Nadal kan deelname aan Australian Open niet garanderen
ABU DHABI (ANP/RTR) - Rafael Nadal kan niet garanderen dat hij volgende maand meedoet aan de Australian Open. De 35-jarige Spanjaard is wel van plan om naar Melbourne te gaan, maar naar eigen zeggen is dat niet 100 procent zeker.
"Het idee is om naar Australië te gaan en daar mijn best te doen", zei Nadal, die afgelopen week op een demonstratietoernooi in Abu Dhabi zijn officieuze rentree maakte na een voetblessure. "Maar als ik 100 procent eerlijk ben, kan ik het niet garanderen. Ik moet met mijn team praten. Het is meer dan zes maanden geleden dat ik mijn laatste officiële wedstrijd heb gespeeld."
Nadal verloor in Abu Dhabi van de Schotse routinier Andy Murray en van het Canadese talent Denis Shapovalov. "Ik heb in beide partijen kansen gehad, dus dat is positief. Ik heb dit proces in mijn carrière helaas al vaak doorgemaakt. Ik moet trainen en helemaal fit worden om dit te volbrengen. Ik heb er vertrouwen in dat ik weer terugkom", aldus de nummer 6 van de wereld, die begin augustus in Washington voor het laatst in actie kwam op de ATP Tour. "Ik speel niet meer voor het geld of gewoon voor de lol, ik tennis omdat ik mijn doelen wil bereiken. De motivatie en passie zijn nog steeds aanwezig."
De Australian Open begint op 17 januari. Nadal heeft twintig grandslamtitels gewonnen, waarmee hij het record deelt met Roger Federer en Novak Djokovic. De Zwitser ontbreekt vanwege een knieoperatie in Melbourne. Van de Serviër is het nog steeds onzeker of hij meedoet aan de Australian Open vanwege onduidelijkheid over zijn vaccinatiestatus. Alleen tennissers die zijn gevaccineerd tegen het coronavirus mogen het eerste grandslamtoernooi van het jaar spelen.
Meer uit Sport
ADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben ook hun tweede poulewedstrijd op het WK in Australië gewonnen. Het Nederlandse duo verdeeld de Noorse broers Markus en Adrian Mol met 21-18 21-17.
5 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4
16 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de finale bereikt van de ATP Finals, het eindejaarstoernooi in Turijn. Voor eigen publiek rekende de Italiaan in de halve finale in twee sets af met de Australiër Alex de Minaur: 7-5 6-2.
22 uur geledenBENGALURU (ANP) - De Nederlandse tennissters zijn zonder in actie te komen uit de Wereldgroep van de Billie Jean King Cup gedegradeerd. Oranje zag in Bengaluru Slovenië met 2-0 van India winnen, waardoor het team van captain Elise Tamaëla is uitgeschakeld in de play-offs.
22 uur geledenMERKSPLAS (ANP) - Joris Nieuwenhuis heeft de Aardbeiencross in het Belgische Merksplas op zijn naam geschreven. De 29-jarige Achterhoeker kwam in de wedstrijd in het klassement van de Superprestige solo over de finish voor de Belgen Niels Vandeputte en Emiel Verstrynge.
22 uur geleden