Nadal doorstaat eenvoudig eerste test Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal heeft eenvoudig zijn eerste test op de Australian Open doorstaan. De Spaanse tennisser, als nummer 1 op de wereldranglijst ook als eerste geplaatst in het grandslamtoernooi van Melbourne, rekende in de eerste ronde in drie sets af met de Boliviaan Hugo Dellien: 6-2 6-3 6-0.
Nadal heeft negentien grandslams op zijn naam, maar won de Australian Open pas één keer. Dat was in 2009. Vorig jaar verloor hij de finale van de Serviër Novak Djokovic.
Dellien, de nummer 72 van de wereld, was geen partij voor Nadal, hoewel de Boliviaan er twee keer in slaagde de service van de Spanjaard te breken. De 33-jarige Mallorcaan raakte er niet van onder de indruk en was vooral in de derde set meedogenloos. In het derde bedrijf gunde hij zijn tegenstander geen enkele game.
Ook de Oostenrijker Dominic Thiem begon zijn Australian Open met een overtuigende zege. De nummer vijf van de plaatsingslijst zette in drie sets de Fransman Adrian Mannarino opzij: 6-3 7-5 6-2. De 26-jarige Thiem, vorig jaar finalist op Roland Garros, had alleen in de tweede set problemen met de Fransman. Hij pakte door in soms lange rally's en wist tegen het einde van de set Mannarino te breken. Met zijn zevende ace maakte Thiem in de derde set de partij af.
Meer uit Sport
SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
2 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.
5 uur geledenZAGREB (ANP) - Judoka Jur Spijkers heeft op de Grand Prix-wedstrijd van Zagreb bij de zwaargewichten (+100 kg) het zilver gepakt. In de finale versloeg de Azerbeidzjaan Kanan Nasibov de 28-jarige Tilburger op ippon.
6 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Darter Danny Noppert is er niet in geslaagd de finale van de Grand Slam of Darts te bereiken. De 34-jarige Fries verloor in Wolverhampton in de halve finale van wereldkampioen en titelverdediger Luke Littler uit Engeland met 16-9 in legs.
8 uur geledenHAMME (ANP) - Lucinda Brand heeft dankzij haar zege in de Flandriencross van het Oost-Vlaamse Hamme een unieke mijlpaal bereikt. De 36-jarige Dordtse eindigde voor de vijftigste keer op rij op het podium in een veldrit. Die reeks werd ingezet op 27 januari 2024, toevallig ook in Hamme.
9 uur geleden