Nadal maakt rentree na blessureleed aan voet
WASHINGTON (ANP) - Rafael Nadal keert deze week in Washington terug op de tennisbaan na twee maanden blessureleed aan zijn voet. Hij probeert in de aanloop naar de US Open, die eind augustus begint, weer topvorm op te bouwen. De twintigvoudig Grandslamwinnaar (35), maakt woensdag zijn rentree in de Amerikaanse hoofdstad in het ATP-toernooi op hardcourt.
"Ik moet weer op een competitief niveau komen. Ik hoop dat in Washington te kunnen vinden. Zo niet, dan hopelijk in de weken daarna. Ik voel me redelijk goed, heb thuis de conditie op peil gehouden, maar heb wedstrijdritme nodig", zei hij zondag tegen persbureau AFP.
De nummer drie van de wereld Nadal sloeg Wimbledon en de Olympische Spelen in Tokio over. Hij nam drie weken vrijaf om te genezen nadat hij in een halve finale van het Franse Open op Roland Garros had verloren van Djokovic.
Opbouwen van conditie
"Mijn lichaam heeft voor mij beslist. Als ik zou moeten kiezen, had ik op Wimbledon en aan de Olympische Spelen deelgenomen, maar ik had problemen met mijn voet. Ik moest drie weken stoppen met tennissen. Toen ik de kalender zag, zag ik Washington als mijn doel en hier ben ik. Wimbledon missen was juiste beslissing," zei Nadal.
Nadal, die net als Novak Djokovic en Roger Federer op zoek is naar de 21e grandslamtitel, heeft de afgelopen maand besteed aan het opbouwen van zijn conditie, maar mist vier weken voor het US Open nog wedstrijdritme.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
11 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
12 uur geledenBRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
16 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
1 dag geleden