Nadal is Kyrgios de baas op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal heeft de Australische tennisser Nick Kyrgios uit de Australian Open geslagen. De nummer 1 van de wereld moest voor het eerst op dit toernooi een set afstaan, maar trok de partij in vier sets naar zich toe: 6-3 3-6 7-6 (6) 7-6 (4). Kyrgios, de belangrijkste troef van de Australiërs op het grandslamtoernooi in eigen land, was de Rod Laver Arena binnengekomen in een shirtje van Los Angeles Lakers met daarop het nummer 8 en de naam van de zondag overleden basketballer Kobe Bryant.
Nadal had zijn vorige drie partijen in Melbourne allemaal in drie sets gewonnen. De 33-jarige Spanjaard trok tegen Kyrgios de eerste set naar zich toe dankzij een vroege break, maar in set twee werd hij zelf gebroken in de vierde game. De derde set draaide uit op een tiebreak, waarin Nadal een voorsprong van 4-1 uit handen gaf. De verliezend finalist van vorig jaar liet Kyrgios terugkomen tot 6-6, maar Nadal sloeg daarna alsnog toe.
In set vier mocht de Spanjaard na een break in de vierde game op 5-4 serveren voor de winst, maar Kyrgios gaf zich niet gewonnen en sleepte er een tiebreak uit. Daarin maakte de Australiër te veel fouten om een vijfde set af te dwingen.
Lakers-petje
Nadal, die in 2009 zijn enige grandslamtitel in Melbourne veroverde, neemt het in de kwartfinale op tegen Dominic Thiem. De Oostenrijker, nummer 5 van de wereld, zit voor het eerst bij de laatste acht.
Nadal zette na zijn zege op Kyrgios een petje op van de Lakers. "Ik werd vanochtend wakker met dit vreselijke nieuws. Eén van de grootste sporters ooit is ons ontvallen", zei Nadal. "Kobe zit voor altijd in ons hart en onze gedachten."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
22 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
22 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
23 uur geleden