Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal en Medvedev treffen elkaar in halve finale Acapulco

Nadal en Medvedev treffen elkaar in halve finale Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Rafael Nadal en Daniil Medvedev ontmoeten elkaar zaterdag in de halve eindstrijd van het ATP-toernooi van Acapulco. Het betekent een herhaling van de finale van de Australian Open, bijna vier weken geleden.

Nadal (35) was in Mexico in de kwartfinale met 6-0 7-6 (5) te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul, die in de tweede set drie keer een break voorsprong had. Voor Nadal was het al zijn dertiende zege op rij in 2022, nog nooit startte hij een seizoen beter.

De 26-jarige Medvedev versloeg de Japanner Yoshihito Nishioka met 6-2 6-3. Voor dat duel wist de 26-jarige Rus al dat hij, na de nederlaag van Novak Djokovic in Dubai, vanaf maandag de nieuwe nummer 1 van de wereld is. "Het was geweldig nieuws, maar het was niet makkelijk om een wedstrijd te spelen als je zulk nieuws ontvangt", zei Medvedev.

Finale

Zowel Nadal als Medvedev speelt in Acapulco zijn eerste toernooi sinds de memorabele finale van de Australian Open, eind vorige maand. "Iedereen weet hoe moeilijk de finale in Australiƫ was. Morgen wordt weer een gevecht. Ik weet dat hij goed speelt en veel vertrouwen heeft. Ik heb zin om die wedstrijd te spelen", blikte Nadal vooruit.

Medvedev heeft nog iets recht te zetten, aangezien hij in Melbourne een 2-0-voorsprong in sets uit handen gaf. "Het wordt een soort van kans op revanche voor mij. Tegen Rafa spelen is altijd speciaal", aldus de aanstaande nummer 1 van de wereld.

De andere halve finale gaat tussen de Griek Stefanos Tsitsipas en de Brit Cameron Norrie.

Meer uit Sport

Nederland met acht keer goud op vierde plek in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.

3 uur geleden
Schulting ziet abrupt einde aan rentree op shorttrackijs Milaan

MILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.

3 uur geleden
TeamNL evenaart recordaantal van acht keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geƫvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.

4 uur geleden
Nederland heeft in Milaan meer medailles dan vorige Winterspelen

MILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.

4 uur geleden
Shorttrackers sluiten olympisch toernooi af met zeven medailles

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.

4 uur geleden
Shorttrackers bezorgen Nederland op aflossing achtste goud

MILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.

4 uur geleden
Velzeboer en Schulting na val op 1500 meter uitgeschakeld

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer gaat in Milaan geen derde olympische titel winnen. De 24-jarige Nederlandse ging in de halve finale onderuit, net als haar landgenote Suzanne Schulting.

4 uur geleden