Nadal en Djokovic treffen elkaar in finale masterstoernooi Rome
ROME (ANP) - Novak Djokovic en Rafael Nadal treffen elkaar zondag in de eindstrijd van het masterstoernooi van Rome. Het wordt hun eerst duel sinds de finale van Roland Garros, in oktober 2020.
Djokovic moest zich zaterdagavond flink inspannen om de Italiaan Lorenzo Sonego te verslaan. Het werd na 2 uur en 44 minuten 6-3 6-7 (5) 6-2 voor de nummer 1 van de wereld. Djokovic serveerde bij een 6-5-voorsprong in de tweede set voor de overwinning en liet in die game twee wedstrijdpunten onbenut. In de derde set wist hij de luidkeels aangemoedigde Italiaan, die eerder op de dag nog van Andrey Roeblev had gewonnen, toch te bedwingen.
Voor Djokovic was het een lange dag. 's Ochtends knokte hij zich na een achterstand in drie sets langs de Griek Stefanos Tsitsipas. Die partij was vrijdagavond onderbroken wegens de regenval in Rome.
Overwinning
Negenvoudig kampioen Nadal was 's middags in de halve finales met 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Reilly Opelka, die voor het eerst in zijn loopbaan bij de laatste vier stond op een masterstoernooi. Het was Nadal zijn 500e wedstrijd op gravel en hij won er liefst 458.
De sterk serverende Opelka, de nummer 47 van de wereld, had al zijn vier voorgaande duels in Rome in twee sets gewonnen. Tegen Nadal was zijn harde opslag echter niet voldoende voor de zege en Nadal had aan twee breaks voldoende voor de overwinning.
Djokovic en Nadal gaan elkaar voor de 57e keer treffen. Djokovic won 29 keer, Nadal 27 keer.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland eindigt de Olympische Spelen in Milaan op de derde plaats in het medailleklassement. Met nog twee van de 116 onderdelen te gaan, kan het team van chef de mission Carl Verheijen niet meer worden gepasseerd.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Wielrenner Isaac del Toro van UAE Team Emirates heeft de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten op zijn naam geschreven. De leidende positie van de 22-jarige Mexicaan kwam in de zevende en laatste etappe niet meer in gevaar. De Italiaan Jonathan Milan van Lidl-Trek won de slotrit over 149 kilometer na een massasprint in Abu Dhabi.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse sporters die heeft meegedaan aan de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo gaat naar de sluitingsceremonie. Sportkoepel NOC*NSF laat weten dat 26 van de 38 atleten naar de historische Arena di Verona gaan, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers. De openingsceremonie werd ook bezocht door 26 atleten van TeamNL.
2 uur geleden