Nadal in aanloop naar Roland Garros blij met lange finale
BARCELONA (ANP) - Rafael Nadal is er blij mee dat de finale van het tennistoernooi van Barcelona tegen de Griek Stefanos Tsitsipas zo lang duurde. "Ik heb de afgelopen maanden niet veel competitieve wedstrijden kunnen spelen. Het is waar dat wedstrijden zoals vandaag me lichamelijk beter doen voelen en ik beter voorbereid ben op marathonpartijen", vertelde de Spanjaard na zijn zege van 6-4 6-7 (6) 7-5.
De partij duurde 3 uur en 38 minuten en was op de ATP Tour de langstdurende finale (over twee gewonnen sets) sinds de statistieken in 1991 werden bijgehouden. "Ik denk dat ik de hele week in elke wedstrijd steeds wat beter werd", zei Nadal. "Ik heb ruimte om te blijven verbeteren. Ik was niet perfect."
De 34-jarige Nadal hoopt in juni voor de veertiende keer het grandslamtoernooi van Roland Garros op zijn naam te schrijven. Begin mei is het Madrid Open het volgende toernooi waar hij aan meedoet. "Ik geloof echt dat ik beter kan spelen op gravel dan ik nu doe en ik hoop dat deze overwinning me zal helpen om mijn niveau wat op te krikken."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
59 minuten geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is uit protest niet van start gegaan bij het NK allround in Heerenveen. De winnares van het zilver op de 5000 meter van de Winterspelen meldde zich af voor de 3000 meter nadat ze de 500 meter nog wel had gereden.
3 uur geleden