Nadal doorstaat eenvoudig eerste test Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal heeft eenvoudig zijn eerste test op de Australian Open doorstaan. De Spaanse tennisser, als nummer 1 op de wereldranglijst ook als eerste geplaatst in het grandslamtoernooi van Melbourne, rekende in de eerste ronde in drie sets af met de Boliviaan Hugo Dellien: 6-2 6-3 6-0.
Nadal heeft negentien grandslams op zijn naam, maar won de Australian Open pas één keer. Dat was in 2009. Vorig jaar verloor hij de finale van de Serviër Novak Djokovic.
Dellien, de nummer 72 van de wereld, was geen partij voor Nadal, hoewel de Boliviaan er twee keer in slaagde de service van de Spanjaard te breken. De 33-jarige Mallorcaan raakte er niet van onder de indruk en was vooral in de derde set meedogenloos. In het derde bedrijf gunde hij zijn tegenstander geen enkele game.
Ook de Oostenrijker Dominic Thiem begon zijn Australian Open met een overtuigende zege. De nummer vijf van de plaatsingslijst zette in drie sets de Fransman Adrian Mannarino opzij: 6-3 7-5 6-2. De 26-jarige Thiem, vorig jaar finalist op Roland Garros, had alleen in de tweede set problemen met de Fransman. Hij pakte door in soms lange rally's en wist tegen het einde van de set Mannarino te breken. Met zijn zevende ace maakte Thiem in de derde set de partij af.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.
5 uur geledenNUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.
7 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.
8 uur geledenCLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.
10 uur geleden