Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal 'heeft energie om door te blijven gaan' na zege in Parijs

Nadal 'heeft energie om door te blijven gaan' na zege in Parijs

PARIJS (ANP) - Rafael Nadal heeft na het veroveren van zijn veertiende titel op Roland Garros laten blijken dat hij "energie heeft om door te blijven gaan". Dat zei de 22-voudig grandslamkampioen in zijn speech tijdens de prijzenceremonie.

"Het betekent zoveel voor me om dit te doen op de belangrijkste baan voor mijn carrière. Ik had nooit durven dromen op mijn 36e nog zo competitief te zijn. Deze titel geeft me energie om door te blijven gaan", zei Nadal, die zich ook tot de familie en vrienden in zijn box richtte.

"Het is moeilijk om mijn gevoelens te omschrijven. We hebben een moeilijke tijd doorgemaakt qua blessures, maar het is geweldig wat er dit jaar gebeurt. Ik kan jullie niet genoeg bedanken, zonder jullie was dit niet mogelijk."

Mogelijk laatste editie

Gedurende het toernooi gaf Nadal diverse signalen dat het mogelijk zijn laatste editie van Roland Garros was. De Spanjaard ondervond in aanloop naar het grandslamtoernooi in Parijs hinder van een slepende voetblessure en wordt al zijn hele loopbaan geplaagd door blessures. Tijdens de finale speelde Nadal met injecties.

In aanloop naar de eindstrijd zei Nadal dat hij liever een nieuwe voet zou hebben dan een veertiende titel in Parijs. "Zonder enige twijfel, zou ik dan liever die finale verliezen. Een nieuwe voet zou ervoor zorgen dat ik gelukkig ben in mijn dagelijks leven", liet hij optekenen.

Meer uit Sport

Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

6 uur geleden
Berlijn stemt unaniem in met nieuwe olympische kandidatuur

BERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.

8 uur geleden
Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

9 uur geleden
Golfer Luiten maakt in Catalonië rentree na schouderblessure

BARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.

10 uur geleden
Directeur topsportcentrum Papendal vertrekt na 13 jaar

ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.

10 uur geleden
Marathon Londen breekt record met 1,33 miljoen inschrijvingen

LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.

11 uur geleden
Wielrenner Van Dijke met Red Bull voor het eerst in Giro d'Italia

BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.

12 uur geleden