Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal en Medvedev treffen elkaar in halve finale Acapulco

Nadal en Medvedev treffen elkaar in halve finale Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Rafael Nadal en Daniil Medvedev ontmoeten elkaar zaterdag in de halve eindstrijd van het ATP-toernooi van Acapulco. Het betekent een herhaling van de finale van de Australian Open, bijna vier weken geleden.

Nadal (35) was in Mexico in de kwartfinale met 6-0 7-6 (5) te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul, die in de tweede set drie keer een break voorsprong had. Voor Nadal was het al zijn dertiende zege op rij in 2022, nog nooit startte hij een seizoen beter.

De 26-jarige Medvedev versloeg de Japanner Yoshihito Nishioka met 6-2 6-3. Voor dat duel wist de 26-jarige Rus al dat hij, na de nederlaag van Novak Djokovic in Dubai, vanaf maandag de nieuwe nummer 1 van de wereld is. "Het was geweldig nieuws, maar het was niet makkelijk om een wedstrijd te spelen als je zulk nieuws ontvangt", zei Medvedev.

Finale

Zowel Nadal als Medvedev speelt in Acapulco zijn eerste toernooi sinds de memorabele finale van de Australian Open, eind vorige maand. "Iedereen weet hoe moeilijk de finale in Australiƫ was. Morgen wordt weer een gevecht. Ik weet dat hij goed speelt en veel vertrouwen heeft. Ik heb zin om die wedstrijd te spelen", blikte Nadal vooruit.

Medvedev heeft nog iets recht te zetten, aangezien hij in Melbourne een 2-0-voorsprong in sets uit handen gaf. "Het wordt een soort van kans op revanche voor mij. Tegen Rafa spelen is altijd speciaal", aldus de aanstaande nummer 1 van de wereld.

De andere halve finale gaat tussen de Griek Stefanos Tsitsipas en de Brit Cameron Norrie.

Meer uit Sport

Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

7 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

10 uur geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

11 uur geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

12 uur geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

12 uur geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 dag geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

1 dag geleden