Nadal feliciteert rivaal Djokovic met 23e grandslamtitel
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Rafael Nadal heeft zijn rivaal Novak Djokovic gefeliciteerd met het behalen van zijn 23e grandslamtitel. Door Roland Garros te winnen, passeerde Djokovic de Spaanse tennisser op de ranglijst van gewonnen grand slams.
"Van harte gefeliciteerd met deze geweldige prestatie. 23 is een aantal dat een aantal jaar geleden onbereikbaar leek, maar het is jou gelukt. Geniet ervan met je familie en team", schreef de 37-jarige Spanjaard op sociale media.
Nadal meldde zich vorige maand af voor het tweede grandslamtoernooi van het jaar. De veertienvoudig kampioen in Parijs liep begin dit jaar een heupblessure op en was daarvan nog niet hersteld. Nadal maakte op een persconferentie kenbaar dat 2024 hoogstwaarschijnlijk zijn laatste jaar wordt op de tour.
Nadal veroverde een jaar geleden op Roland Garros zijn 22e en voorlopig laatste grandslamtitel.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
36 minuten geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
51 minuten geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
21 uur geleden