Nadal met Spanje naar finale ATP Cup
SYDNEY (ANP) - De Spaanse tennissers kunnen na de Daviscup ook de ATP Cup winnen. Roberto Bautista Agut en Rafael Nadal bezorgden hun land een plek in de finale van het nieuwe landentoernooi door Australië in de halve finales te verslaan.
Spanje neemt het zondag in de eindstrijd op tegen Servië, wat betekent dat het in Sydney tot een duel komt tussen Nadal en Novak Djokovic, de nummers 1 en 2 van de wereld. De Serviërs hadden eerder op de dag met 3-0 gewonnen van Rusland. Dusan Lajovic klopte Karen Chatsjanov met 7-5 7-6 (1), waarna Djokovic in een meeslepende partij wist te winnen van Daniil Medvedev: 6-1 5-7 6-4. Ook het afsluitende dubbel ging naar Servië (6-4 7-6 (7)).
De tweede halve finale, tussen Spanje en Australië, was vooral een mentaal gevecht. Zo stond Bautista Agut onverstoorbaar te tennissen tegen Nick Kyrgios, die zijn emoties weer eens niet onder controle had. Captain Lleyton Hewitt deed langs de kant verwoede pogingen om in te praten op zijn grillige landgenoot, die in de tweede set uit woede zijn racket kapot sloeg op het hardcourt nadat hij in de vijfde game was gebroken. Bautista Agut maakte het karwei daarna koel af: 6-1 6-4.
Vechtlust
De 20-jarige De Minaur toonde heel wat meer vechtlust dan Kyrgios. De nummer 18 van de wereld brak Nadal direct in de eerste game en haalde zo de eerste set binnen (6-4). De Australische kopman liet ook in de tweede set bij vlagen prachtig tennis zien, maar hij werd in de twaalfde game gebroken en dat kostte hem gelijk de set (5-7). Het bleek een mentale klap die De Minaur niet meer te boven kwam. De beslissende set ging met 6-1 naar Nadal.
"Ik had in het begin wat minder energie dan normaal", zei Nadal, die een dag eerder tegen België had verloren van David Goffin, maar daarna in het beslissende dubbel alsnog succesvol was. "Ik ga nu proberen wat te slapen. Het wordt een superzware finale. Hopelijk zijn we er klaar voor."
Meer uit Sport
MEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris voorkwam dat Max Verstappen poleposition veroverde in de Grote Prijs van Mexico-Stad. Dat stelde de viervoudig wereldkampioen van Red Bull na de kwalificatie voor de Grote Prijs van Mexico-Stad bij Viaplay.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf de vijfde positie in de Grote Prijs van Mexico-Stad. De viervoudig wereldkampioen reed in de kwalificatie de vierde tijd, maar moet door een gridstraf één positie naar achteren in de startopstelling.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft op overtuigende wijze de 1500 meter gewonnen bij de wedstrijden uit de World Tour in Montreal. De olympisch kampioen op deze afstand maakte daarmee zijn fout op de 500 meter goed, toen hij in de finale in de laatste bocht Teun Boer onderuit schaatste en zijn landgenoot daarmee een zekere zege ontnam.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev zal zijn nieuwe status als nummer 1 van de wereld niet bekronen met een toernooizege. De Duitser verloor in het Weens Open in de halve finales van de Australiër Alex de Minaur. De nummer 10 van de wereld had wel drie sets nodig om zich te ontdoen van Zverev: 6-4 1-6 7-6 (4).
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft naast zijn eerste zege op de 500 meter in de World Tour gegrepen. De 25-jarige shorttracker lag in de finale in Montreal op koers om te winnen, maar werd in de laatste bocht door landgenoot Jens van 't Wout bij een inhaalactie onderuitgereden. De zege ging naar de Canadees Félix Roussel.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris heeft de beste tijd gereden in de derde vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De regerend wereldkampioen van McLaren was exact één duizendste van een seconde sneller dan kampioenschapsleider Kimi Antonelli van Mercedes. Max Verstappen reed in zijn Red Bull de vijfde tijd op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez, waar de coureurs door gebrek aan grip af en toe moeite hadden de bochten te houden. De viervoudig wereldkampioen gaf 0,351 seconde toe op Piastri.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft zichzelf verbaasd met de zege op de 1500 meter op het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Thialf. "Bizar, omdat de race niet goed was en vanwege mijn vorm", zei de 36-jarige routinier, die met 1.45,35 net iets sneller was dan Joep Wennemars.
8 uur geleden