Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal loodst Spanjaarden naar finale Daviscup

Nadal loodst Spanjaarden naar finale Daviscup

MADRID (ANP) - Spanje heeft zich op de Daviscup Finals in eigen land geplaatst voor de eindstrijd. Rafael Nadal vervulde wederom een hoofdrol door tegen Groot-Brittannië het tweede enkelspel en de beslissende dubbelspel te winnen.

Feliciano Lopez nam namens Spanje de eerste single voor zijn rekening en daarin verloor hij in twee sets van Kyle Edmund: 3-6 6-7 (3). Nadal trok vervolgens de stand gelijk door Dan Evans met 6-4 6-0 kansloos te laten, waarna de Spaanse kopman, na een korte rustpauze, ook nog werd opgesteld in het dubbelspel. Samen met Lopez won hij na middernacht met 7-6 7-6 van de Britten Neal Skupski en Jamie Murray. In de kwartfinales tegen Argentinië won Nadal ook het beslissende dubbelspel, toen aan de zijde van Marcel Granollers.

Andy Murray werd door Groot-Brittannië niet opgesteld. De Schot speelde sinds zijn duel met Oranje in de groepsfase, toen hij in een spannende driesetter van Tallon Griekspoor won, geen wedstrijd meer.

Zondag neemt Spanje het op tegen Canada, dat zich in de middagsessie ten koste van Rusland al had verzekerd van een finaleplaats.

Meer uit Sport

Vijf Nederlanders in hoofdschema van Roland Garros

PARIJS (ANP) - Er staan dit jaar vijf Nederlanders bij de mannen en de vrouwen in het hoofdtoernooi van Roland Garros. Geen van die vijf tennissers komt nu voor plaatsing bij de eerste 32 in aanmerking. Tallon Griekspoor is als nummer 37 de hoogst genoteerde Nederlander. Bij de mannen zijn verder Botic van de Zandschulp en Jesper de Jong rechtstreeks toegelaten op het gravel van Parijs. Bij de vrouwen staan Suzan Lamens en Arantxa Rus in het hoofdschema. Het toernooi wordt van 25 mei tot en met 8 juni gespeeld in de Franse hoofdstad.

2 uur geleden
Grote Prijs van Mexico-Stad zeker tot 2028 op kalender Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - De Grote Prijs van Mexico-Stad blijft nog drie jaar langer op de Formule 1-kalender. Het contract met het Autódromo Hermanos Rodríguez is verlengd tot en met 2028. De race vindt dit jaar plaats op 26 oktober. Het circuit ligt op 2200 meter hoogte en is 4,4 kilometer lang.

3 uur geleden
Wielrenner Kragh Andersen terug na verwijdering goedaardige tumor

FRANKFURT (ANP) - Wielrenner Sören Kragh Andersen keert na een onderbreking van ruim een half jaar terug in het peloton. De Deen onderging eerder dit jaar een operatie aan een goedaardige tumor in zijn balzak. Zijn ploeg meldt op X dat Kragh Andersen donderdag deelneemt aan de Duitse koers Eschborn-Frankfurt, een wedstrijd die hij in 2023 nog won.

4 uur geleden
Sinner overwoog begin dit jaar langdurig met tennis te stoppen

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft aan het begin van het jaar overwogen om langdurig te stoppen met tennis. Dat zei de Italiaanse tennisser in een interview met de Italiaanse zender Rai. Sinner keert komende week in Rome terug op de tennisbaan na een schorsing van drie maanden wegens een positieve dopingtest.

7 uur geleden
Poolse tennisster Swiatek naar halve finale in Madrid

MADRID (ANP) - Iga Swiatek heeft de halve finale bereikt van het tennistoernooi in Madrid. De Poolse won op het gravel van La Caja Mágica in drie sets van de Amerikaanse Madison Keys: 0-6 6-3 6-2. De 23-jarige Swiatek is de huidige nummer 2 van de wereldranglijst. Ze stuit nu op de winnares van de partij tussen Mirra Andrejeva en Coco Gauff.

8 uur geleden
Bol loopt 400 meter horden bij Diamond League in Monaco

MONACO (ANP) - Femke Bol start op 11 juli op de 400 meter horden bij de Diamond League van Monaco. De atlete meldt zelf op Instagram dat ze terugkeert op het evenement waar ze in augustus 2020 voor de eerste keer haar opwachting in de Diamond League maakte. Ze eindigde toen als derde op de 400 meter.

18 uur geleden
Tennisser Zverev opnieuw onderuit tegen Cerúndolo in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev is op het tennistoernooi van Madrid voor het tweede jaar op rij uitgeschakeld door Francisco Cerúndolo. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de vierde ronde met 5-7 3-6 van de Argentijn.

1 dag geleden