Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal 'heeft energie om door te blijven gaan' na zege in Parijs

Nadal 'heeft energie om door te blijven gaan' na zege in Parijs

PARIJS (ANP) - Rafael Nadal heeft na het veroveren van zijn veertiende titel op Roland Garros laten blijken dat hij "energie heeft om door te blijven gaan". Dat zei de 22-voudig grandslamkampioen in zijn speech tijdens de prijzenceremonie.

"Het betekent zoveel voor me om dit te doen op de belangrijkste baan voor mijn carrière. Ik had nooit durven dromen op mijn 36e nog zo competitief te zijn. Deze titel geeft me energie om door te blijven gaan", zei Nadal, die zich ook tot de familie en vrienden in zijn box richtte.

"Het is moeilijk om mijn gevoelens te omschrijven. We hebben een moeilijke tijd doorgemaakt qua blessures, maar het is geweldig wat er dit jaar gebeurt. Ik kan jullie niet genoeg bedanken, zonder jullie was dit niet mogelijk."

Mogelijk laatste editie

Gedurende het toernooi gaf Nadal diverse signalen dat het mogelijk zijn laatste editie van Roland Garros was. De Spanjaard ondervond in aanloop naar het grandslamtoernooi in Parijs hinder van een slepende voetblessure en wordt al zijn hele loopbaan geplaagd door blessures. Tijdens de finale speelde Nadal met injecties.

In aanloop naar de eindstrijd zei Nadal dat hij liever een nieuwe voet zou hebben dan een veertiende titel in Parijs. "Zonder enige twijfel, zou ik dan liever die finale verliezen. Een nieuwe voet zou ervoor zorgen dat ik gelukkig ben in mijn dagelijks leven", liet hij optekenen.

Meer uit Sport

Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

26 minuten geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

3 uur geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

3 uur geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

4 uur geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

4 uur geleden
Formule 1-baas begrijpt kritiek Verstappen: luisteren naar hem

LONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.

9 uur geleden
Amerikaanse oud-wielrenner Phinney keert terug als baanwielrenner

LOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.

10 uur geleden