Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal met Spanje naar finale ATP Cup

Nadal met Spanje naar finale ATP Cup

SYDNEY (ANP) - De Spaanse tennissers kunnen na de Daviscup ook de ATP Cup winnen. Roberto Bautista Agut en Rafael Nadal bezorgden hun land een plek in de finale van het nieuwe landentoernooi door Australië in de halve finales te verslaan.

Spanje neemt het zondag in de eindstrijd op tegen Servië, wat betekent dat het in Sydney tot een duel komt tussen Nadal en Novak Djokovic, de nummers 1 en 2 van de wereld. De Serviërs hadden eerder op de dag met 3-0 gewonnen van Rusland. Dusan Lajovic klopte Karen Chatsjanov met 7-5 7-6 (1), waarna Djokovic in een meeslepende partij wist te winnen van Daniil Medvedev: 6-1 5-7 6-4. Ook het afsluitende dubbel ging naar Servië (6-4 7-6 (7)).

De tweede halve finale, tussen Spanje en Australië, was vooral een mentaal gevecht. Zo stond Bautista Agut onverstoorbaar te tennissen tegen Nick Kyrgios, die zijn emoties weer eens niet onder controle had. Captain Lleyton Hewitt deed langs de kant verwoede pogingen om in te praten op zijn grillige landgenoot, die in de tweede set uit woede zijn racket kapot sloeg op het hardcourt nadat hij in de vijfde game was gebroken. Bautista Agut maakte het karwei daarna koel af: 6-1 6-4.

Vechtlust

De 20-jarige De Minaur toonde heel wat meer vechtlust dan Kyrgios. De nummer 18 van de wereld brak Nadal direct in de eerste game en haalde zo de eerste set binnen (6-4). De Australische kopman liet ook in de tweede set bij vlagen prachtig tennis zien, maar hij werd in de twaalfde game gebroken en dat kostte hem gelijk de set (5-7). Het bleek een mentale klap die De Minaur niet meer te boven kwam. De beslissende set ging met 6-1 naar Nadal.

"Ik had in het begin wat minder energie dan normaal", zei Nadal, die een dag eerder tegen België had verloren van David Goffin, maar daarna in het beslissende dubbel alsnog succesvol was. "Ik ga nu proberen wat te slapen. Het wordt een superzware finale. Hopelijk zijn we er klaar voor."

Meer uit Sport

Ritsma bepaalt na de 10 kilometer opstelling ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma van de ploegonderdelen in het langebaanschaatsen beslist pas na de olympische 10 kilometer van vrijdag in welke opstelling hij zondag de ploegenachtervolging bij de mannen van start laat gaan. "Stijn van de Bunt en Jorrit Bergsma rijden vrijdag de 10 kilometer en de vraag is hoe ze daaruit komen", geeft Ritsma als reden.

50 minuten geleden
Van 't Wout krijgt na fout op aflossing veel negatieve reacties

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft na het mislopen van een olympische medaille met de Nederlandse gemengde aflossingsploeg online veel negatieve en boze reacties gekregen. Dat vertelde hij na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.

2 uur geleden
Schulting wil plaats in aflossingsploeg komende dagen afdwingen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting wil de komende dagen in Milaan aan bondscoach Niels Kerstholt laten zien dat ze een plaats in de aflossingsploeg verdient. "Ik spreek uit dat ik het heel graag wil, de relay rijden. Het zou ook gek zijn, vanuit mijn kant, als ik dat niet zou doen", vertelde de Friezin na afloop van de training.

3 uur geleden
Zwitserse skiër Von Allmen wint in super-G derde gouden medaille

BORMIO (ANP) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen (24) heeft woensdag zijn derde gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Dat deed hij op het onderdeel super-G op de flanken van de Stelvio bij Bormio. Hij was 0,13 seconde sneller dan de Amerikaan Ryan Cochran-Siegle, die net als vier jaar geleden zilver won. Von Allmens landgenoot en regerend wereldkampioen Marco Odermatt pakte de bronzen medaille.

3 uur geleden
Rentree als shorttrackster voelt voor Schulting 'heel natuurlijk'

MILAAN (ANP) - De terugkeer als shorttrackster voelde woensdag voor Suzanne Schulting "heel natuurlijk". Dat vertelde de 28-jarige Friezin na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.

3 uur geleden
Tennisser Boogaard verliest in Ahoy van 23 jaar oudere Wawrinka

ROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.

4 uur geleden
Verstappen productief en snel in eerste testsessie Formule 1

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft woensdagochtend 65 rondes voltooid in de eerste testsessie van het voorseizoen van de Formule 1. Op het circuit van Bahrein zette de nummer 2 van vorig seizoen de snelste ronde neer in 1.35,43. Oscar Piastri, vorig jaar derde in het wereldkampioenschap, volgde in zijn McLaren op 0,17 seconden. George Russell (Mercedes) zette de derde tijd neer.

4 uur geleden