Nadal is Kyrgios de baas op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal heeft de Australische tennisser Nick Kyrgios uit de Australian Open geslagen. De nummer 1 van de wereld moest voor het eerst op dit toernooi een set afstaan, maar trok de partij in vier sets naar zich toe: 6-3 3-6 7-6 (6) 7-6 (4). Kyrgios, de belangrijkste troef van de Australiërs op het grandslamtoernooi in eigen land, was de Rod Laver Arena binnengekomen in een shirtje van Los Angeles Lakers met daarop het nummer 8 en de naam van de zondag overleden basketballer Kobe Bryant.
Nadal had zijn vorige drie partijen in Melbourne allemaal in drie sets gewonnen. De 33-jarige Spanjaard trok tegen Kyrgios de eerste set naar zich toe dankzij een vroege break, maar in set twee werd hij zelf gebroken in de vierde game. De derde set draaide uit op een tiebreak, waarin Nadal een voorsprong van 4-1 uit handen gaf. De verliezend finalist van vorig jaar liet Kyrgios terugkomen tot 6-6, maar Nadal sloeg daarna alsnog toe.
In set vier mocht de Spanjaard na een break in de vierde game op 5-4 serveren voor de winst, maar Kyrgios gaf zich niet gewonnen en sleepte er een tiebreak uit. Daarin maakte de Australiër te veel fouten om een vijfde set af te dwingen.
Lakers-petje
Nadal, die in 2009 zijn enige grandslamtitel in Melbourne veroverde, neemt het in de kwartfinale op tegen Dominic Thiem. De Oostenrijker, nummer 5 van de wereld, zit voor het eerst bij de laatste acht.
Nadal zette na zijn zege op Kyrgios een petje op van de Lakers. "Ik werd vanochtend wakker met dit vreselijke nieuws. Eén van de grootste sporters ooit is ons ontvallen", zei Nadal. "Kobe zit voor altijd in ons hart en onze gedachten."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
2 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
6 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
7 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
8 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
9 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
11 uur geleden