Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal is Kyrgios de baas op Australian Open

Nadal is Kyrgios de baas op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal heeft de Australische tennisser Nick Kyrgios uit de Australian Open geslagen. De nummer 1 van de wereld moest voor het eerst op dit toernooi een set afstaan, maar trok de partij in vier sets naar zich toe: 6-3 3-6 7-6 (6) 7-6 (4). Kyrgios, de belangrijkste troef van de Australiërs op het grandslamtoernooi in eigen land, was de Rod Laver Arena binnengekomen in een shirtje van Los Angeles Lakers met daarop het nummer 8 en de naam van de zondag overleden basketballer Kobe Bryant.

Nadal had zijn vorige drie partijen in Melbourne allemaal in drie sets gewonnen. De 33-jarige Spanjaard trok tegen Kyrgios de eerste set naar zich toe dankzij een vroege break, maar in set twee werd hij zelf gebroken in de vierde game. De derde set draaide uit op een tiebreak, waarin Nadal een voorsprong van 4-1 uit handen gaf. De verliezend finalist van vorig jaar liet Kyrgios terugkomen tot 6-6, maar Nadal sloeg daarna alsnog toe.

In set vier mocht de Spanjaard na een break in de vierde game op 5-4 serveren voor de winst, maar Kyrgios gaf zich niet gewonnen en sleepte er een tiebreak uit. Daarin maakte de Australiër te veel fouten om een vijfde set af te dwingen.

Lakers-petje

Nadal, die in 2009 zijn enige grandslamtitel in Melbourne veroverde, neemt het in de kwartfinale op tegen Dominic Thiem. De Oostenrijker, nummer 5 van de wereld, zit voor het eerst bij de laatste acht.

Nadal zette na zijn zege op Kyrgios een petje op van de Lakers. "Ik werd vanochtend wakker met dit vreselijke nieuws. Eén van de grootste sporters ooit is ons ontvallen", zei Nadal. "Kobe zit voor altijd in ons hart en onze gedachten."

Meer uit Sport

Tennisser Zverev met moeite naar kwartfinales in Shanghai

SHANGHAI (ANP/AFP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de kwartfinales van het masterstoernooi van Shanghai. De aanstaande nummer 1 van de wereldranglijst won met 7-6 (6) 4-6 7-6 (1) van Aleksandr Boeblik uit Kazachstan. Hij treft de Australiër Alex de Minaur in de volgende ronde.

7 uur geleden
Russische gymbond boos om afwijzing visa topturnsters voor WK

MOSKOU/ROTTERDAM (ANP) - De Russische gymfederatie is boos op Nederland, omdat regerend wereldkampioene meerkamp Angelina Melnikova geen visum heeft gekregen om in Rotterdam mee te kunnen doen aan de WK turnen. Ook twee andere topturnsters, Viktoria Listoenova en Anna Kalmykova, is een visum ontzegd.

8 uur geleden
Italiaanse wielrenner Ganna van INEOS naar Lidl-Trek

BERLIJN (ANP/BELGA) - Tweevoudig wereldkampioen tijdrijden Filippo Ganna verruilt Netcompany INEOS volgend jaar voor Lidl-Trek. De 30-jarige Italiaan heeft een contract getekend voor drie seizoenen, tot en met 2029, zo meldt de Duitse wielerploeg.

10 uur geleden
Formule 1 tekent tienjarig contract voor grand prix in Rwanda

KIGALI (ANP) - De Formule 1 keert terug naar Afrika. De autosportklasse heeft een tienjarig contract afgesloten met Rwanda, meldt het op de officiële website. De eerste grand prix zal vermoedelijk begin 2030 worden verreden, als het speciaal voor de Formule 1 aangelegde circuit in Bugeresa klaar is.

12 uur geleden
Shirt basketballegende Jordan verkocht voor recordbedrag

WASHINGTON (ANP/DPA) - Een wedstrijdshirt dat de Amerikaanse basketballegende Michael Jordan droeg tijdens de NBA-finale van 1998 is verkocht voor het recordbedrag van 14 miljoen dollar (ongeveer 12,55 miljoen euro). Volgens het Amerikaanse veilinghuis Hunt Auctions is dit de hoogste prijs die ooit is betaald voor basketbalmemorabilia.

15 uur geleden
Turnster Visser na polsblessure fit genoeg voor WK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.

1 dag geleden
Baanwielrenner Lavreysen ontloopt concurrent Richardson op WK

LONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.

1 dag geleden