Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal maakt rentree na blessureleed aan voet

Nadal maakt rentree na blessureleed aan voet

WASHINGTON (ANP) - Rafael Nadal keert deze week in Washington terug op de tennisbaan na twee maanden blessureleed aan zijn voet. Hij probeert in de aanloop naar de US Open, die eind augustus begint, weer topvorm op te bouwen. De twintigvoudig Grandslamwinnaar (35), maakt woensdag zijn rentree in de Amerikaanse hoofdstad in het ATP-toernooi op hardcourt.

"Ik moet weer op een competitief niveau komen. Ik hoop dat in Washington te kunnen vinden. Zo niet, dan hopelijk in de weken daarna. Ik voel me redelijk goed, heb thuis de conditie op peil gehouden, maar heb wedstrijdritme nodig", zei hij zondag tegen persbureau AFP.

De nummer drie van de wereld Nadal sloeg Wimbledon en de Olympische Spelen in Tokio over. Hij nam drie weken vrijaf om te genezen nadat hij in een halve finale van het Franse Open op Roland Garros had verloren van Djokovic.

Opbouwen van conditie

"Mijn lichaam heeft voor mij beslist. Als ik zou moeten kiezen, had ik op Wimbledon en aan de Olympische Spelen deelgenomen, maar ik had problemen met mijn voet. Ik moest drie weken stoppen met tennissen. Toen ik de kalender zag, zag ik Washington als mijn doel en hier ben ik. Wimbledon missen was juiste beslissing," zei Nadal.

Nadal, die net als Novak Djokovic en Roger Federer op zoek is naar de 21e grandslamtitel, heeft de afgelopen maand besteed aan het opbouwen van zijn conditie, maar mist vier weken voor het US Open nog wedstrijdritme.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

9 uur geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

1 dag geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

1 dag geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

1 dag geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

1 dag geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

1 dag geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

2 dagen geleden