Nadal komt niet meer in actie in Laver Cup
LONDEN (ANP/DPA) - Tennisser Rafael Nadal komt niet meer in actie bij de Laver Cup in Londen. De 36-jarige Spanjaard heeft na zijn dubbelpartij met de afzwaaiende Roger Federer van vrijdagavond besloten zo snel mogelijk terug te keren naar zijn vrouw. Het stel verwacht in de komende weken hun eerste kind.
"De afgelopen weken waren lastig, ik heb nauwelijks geslapen en was gestrest", zei Nadal, wiens echtgenote te maken kreeg met complicaties tijdens de zwangerschap. "Gelukkig is alles nu in orde, waardoor ik in staat was om hierheen te komen."
Nadal speelde vrijdag de dubbelpartij namens Team Europa met Federer tegen Jack Sock en Frances Tiafoe. Het Spaans-Zwitserse koppel verloor de laatste officiële wedstrijd van Federer in de matchtiebreak: 6-4 6-7 (2) 9-11. Na de eerste dag van de Laver Cup is de stand tussen Team Europa en Team Wereld 2-2. Nadal wordt in het Europese team van captain Björn Borg vervangen door de Brit Cameron Norrie.
Meer uit Sport
VARAZDIN (ANP) - De Nederlandse handballers zijn er niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken van het wereldkampioenschap in Kroatië, Denemarken en Noorwegen. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson strandde in de hoofdronde door een gelijkspel tegen Oostenrijk in het Kroatische Varazdin: 37-37. Met het verdiende punt kwam Oranje op 5 punten in groep II, evenveel als Hongarije. Maar omdat Hongarije won van Nederland in de groepsfase, zijn die 5 punten niet toereikend voor een plek bij de laatste acht.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Dinja van Liere is op Jumping Amsterdam als vijfde geëindigd in de kür op muziek voor de wereldbeker. De van origine Zeeuwse dressuuramazone kwam met haar paard Hartsuijker tot een score van ruim 82 procent. De winst was voor de in Nederland gevestigde Britse Charlotte Fry, die met Glamourdale veruit de hoogste score behaalde: 89,840 procent.
35 minuten geledenMAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook de zesde veldrit waarin hij deze winter uitkomt gewonnen. De wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck won na vier weken afwezigheid met overmacht de wereldbekercross van Maasmechelen. Ver achter hem finishte de Belg Wout van Aert als tweede. De Nederlander Joris Nieuwenhuis werd derde.
1 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Blanka Vas heeft verrassend de voorlaatste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Hongaarse renster van SD Worx-Protime was in de modder van het Belgische Maasmechelen net iets sneller dan de Britse Zoe Bäckstedt. Lucinda Brand werd derde. Daarmee verzekerde de 35-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions zich van de eindzege in de wereldbeker.
3 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel blijkt bij zijn val in de veldrit van Loenhout eind december een rib te hebben gebroken. De diagnose die destijds naar buiten werd gebracht door zijn ploeg Alpecin-Deceuninck was dat er sprake was van gekneusde ribben.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Madison Keys heeft voor het eerst de Australian Open gewonnen. De Amerikaanse versloeg in de finale Aryna Sabalenka (6-3 2-6 7-5), die de twee vorige edities van het eerste grandslamtoernooi van het jaar had gewonnen.
6 uur geledenTECHENDORF (ANP) - Marathonschaatsster Esther Kiel heeft het Open NK op natuurijs gewonnen. Ze won na een wedstrijd over 100 kilometer de sprint van een uitgedund peloton op de Weissensee. Tessa Snoek werd tweede, voor Elsemieke van Maaren.
6 uur geleden