen Nick Kyrgios, omdat hij teveel last had van een buikspierblessure. De Spanjaard kampte met een scheur van 7 millimeter in een buikspier.

"Ik hoop dat ik klaar ben voor de US Open", zei Nadal in New York. Hij maakte vorige week in Cincinnati zijn rentree, maar verloor daar gelijk van Borna Coric. "Het is een gevaarlijke kwetsuur, het risico blijft dat ik weer geblesseerd raak. Zeker met serveren. Ik probeer niets te forceren en doe alles op een zo goed mogelijke manier."

Meer uit Sport

Verhoeven neemt het op tegen Usyk in strijd om wereldtitel boksen

AMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.

12 uur geleden
Basketballers winnen van Oostenrijk in WK-kwalificatie

WENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.

12 uur geleden
Tennisser Griekspoor bereikt in Dubai zesde finale uit carrière

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.

14 uur geleden
Kunstrijders Wories, Danilova en Tsiba naar WK in Praag

PRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.

15 uur geleden
Schaatsbond wijst geen vervanger aan voor Leerdam op WK sprint

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.

19 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

1 dag geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

1 dag geleden