Nadal hoopt op deelname Roland Garros en Olympische Spelen
PARIJS (ANP/RTR) - Tennisser Rafael Nadal hoopt dit jaar deel te nemen aan Roland Garros en de Olympische Spelen in Parijs. Dat heeft de voormalig nummer één van de wereld bekendgemaakt in een interview met de Spaanse zender La Sexta. De 37-jarige Spanjaard, die tijdens zijn loopbaan 22 grandslamtitels in het enkelspel won, wilde zich nog niet uitlaten over wanneer hij gaat stoppen.
"Ik weet nog niet welke evenementen ik nog kan en zal spelen, maar tussen ons gezegd en gezwegen: het zullen er niet veel zijn", zei Nadal. "Roland Garros zal dit jaar een van mijn doelen zijn", voegde Nadal daaraan toe. "Ik wil ook graag op de Olympische Spelen spelen. Het is niet iets wat ik nu kan bevestigen, maar ik hoop dat ik daar zal staan. Ik denk van wel."
Nadal sprak ook over zijn banden met Saudi-Arabië nadat hij vorige maand werd benoemd tot ambassadeur van de tennisbond van het land. "Ze betalen me, ja. Heb ik het geld nodig? Helemaal niet, het zal mijn leven niet veranderen. Ik heb geen supercontract getekend," zei hij. "Mijn inzet is om tennis te promoten en te proberen mijn doelen te bereiken. Ik denk niet dat Saudi-Arabië mij nodig heeft om zijn imago op te poetsen. Dat is niet mijn doel. Mensen hebben de neiging om hun mening te geven zonder vragen te stellen," zei Nadal.
Spierscheurtje
"Het spreekt voor zich dat toen ik accepteerde, ik wist wat er zou gebeuren. Ik denk dat mijn team een communicatiefout heeft gemaakt en dat ik naar buiten had moeten komen om het uit te leggen," voegde hij eraan toe.
Nadal meldde zich woensdagavond af voor het ATP-toernooi van Doha. De Spanjaard is nog niet fit na een spierscheurtje. Vorige maand had hij zijn zinnen gezet op deelname aan de Australian Open, maar meldde zich een week voor het toernooi af. Vorig jaar miste hij een groot deel van het seizoen met een heupblessure. Hij speelde wel op het toernooi van Brisbane begin januari.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
3 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
6 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
6 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
8 uur geleden