Nadal hoopt op deelname Roland Garros en Olympische Spelen
PARIJS (ANP/RTR) - Tennisser Rafael Nadal hoopt dit jaar deel te nemen aan Roland Garros en de Olympische Spelen in Parijs. Dat heeft de voormalig nummer één van de wereld bekendgemaakt in een interview met de Spaanse zender La Sexta. De 37-jarige Spanjaard, die tijdens zijn loopbaan 22 grandslamtitels in het enkelspel won, wilde zich nog niet uitlaten over wanneer hij gaat stoppen.
"Ik weet nog niet welke evenementen ik nog kan en zal spelen, maar tussen ons gezegd en gezwegen: het zullen er niet veel zijn", zei Nadal. "Roland Garros zal dit jaar een van mijn doelen zijn", voegde Nadal daaraan toe. "Ik wil ook graag op de Olympische Spelen spelen. Het is niet iets wat ik nu kan bevestigen, maar ik hoop dat ik daar zal staan. Ik denk van wel."
Nadal sprak ook over zijn banden met Saudi-Arabië nadat hij vorige maand werd benoemd tot ambassadeur van de tennisbond van het land. "Ze betalen me, ja. Heb ik het geld nodig? Helemaal niet, het zal mijn leven niet veranderen. Ik heb geen supercontract getekend," zei hij. "Mijn inzet is om tennis te promoten en te proberen mijn doelen te bereiken. Ik denk niet dat Saudi-Arabië mij nodig heeft om zijn imago op te poetsen. Dat is niet mijn doel. Mensen hebben de neiging om hun mening te geven zonder vragen te stellen," zei Nadal.
Spierscheurtje
"Het spreekt voor zich dat toen ik accepteerde, ik wist wat er zou gebeuren. Ik denk dat mijn team een communicatiefout heeft gemaakt en dat ik naar buiten had moeten komen om het uit te leggen," voegde hij eraan toe.
Nadal meldde zich woensdagavond af voor het ATP-toernooi van Doha. De Spanjaard is nog niet fit na een spierscheurtje. Vorige maand had hij zijn zinnen gezet op deelname aan de Australian Open, maar meldde zich een week voor het toernooi af. Vorig jaar miste hij een groot deel van het seizoen met een heupblessure. Hij speelde wel op het toernooi van Brisbane begin januari.
Meer uit Sport
ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.
4 uur geledenHENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
7 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
9 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
11 uur geleden