Nadal en Tsitsipas wisselen van plek, Ruud naar zesde positie
LONDEN (ANP) - Rafael Nadal en Stefanos Tsitsipas hebben op de wereldranglijst van plek gewisseld. Nadal neemt na het veroveren van de titel op Roland Garros de vierde plek over van de Griek, die vorig jaar in de finale stond.
De 36-jarige Nadal veroverde zondag in Parijs zijn 22e grandslamtitel door de Noor Casper Ruud in de eindstrijd in drie sets te verslaan (6-3 6-3 6-0). Ruud steeg door zijn finaleplaats twee plaatsen en bezet nu zijn hoogste ranking ooit, hij staat zesde. Tsitsipas verloor dit jaar in Parijs al in de vierde ronde van de Deen Casper Ruud, die twaalf plekken steeg en nu de mondiale nummer 28 is.
Botic van de Zandschulp is op plaats 29 de beste Nederlander. Hij boekte geen terreinwinst. Tallon Griekspoor steeg twee plekken en staat nu 56e.
Vrouwen
Bij de vrouwen is Anett Kontaveit uit Estland de nieuwe nummer 2, achter de ongenaakbare Poolse Iga Swiatek. De aanvoerster van de ranglijst schreef zaterdag met overmacht Roland Garros op haar naam. In de finale was ze veel te sterk voor de Amerikaanse Coco Gauff, die tien plekken steeg. Gauff staat nu dertiende en stond niet eerder zo hoog.
Arantxa Rus is op de 77e plaats de beste Nederlandse.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
4 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italiƫ en Polen voor.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.
7 uur geledenABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.
10 uur geledenMATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
12 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
1 dag geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 dag geleden