Nadal 'heeft energie om door te blijven gaan' na zege in Parijs
PARIJS (ANP) - Rafael Nadal heeft na het veroveren van zijn veertiende titel op Roland Garros laten blijken dat hij "energie heeft om door te blijven gaan". Dat zei de 22-voudig grandslamkampioen in zijn speech tijdens de prijzenceremonie.
"Het betekent zoveel voor me om dit te doen op de belangrijkste baan voor mijn carrière. Ik had nooit durven dromen op mijn 36e nog zo competitief te zijn. Deze titel geeft me energie om door te blijven gaan", zei Nadal, die zich ook tot de familie en vrienden in zijn box richtte.
"Het is moeilijk om mijn gevoelens te omschrijven. We hebben een moeilijke tijd doorgemaakt qua blessures, maar het is geweldig wat er dit jaar gebeurt. Ik kan jullie niet genoeg bedanken, zonder jullie was dit niet mogelijk."
Mogelijk laatste editie
Gedurende het toernooi gaf Nadal diverse signalen dat het mogelijk zijn laatste editie van Roland Garros was. De Spanjaard ondervond in aanloop naar het grandslamtoernooi in Parijs hinder van een slepende voetblessure en wordt al zijn hele loopbaan geplaagd door blessures. Tijdens de finale speelde Nadal met injecties.
In aanloop naar de eindstrijd zei Nadal dat hij liever een nieuwe voet zou hebben dan een veertiende titel in Parijs. "Zonder enige twijfel, zou ik dan liever die finale verliezen. Een nieuwe voet zou ervoor zorgen dat ik gelukkig ben in mijn dagelijks leven", liet hij optekenen.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
1 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
1 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
2 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
20 uur geleden