Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal in vier sets verder in Melbourne

Nadal in vier sets verder in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal heeft voor het eerst setverlies geleden op de Australian Open. De 35-jarige Spanjaard had in de derde ronde vier sets nodig om zich te ontdoen van de als 28e geplaatste Rus Karen Chatsjanov. Het werd 6-3 6-2 3-6 6-1 voor de nummer 5 van de wereld.

Nadal is nog vier zeges verwijderd van zijn 21e grandslamtitel. Hij heeft dit jaar al zes duels gewonnen op Melbourne Park. In aanloop naar de Australian Open won hij er al een voorbereidingstoernooi.

"Dit was de beste wedstrijd sinds mijn terugkeer", zei Nadal, die begin dit jaar terugkeerde na maanden met een voetblessure te maken te hebben gehad. "Avonden als deze betekenen alles voor mij en geven me een hoop energie na al het harde werken. Ik heb elke dag getwijfeld of het mogelijk het einde van mijn loopbaan zou zijn."

Oud-kampioen

Nadal is de enige oud-kampioen in het schema van de Australian Open. Hij schreef het toernooi alleen in 2009 op zijn naam.

In de volgende ronde neemt Nadal het op tegen de winnaar van het duel tussen Aslan Karatsev uit Rusland en de Fransman Adrian Mannarino.

Meer uit Sport

Turnster Visser vijfde in WK-brugfinale, Nemour prolongeert titel

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is in de brugfinale bij de WK in Rotterdam buiten de medailles geëindigd. Visser kwam na een gedegen oefening tot 14,366 punten, goed voor de vijfde plaats. Dat is haar beste brugresultaat ooit op een WK.

29 minuten geleden
Zevenvoudig olympisch turnkampioene Biles bij WK in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Zevenvoudig olympisch turnkampioene Simone Biles (29) is zaterdag te gast bij de eerste dag van de toestelfinales bij de WK turnen in Rotterdam. De Amerikaanse werd vlak voor de finales het podium opgeroepen en gepresenteerd aan het publiek.

3 uur geleden
Hobbelig circuit Austin zit Verstappen nog dwars

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft nog problemen met het hobbelige asfalt op het circuit van Austin, maar de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was niet ontevreden over zijn resultaten in de vrije trainingen bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De coureur van Red Bull reed de tweede tijd in de eerste training en de derde in de tweede sessie.

8 uur geleden
Martín na crash in MotoGP-sprintrace Australië leiding WK kwijt

PHILLIP ISLAND (ANP) - MotoGP-coureur Jorge Martín heeft zijn pols gebroken tijdens de sprintrace bij de Grote Prijs van Australië. De Spaanse wegracer kan zodoende zondag niet meedoen aan de hoofdrace.

9 uur geleden
Honkballers Milwaukee Brewers winnen eerste duel World Series

MILWAUKEE (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag het eerste duel in de World Series gewonnen. De Brewers trokken in het American Family Field van Milwaukee met 3-2 de winst op de Tampa Bay Rays naar zich toe.

10 uur geleden
Verstappen zet in tweede vrije training in Austin derde tijd neer

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: meer tijden en stand

16 uur geleden
Turnster Visser elfde in meerkampfinale, goud Blakely

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is met een totaal van 52,866 punten elfde geworden in de meerkampfinale bij de WK in Rotterdam. Het goud ging naar de Amerikaanse Skye Blakely, die 55,733 punten bij elkaar turnde.

19 uur geleden