Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal in vier sets verder in Melbourne

Nadal in vier sets verder in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal heeft voor het eerst setverlies geleden op de Australian Open. De 35-jarige Spanjaard had in de derde ronde vier sets nodig om zich te ontdoen van de als 28e geplaatste Rus Karen Chatsjanov. Het werd 6-3 6-2 3-6 6-1 voor de nummer 5 van de wereld.

Nadal is nog vier zeges verwijderd van zijn 21e grandslamtitel. Hij heeft dit jaar al zes duels gewonnen op Melbourne Park. In aanloop naar de Australian Open won hij er al een voorbereidingstoernooi.

"Dit was de beste wedstrijd sinds mijn terugkeer", zei Nadal, die begin dit jaar terugkeerde na maanden met een voetblessure te maken te hebben gehad. "Avonden als deze betekenen alles voor mij en geven me een hoop energie na al het harde werken. Ik heb elke dag getwijfeld of het mogelijk het einde van mijn loopbaan zou zijn."

Oud-kampioen

Nadal is de enige oud-kampioen in het schema van de Australian Open. Hij schreef het toernooi alleen in 2009 op zijn naam.

In de volgende ronde neemt Nadal het op tegen de winnaar van het duel tussen Aslan Karatsev uit Rusland en de Fransman Adrian Mannarino.

Meer uit Sport

Djokovic in vijf sets langs Auger-Aliassime op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft voor de vijftiende keer in zijn carrière de halve finale van Wimbledon bereikt. Dat deed de Servische 24-voudig grandslamwinnaar dinsdagavond in een vijfsetter tegen de Canadese nummer 4 van de wereld Félix Auger-Aliassime: 7-6 (10) 3-6 6-3 6-7 (4) 7-6 (4).

1 uur geleden
Oekraïne uit zorgen over IOC-versoepeling voor Russische sporters

KYIV (ANP) - Het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken heeft zijn zorgen geuit over de versoepeling van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) rond Russische sporters. Dinsdag besloot het IOC de schorsing van het Russisch Olympisch Comité voorlopig op te heffen, waardoor Russen weer deel mogen nemen aan teamsporten en kwalificaties voor de Olympische Spelen.

4 uur geleden
Muchová ten koste van Osaka naar halve finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft de halve finale van Wimbledon bereikt. In de kwartfinale was ze in twee sets te sterk voor de Japanse viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka: 7-6 (4) 6-4. Het is voor het eerst in haar carrière dat Muchová de halve finales van Wimbledon heeft bereikt.

6 uur geleden
Deen Pedersen wint vierde etappe in Tour de France

FOIX (ANP) - Mads Pedersen heeft de vierde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven. De Deen van Lidl-Trek was na 181,9 kilometer tussen Carcassonne en Foix de beste in de sprint van de kopgroep van tien renners. Zijn Amerikaanse teamgenoot Quinn Simmons werd tweede en de Spanjaard Raúl García Pierna werd derde.

7 uur geleden
Zverev voor het eerst kwartfinalist Wimbledon na zege op Lehečka

LONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst in zijn carrière de kwartfinales van Wimbledon bereikt. Hij wist dinsdag het restant van de achtste finale tegen Jiří Lehečka uit Tsjechië winnend af te sluiten. De partij was maandag stilgelegd vanwege de avondklok van Wimbledon. Zverev won uiteindelijk in vier sets: 6-4 7-5 3-6 7-6 (6).

7 uur geleden
IOC heft schorsing van Russisch Olympisch Comité voorlopig op

LAUSANNE (ANP/AFP/RTR) - Russische atleten mogen weer deelnemen aan teamsporten en kwalificaties voor de Olympische Spelen. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de schorsing van het Russisch Olympisch Comité voorlopig opgeheven, zo laat het weten vanuit Lausanne.

7 uur geleden
Tennister Gauff voor het eerst naar halve finale op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft voor het eerst in haar loopbaan de halve finales van Wimbledon bereikt. De 22-jarige Amerikaanse versloeg haar landgenote Jessica Pegula in de kwartfinales in drie sets: 4-6 6-3 6-3.

8 uur geleden