Nadal hoopt op deelname Roland Garros en Olympische Spelen
PARIJS (ANP/RTR) - Tennisser Rafael Nadal hoopt dit jaar deel te nemen aan Roland Garros en de Olympische Spelen in Parijs. Dat heeft de voormalig nummer één van de wereld bekendgemaakt in een interview met de Spaanse zender La Sexta. De 37-jarige Spanjaard, die tijdens zijn loopbaan 22 grandslamtitels in het enkelspel won, wilde zich nog niet uitlaten over wanneer hij gaat stoppen.
"Ik weet nog niet welke evenementen ik nog kan en zal spelen, maar tussen ons gezegd en gezwegen: het zullen er niet veel zijn", zei Nadal. "Roland Garros zal dit jaar een van mijn doelen zijn", voegde Nadal daaraan toe. "Ik wil ook graag op de Olympische Spelen spelen. Het is niet iets wat ik nu kan bevestigen, maar ik hoop dat ik daar zal staan. Ik denk van wel."
Nadal sprak ook over zijn banden met Saudi-Arabië nadat hij vorige maand werd benoemd tot ambassadeur van de tennisbond van het land. "Ze betalen me, ja. Heb ik het geld nodig? Helemaal niet, het zal mijn leven niet veranderen. Ik heb geen supercontract getekend," zei hij. "Mijn inzet is om tennis te promoten en te proberen mijn doelen te bereiken. Ik denk niet dat Saudi-Arabië mij nodig heeft om zijn imago op te poetsen. Dat is niet mijn doel. Mensen hebben de neiging om hun mening te geven zonder vragen te stellen," zei Nadal.
Spierscheurtje
"Het spreekt voor zich dat toen ik accepteerde, ik wist wat er zou gebeuren. Ik denk dat mijn team een communicatiefout heeft gemaakt en dat ik naar buiten had moeten komen om het uit te leggen," voegde hij eraan toe.
Nadal meldde zich woensdagavond af voor het ATP-toernooi van Doha. De Spanjaard is nog niet fit na een spierscheurtje. Vorige maand had hij zijn zinnen gezet op deelname aan de Australian Open, maar meldde zich een week voor het toernooi af. Vorig jaar miste hij een groot deel van het seizoen met een heupblessure. Hij speelde wel op het toernooi van Brisbane begin januari.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
4 uur geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
5 uur geledenCHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
6 uur geleden