Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal en Medvedev treffen elkaar in halve finale Acapulco

Nadal en Medvedev treffen elkaar in halve finale Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Rafael Nadal en Daniil Medvedev ontmoeten elkaar zaterdag in de halve eindstrijd van het ATP-toernooi van Acapulco. Het betekent een herhaling van de finale van de Australian Open, bijna vier weken geleden.

Nadal (35) was in Mexico in de kwartfinale met 6-0 7-6 (5) te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul, die in de tweede set drie keer een break voorsprong had. Voor Nadal was het al zijn dertiende zege op rij in 2022, nog nooit startte hij een seizoen beter.

De 26-jarige Medvedev versloeg de Japanner Yoshihito Nishioka met 6-2 6-3. Voor dat duel wist de 26-jarige Rus al dat hij, na de nederlaag van Novak Djokovic in Dubai, vanaf maandag de nieuwe nummer 1 van de wereld is. "Het was geweldig nieuws, maar het was niet makkelijk om een wedstrijd te spelen als je zulk nieuws ontvangt", zei Medvedev.

Finale

Zowel Nadal als Medvedev speelt in Acapulco zijn eerste toernooi sinds de memorabele finale van de Australian Open, eind vorige maand. "Iedereen weet hoe moeilijk de finale in Australië was. Morgen wordt weer een gevecht. Ik weet dat hij goed speelt en veel vertrouwen heeft. Ik heb zin om die wedstrijd te spelen", blikte Nadal vooruit.

Medvedev heeft nog iets recht te zetten, aangezien hij in Melbourne een 2-0-voorsprong in sets uit handen gaf. "Het wordt een soort van kans op revanche voor mij. Tegen Rafa spelen is altijd speciaal", aldus de aanstaande nummer 1 van de wereld.

De andere halve finale gaat tussen de Griek Stefanos Tsitsipas en de Brit Cameron Norrie.

Meer uit Sport

Wærenskjold verrast zichzelf met sprintzege in Tour de France

NEVERS (ANP) - De Noorse wielrenner Søren Wærenskjold heeft zichzelf verbaasd met zijn ritzege in de elfde etappe van de Tour de France. Dat zei de renner van Uno-X Mobility na de etappe in het flashinterview. "Het is een grote verrassing voor mezelf", aldus Wærenskjold.

5 uur geleden
Wærenskjold wint snelste Touretappe ooit in sprint, Kooij tweede

NEVERS (ANP) - Søren Wærenskjold heeft woensdag de elfde etappe van de Tour de France gewonnen. De Noor van Uno-X Mobility was na een overwegend vlakke etappe over 161 kilometer van Vichy naar Nevers de snelste in de massasprint. De Nederlandse sprinttroef Olav Kooij werd tweede, voor de Belg Jasper Philipsen.

5 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp strandt weer in tweede ronde Båstad

BÅSTAD (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in het Zweedse Båstad net als vorig jaar niet in geslaagd de kwartfinale te bereiken. De 30-jarige Nederlander verloor op het ATP-toernooi in de tweede ronde via een tiebreak van Adolfo Daniel Vallejo (22) uit Paraguay. Het werd 6-4 3-6 6-7 (4).

8 uur geleden
Peloton in de regen vertrokken in elfde etappe Tour de France

VICHY (ANP) - De elfde etappe van de Tour de France is woensdag in regenachtige omstandigheden van start gegaan. In de omgeving van de start is er volgens de Franse weerdienst naast regen ook kans op onweersbuien. De temperatuur ligt gedurende de etappe tussen de 33 en 36 graden.

8 uur geleden
Verstappen wil zich herpakken op favoriet circuit bij GP België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen hoopt zich komend weekend te herpakken bij de Grote Prijs van België op zijn "favoriete circuit" op Spa-Francorchamps. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull gleed tien dagen geleden van de baan tijdens de Grote Prijs van Groot-Brittannië. Het was zijn tweede schuiver in acht dagen tijd, na zijn eerdere crash in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk.

9 uur geleden
Nederland steunt oproep Estland voor stop EU-financiering IOC

DEN HAAG (ANP) - Estland pleit voor een stop op EU-financiering voor sportbonden die Russische en Belarussische atleten toestaan deel te nemen aan internationale wedstrijden. Nederland en nog zeven andere landen ondersteunen die oproep aan de Europese Commissie, die onder meer het Internationaal Olympisch Comité (IOC) raakt.

13 uur geleden
Pogačar krijgt alleen maar kracht van mensen die hem uitjoelen

LE LIORAN (ANP) - Tadej Pogačar krijgt alleen maar meer motivatie van de mensen langs de kant die hem en zijn ploeg uitjoelen in de Tour de France. Dat zei de Sloveense geletruidrager na zijn derde etappezege van deze Tour. "De sfeer was geweldig, al was er ook boegeroep. Voor de mensen die ons uitjoelen: zij hebben ons alleen maar meer kracht gegeven", aldus de kopman van UAE Team Emirates in het flashinterview na de tiende etappe.

1 dag geleden